Член безбедност е наш врвен приоритет,en

последен пат ажурирани: октомври. 17 2020 | 2 мин прочита

Онлајн безбедноста е секогаш во првите редови на нашите умови, па сакавме да ве потсети на сè што правиме за да ги одржуваме нашите членови безбедно и да ве уверам дека ние сме посветени на обезбедување на вас со можен најбезбедно онлајн датира искуство.

Тука е она што го правиме…

Инвестирајте во водечки во индустријата на анти-измамник технологија

техники scammer стануваат се понапредни и повеќе тешко да се на место. Но, ние правиме се што можеме за да ги задржи подалеку.

Ние сме биле користење на анти-измамник технологија Scamalytics за 2 години. податоци Алатката акции scammer низ онлајн индустријата датира и им помага на нашите тим на обучени модератори место scammers и да ги отстраните од DateMyPet.com пред тие дури и да влијае на нашите членови. Scamalytics, исто така, авто-детектира и отстранува scammers ботови, како и обезбедување на нашиот тим со "под хаубата" информации кои не се видливи за човечкото око.

Вооружени со тоа знаење, нашиот тим на услуги на клиентите се во подобра позиција да се на место scammer трендови и да ги отстраните побрзо.

Активен обука за нашите тимови услуги на клиентите

Ние сме една од единствените компании во индустријата со нашите сопствени услуги на клиентите тим во куќата, со посветен тимови поддршка од земјите членки на умереност и грижа за корисници. Нашиот тим на 60 работа 24 часа на ден, седум дена во неделата, 365 дена во годината за да се обезбеди заштита во работно време-зона за нашите членови ширум светот.

Ние се одржи редовна и постојана клиент фокусирани обука, со цел за постојано подобрување на нашите услуги и да се обезбеди сигурноста на нашите членови.

Брз пати умереноста

Нашите обучени модерирање тим екранот сите кориснички генерирани содржини да се потврди профили поднесени се вистински. Ова вклучува анализа на слики, профили, дневник записи, видеа и првичните приватни пораки за да се обезбеди членство квалификациите критериуми се исполнети за индивидуални сајт или мрежа.

За да се задржи умереност пати под максималната 10 минутно цел, нашата умереност тим има јасна видливост на пати одобрување, па тие може да се следат нивните перформанси во текот на нивната смена. Умереноста пати во моментов се во импресивна 7.5 минути!

Запознавање тренери кои нудат поддршка и совети

Како и обезбедување на висок квалитет на грижа за клиентите на сите наши корисници, нашиот тим, исто така делува како тренери датира, помагање на членови кои се борат со техничкиот аспект или кои се помалку искусни онлајн daters да го добиете максимумот од нивните датира искуство.

Тимот на грижа за клиентите да даде совети за тоа како да се создаде профил со која се постигнува добри резултати, Како да се биде безбеден и што да очекувате кога датира онлајн.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио