Мора да го сака кучиња : Нов поводник на живот

последен пат ажурирани: септември. 15 2020 | 6 мин прочита

Мојот брат Мајкл престојувал со мене до неговиот брак се врати на вистинскиот пат.

“Не можете Моли го coddle, Сара,” татко ми рече. “Само му даде три плоштади еден ден и бидете сигурни дека тој има штиркана бела кошула да се носат во канцеларија.”

“Ако тој толку многу колку што изгледа на шише пиво, скрие својот мобилен телефон,” сестра ми рече Керол. “Не, под никакви околности, нека пијан dial Фиби. Таа е вештерка со капитал Б, кога тој се венча со неа, и таа ќе биде вештерка со капитал Б кога ќе ја најде замена.”

“Зошто Мајкл мора да остане во вашиот дом?” сестра ми рече Кристин. “Ние имаме многу простор, и без навреда, но поради тоа што не е фер на начинот на кој секогаш треба да го биче.”

Мора да го сака кучиња - Датум на моите миленичињаПо неколку месеци, можеби и години, се обидува да го одржи својот брак заедно додека тој живеел дома, Мајкл се надева дека отсуство ќе, Всушност, направи срцето на Фиби расте fonder. Така тој се пресели надвор, а сега тој го возеше неговиот ќерки, Ани и Lainie, до ирските чекор танцуваат во среда по училиште и ги однел на вечера потоа. Тие, исто така, помина секој викенд со него.

Со нас.

Во мојата куќа.

“Колку подолго мислите дека тоа ќе биде?” Џон Андерсон, конечно побара. Ова изгледаше разумен прашање од човек кој стана мојот значајни други.

“Дали до пеколот замрзна над изгледа премногу песимистички?” Јас одговорив.

По трнлив почеток на нашите односи, Џон и јас бевме дели на шест месеци од датира блаженство. Бевме основа на чекање. Понекогаш и јас се прашував во средината на ноќта, ако ние би настанала доволно блаженство поени да се добие преку овој. А дали блаженство имаат рок на траење? Дали ќе истече на занемарување, пред да може да ги зајакне повторно пламенот на редовна основа,?

Вечерва, мојот брат Мајкл и јас бевме започна назад на мојот кауч. Во вредност од една недела на штиркана бели кошули во хемиско чистење торби беа префрлија врз мојот неблагодарна работа. Две празни Сем Адамс пивски шишиња нападната половина јаде сирење пица на масичката. Јас бев добар сестра.

Јас burped.

“Ница,” Мајкл вели.

“Благодарение,” Реков.

Во текот на викендот, Михаил и Ани и Lainie и имав влечат надолу моето мало стари сведување скалите и отиде на лов за играчки. Моите внуци не се премногу импресионирани со моштите на моето детство и се врати долу и се загуби во мобилен телефон игри во ниеден момент. Очигледно брат ми чувствував поинаку, бидејќи сега тој е играње со мојот Расте Капитенот кукла.

“Таа е две кукли во еден, за двојно повеќе забава!” Се што е наведено во мојот peppiest имитација на 1970-тите комерцијални.

Капитенот мала сестра Барби. Како Doublemint од нашето детство што беше наметнат како два, две, две ковачници на пари во една, оваа верзија на Капитенот навистина беше две кукли во еден. Кога за прв пат ја виде, таа се појави да биде слатка мала русокоса основно училиште студент. Но, ако се ротира левата рака назад, таа, всушност, се зголеми градите право пред вашите очи.

Како што ако невозможно тело Барби не ми ја зезнав доволно во моето формативни години. Благодарение на Растеме Капитенот, Би поминал најмалку една година од мојот живот prepubescent кружат мојата лева рака наназад како една вооружени backstroker додека јас клекна мојот кревет, велејќи дека мојот ноќните молитви. По барање на Бога да го благослови мама и тато и моите три браќа и две сестри и сите гладни деца во Кина, Јас се молев за гради, поголем од сестра ми Керол, кој е две години постара и, Му угодат на Бога, пристигнуваат пред моите седумнаесет месеци помлада сестра Кристин е појавил.

“Ние мора, ние мораме, ние мора да го зголемиме нашето биста,” Мајкл изјави дека покрај мене сите овие години, како што се фрли Расте левата рака нагоре Капитенот е нагоре и надолу. Градите се појави и исчезна во совршено време на неговата песна.

“Чукајте го исклучувам,” Реков. Ја подадов раката за мојот стар кукла.

Мајкл ја извади. “Кој е ќе го направи мене?”

“Му ја даде за мене,” Викав како што lunged за Капитенот. Старите навики тешко умираат и сето тоа, но тоа беше навистина неверојатно начинот моите браќа и сестри и јас би можеле да се вратите на нашето детство самите во nanosecond.

Лелекањето на кората ме натера да скокне. Мајка Тереза, Humongous Свети Михаил. Бернард, кој беше, исто така, остануваат со мене додека Фиби ја пропуштиле или до пеколот замрзна над, грабна Расте Капитенот.

Извикав.

Мајкл скокнал на нозе. “Мајка Тереза, пуштете го.”

Мајка Тереза ​​се одржа левата рака Капитенот помеѓу нејзините заби, како што таа ја заниша главата во некои древни плен за убивање ритуал таа не знаеше многу еволуираше надвор. Гради Куклата се појави и исчезна со секој тресењето.

Истрчав во кујната и ја грабна кученце третираат тегла. Се одржа коска во облик на бисквит.

Мајка Тереза ​​се појави да се подигне една веѓа.

Јас го постави првото доживување на подот и ја зеде втората од тегла.

Таа даде Расте Капитенот друг шејк.

“Парична казна,” Реков. “Но, фер предупредување, Јас сум цртање на линијата на три.”

Мајка Тереза ​​поставени Расте Капитенот нежно на подот и се собираат нејзините три третира.

“Добра девојка,” Мајкл вели.

“Тоа е дискутабилно,” Реков. Јас зедов мојата лига покриени кукла и почна Бришејќи на фармерките. Се разгледа и ја грабна пица салфетка.

“Тука, Јас ќе добиете дека,” Мајкл вели.

Се предаде Расте Капитенот и салфетка и plopped надолу на каучот.

Мајкл заврши чешлање Расте Капитенот и се врати во ритмички транспорт на левата рака.

Јас знаев дека тоа е повик за помош. Сфатив мојата сестрински должност. Јас ќе добијам неговиот ум надвор Растејќи Капитенот, тогаш јас ќе добијам неговиот ум надвор Фиби. Би му помогне да се реализира неговиот брак е готово и му помагаат во навигацијата неговиот развод а стреми да се задржи на негативното влијание на Ани и Lainie на минимум. И тогаш јас би го посоодветно натпревар најдете. Штом влегов дека сите квадрат далеку, Џон Андерсон и јас ќе вози исклучите во благодатното зајдисонце заедно.

“Мислам дека ќе го пакет во,” Мајкл вели. “Сакаш да се земе Мајка Тереза ​​повеќе време, или може да ја добие пред да одат надвор во кревет?”

Мајка Тереза ​​се наведна и lapped мојот образ. Јас воздивна. “Јас ќе ја земе.”

Мајкл даде тажна половина бран. “G'night, Сара. Ноќен, Мајка Тереза.”

Тој имаше несреќен чекор кон гостинската соба.

“Мајкл,” Реков.

Тој се заврте. Растејќи Капитенот беше нишаа во своите раце.

Држев раката. “Дај ми кукла, Мајкл.”

Седев таму за некое време, гребење на Мајка Тереза ​​во нејзиниот нов омилено место, веднаш зад неа левото уво. Потоа станав и tiptoed на мојот поранешен господар спална соба, која би се претворила во канцеларија и каде што сум работел на проекти и се чуваат дополнителни работи за мојата училница.

Јас rummaged низ еден куп на scrapbooks на дното полица. Јас извади мојата свадба албум, dusted го исклучувам со една рака, одржана тоа за момент. Ги затворив очите и се обиде да се слика Кевин, мојот поранешен сопруг. Сите можев да апелирам е нејасна слика на еден човек седи на столица, главата скриени зад весник, панталоните околу неговите зглобови, бањата отворена врата. Се прашував дали Кевин чита својот утрински вести на еден iPad сега.

Конечно, Го најдов на лаптоп Би чуваат додека бев навигацијата на датира сцена. А страница за секој од моите датуми, оценет со рака составени ѕвезди и знамиња. Толку многу црвени знамиња кревал во склопот на врвот на страниците кои изгледаше како продажба на автомобили. Ѓорѓи од Хановер, кој е во потрага по однос еден ден месечно, без жици, без обврски. Јас би бил, кој израснал својот луцерка зелје. Човекот во потрага по плус големина жена, кого јас накратко ќе се смета делумно поради тоа што ми се допадна начинот на кој тој капитализирани Жена, но најмногу затоа што може да се јаде многу. Реј Santia, поранешниот речиси хокеј ѕвезда јас би спиел со речиси. Боб Конор, татко на студентот Не требаше да спие со.

Тоа беше џунгла таму. Неквалитетна Мајкл. Но, ако јас не го добие од мојата куќа и на својата весели начин, Пред да го знаеше би можел да се врати таму си.

Зедов еден миг да се згрози од помислата. Потоа го најдов на личен оглас сестра ми Керол го поставил за мене, снимено во центарот на страницата.

Сладострасна, сензуални, примамливи и забава. Едвај 40 DWF бара посебен човек да ги споделат starlit ноќи. Мора да го сака кучиња.

Носев мојот датира лаптоп до дневната соба, заедно со мојот омилен црвен молив. Се свртев кон свежо колеџ обрабени страница и прислушувани гума против забите ми додека јас се tweaked реклама, за да одговараат на брат ми.

Биволска кожа, брилијантен, скршена, но не и надвор од поправка. Убав наскоро да се DWM со сите својата коса бара посебна жена која ги задоволува неговите ќерки’ високи стандарди. Мора да го сака голема лигав кучиња.

(Печатени со дозвола од најновата книга Клер Кук "мора да го сака кучиња – Нов поводник на живот’ – книга 2 од најдобро продаваните мора да го сака кучиња серија. Можете да дознаете повеќе за Клер и нејзините книги www.clairecook.com)


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио