12 Паметни потези за Online Dating

последен пат ажурирани: Јануари. 17 2021 | 5 мин прочита

На експлозивни раст на широкопојасниот интернет се што е јасно дека онлајн датира е тука да остане. Со зафатен начин на живот денес, многу синглови се утврди дека онлајн датира е полесна, поевтини, и помалку време отколку традиционалните датира методи.

Како вовед во овој нов начин на датирање, тука се и некои паметни потези да се направи со цел да се направи вашето искуство повеќе наградува и помалку болен:

1. Земете просветлен ПРИСТАП: Сфатат дека онлајн датира е ништо повеќе од еден поинаков вид на вовед. Пробвам за многу кратко време и да го дополни вашиот севкупниот општествен план. Не направи вашата онлајн датира единствената врска со спротивниот пол, во спротивно ќе се среќаваме, како да бидат осамени или очајни. При исполнување имаат право љубовта кандидати е во голема мера броеви игри (Законот на просеци), сфаќаат дека тоа не е колку луѓе не работат надвор што е важно. Она што е важно е дали постои оној кој го прави.

2. Не го направи тоа сам: Направи ја оваа повеќе забавна и интересна активност со вклучување на еден пријател и тоа онлајн датира авантура заедно. Можете да дознаете повеќе брзо со споредување на белешки и минува низ процес заедно во исто време. Ова исто така ќе се намали притисокот од вас, да ви се појави помалку очајни да се мажи, и служат како заштита против weirdo, кои може да се демнат таму бараат за колеги-самотници.

3. Започнете свежо и остануваат свежи: Не носат никакви емоционални багаж во оваа нова авантура. Тоа значи дека треба да се елиминира било тенденција да се жалат, осудат, критикуваат, или да бидат негативни за датирање, романтика, сакам, или спротивниот пол. Твојот став станува невидлив начин да се направи голема првиот впечаток со нова љубов изгледите. Со онлајн датира, ќе имаат единствена можност да се запознаат со друго лице, без всушност да се види или нивно исполнување прв. Направете вашиот став искра онака како што би сакале вашата најдобра насмевка да се направи во лице-в-лице состанок.

4. Изберете добра плаќаат датира сајт: Користете повеќе успешна плаќаат сајтови. Избегне бесплатни лични реклами, кои се посетени од страна на тинејџери, брак, и stalkers. Цената на програмата е достоен за тоа за скрининг надвор од freeloaders. Вие може да се дополни вашите напори, исто така, од страна на изнаоѓање ниша на пазарот врз основа на посебен интерес имате (DateMyPet.com за домашни миленици) или уникатен квалитет кои ги поседувате (етничка припадност, големи големина).

5. Напиши ефективна реклама копија со голема слика: Имаат талентиран пријател напише добар опис на вас, кој е краток, слатка, и препреки. Не даде премногу детали или лични информации. Задржи елемент на мистерија, премногу. Бидете сигурни дека ќе имаат ласкавата слика, што е неодамнешниот, на вас сами, и со дух насмевка на твоето лице. Земете неколку примерок фотографии и изберете најдобриот една. Ако е потребно,, вклучуваат неколку фотографии или промена на нив периодично. Не ја потценувајте моќта на сликата. Се сеќавате на кинеска поговорка која гласи: А слика вреди илјада зборови.

6. Следете Безбедно на интернет датира ШАБЛОН: Ограничете себе си да се 3 преписки по лице. Среќавајте на јавно место за кафе во пладне за околу еден час. Дали нешто закажано потоа (задоволат пријател) така што не може да се зборува во кои престојуваат околу премногу долго. Ако се чувствуваат непријатно, се донесе заедно со пријател и му кажете на човек си оди за да се исполнат дека тие имаат бонус шанса да се сретнат две лица, наместо на еден. Ако се добие преку овој вовед, тогаш може да продолжи со нормална датира модел, оставајќи го зад себе и Интернет дел заборавен.

7. Направете јасни на она што не сакате: Разчиствате губитници или потенцијално опасни луѓе. Му верувате на вашиот интуиција во надолна линија и вашата интелигенција на главата. И ако изгледа чудно во било кој начин, не заборавајте да го поминат на таа шанса. Може да биде во ред со овој одредено лице, но ќе биде побезбедно во долг рок. Некои индиции на чудно однесување вклучуваат: премногу пораки премногу често, сексуално експлицитни јазик, контролирање на коментари, прекумерна лутина, неостварлив тактика, и многу скриени тајни или она што се чини контрадикторно.

8. ЗНАМ ШТО САКАМ: Имаат јасна идеја за она што ви се допаѓа во долгорочна љубов партнер во поглед на срцето, карактер, личност, и компатибилност. Барате некој со појавување на односот цели, хармонична личност, слични основни вредности, и начин на живот се вклопуваат. Бидете претпазливи на прв со цел да разчиствате на лоши, но се брза да се погледне за добрите работи што ќе сакаат во љубовна врска. Тоа ќе ве задржи позитивен и да бидете привлечни за другите.

9. Не ги преплаши настрана EARLY: Ако најдете некој со одличен потенцијал како љубов партнер избегне одбивајќи ги настрана со поставување премногу прашања, барајќи од погрешен вид на прашања, погрешно квалитети, појавувајќи се премногу сиромашни, без други социјални медиуми, пријатели, или потенцијални додворувачи. Зборуваат отворено за вашите предности, но нема потреба да се живее или се фокусира на вашите слабости. Да проток на информации во нормална брзина како што е природно да се открие преку интеракција. Не падне во стапицата на барајќи или откривање на премногу информации прерано.

10. НЕ погрешат, Бидете себе: Зад компјутерски терминал едно лице може да биде прекрасен, немажена, успешна, богат, и сите заедно прекрасни, но нивната реалност можат да бидат многу различни. Не бидете како останатите кои ги користат старите фотографии од себеси и да пишува претерани профили за себе. Бидете искрени себе, а потоа ги поставите вашите потенцијални клиенти во тактичен начин да бидам искрен премногу. Ако не е секој чесен, не може да има било каква доверба или. Тоа не е начин да се започне било каков вид на долгорочна љубовна врска.

11. Земете пауза да ја дополните и ревидирај: Онлајн датира може да ви носат надолу ако не сте внимателни. Таа, исто така може да те направи помалку луѓе, а повеќе цинични во врска датира и спротивниот пол. Тоа е причината зошто јас предлагам вие само се регистрирате за 3 месец претплата на онлајн датира услуга на почетокот. По 3 месеци е над, се одмори и преиспита своите успеси и неуспеси. Можеби ќе треба да ја промените вашата реклама копија или вашата слика. Како мудар рибар, можеби ќе треба да го промените вашиот мамка, бидејќи на тоа каков вид на суштества ви се чини дека за да се привлечат. Можеби е време да се обиде друг сајт, со цел да се види дали може да привлече еден поинаков вид на лице. Но, повеќето од сите, со земање на пауза ќе ви помогне да ја поврати својата перспектива, така што вашиот следен влез во онлајн датира ќе биде оптимист и позитивна.

12. Забавувајте или не тоа на сите: Направете оваа активност забава или не учествуваат на сите. Штом станува кавга, уништува вашата самодоверба, или се чувствува како вежба во фрустрација, престанат да го прават тоа и да се фокусира на нешто друго во вашиот живот. Интернет датира може да биде успешна за многу луѓе, но тоа ќе зависи од правење паметни потези, одржување на одлична став, имаат непопустлива трпение, и е емоционално подготвен кога среќата конечно доаѓа на вашиот пат.

Во крајна линија

Онлајн датира е ништо повеќе од еден нов начин да се направи вовед. Осигурајте се само паметни потези и да се избегне оние глупави, со цел да се задржи на патот на љубовта. Никогаш не знаеш ако следниот човек е една за вас. И во играта на љубовта, Потребно е само еден да стане победник за живот. Среќно и уживајте во патувањето!


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио