Онлајн Совети

од страна на

На врв 10 Грешки Мажите ги контактите жените онлајн

последен пат ажурирани: Јануари. 04 2018 | 5 мин прочита

Еве ги првите десет работи кои треба да ги избегнувате контактите жените онлајн. Ова ќе биде најважниот онлајн датира и односи совети што ќе прочитате во текот на годината.

Грешката #1: Испраќање на нејзиниот 'само’ намигнување

Повеќето интернет датираат сајтови да ви испрати “намигнува” или “покажуваат интерес” бесплатно.

Но, тоа се каже со неа за вас?

Кога тоа навистина жешка девојка добива вашиот намигнување, таа го гледа некој што не е сериозен во врска сакаат да ја контактираат и премногу евтини за трпезата во текот на $10 членарина.

Што прекрасен начин да започнете врска. Не!

Таа исто така знае дека намигнување е лесна “полицаец надвор”. Секој може да се движите низ стотици онлајн профили и намигнување во сè што се придвижува.

Значи, од нејзина перспектива, Затоа таа треба да се трошат време на вас, кога постојат голем број на момчиња да одвоите време да ја испрати вистинска пораки секој ден?

Грешката #2: Немањето неодамнешна слика квалитет во вашиот профил

Ова треба да биде лесно, но факт е, повеќето мажи не ги испратите своите фотографии. Статистиките за ова се многу јасни,. Профили со слики се добие 10 пати повеќе погледи од оние без; и профили со квалитетни фотографии добие 4 пати повеќе од профили со слаб слики.

Дозволете ми да ви поставам. Кога ќе влезете во датира сајт и пребарување, не ќе пребарување за жените со слики во нивниот профил првиот?

Зошто таа ќе биде поинаку?

Многу жени ќе претпоставиме дека имате нешто да се скрие ако не ќе ја објавите вашата слика Ñ како можеби вашата жена.

Ако не ви се допаѓа вашата слика, имаат професионално направен. Постојат многу професионален фото услуги кои не прават ништо, но се создаде големи слики за вашиот онлајн датира профилот.

Ако сакате да застане шанса во однос на другите момци таму, испратите добар квалитет на слика.

Ах, уште еден исклучително важна забелешка Ñ бидете сигурни дека ќе испратите Една неодамнешна слика. Ништо не е повеќе разочарувачки отколку да се исполнат некој и да сфати дека сликата ќе ви испрати е 20 години 40 Пред фунти!

Грешката #3: Испраќање на порака со здодевни тема

Факт #1: Момците се побројни од девојчињата од страна на најмалку два до еден на повеќето онлајн датираат сајтови и тоа е конзервативна број.

Факт #2: Добар изглед девојки се десетици намигнува и пораки во секој даден ден.

Можете да имаат најмногу страшни профилот и може да ја испрати најинтригантните порака, но таа никогаш не може да се види.

Како дојде?

Потребно е само просто. Уште еднаш, жени со добар онлајн профили добиете многу намигнува и пораки секој ден.

Му ја даде причина да се отвори вашата порака прв! Тоа мора да издвоите меѓу сите други, или има голема шанса за добивање на избришани и никогаш не чита.

Трошат само онолку време колку изработката интригантна предмет линија како што направи во писмена форма на остатокот од твојот порака.

Прашајте ја прашање или конкретно повикување на некои детали во нејзиниот профил, така што таа ќе знаете всушност читање него и се навистина заинтересирани за повеќе од само нејзиниот изглед.

СТРАНИЦА: 1 2 3


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио