Дали Онлајн Запознавање за губитниците?

последен пат ажурирани: Јануари. 17 2021 | 2 мин прочита

Постои епидемија случува во брзо темпо денешното општество — сите ние сме недостасува едни со други со нашите животи толку важно и навистина не може да се кука до романтично. Што се случи со едноставен дена од средно училиште кога моравме да го победи момци надвор од нас со стапови:)?

Па, реалноста е дека во одреден момент многу од оние момци се ожени, се пресели во друга земја, сторил кривично дело, или сфатив дека се геј — па од пребарувањето за г-дин. Право е потешко од било кога. На базен на ергени е добивање потенок побрзо од нашите постојано темпирана бомба.

Со овие факти гледаш во лицето – Дали некогаш сте се смета обидува онлајн датира? Тоа е прилично лесен начин да се драматично се зголеми големината на кои датираат базен со неколку кликања на глувчето.

Сега знам што сте размислување. Онлајн датира вика очај. Last Resort. Loserville! Но, јас не мислам така. А причината зошто е затоа онлајн датира има долг пат.

Тоа веќе не е тоа тајна онлајн форум за еден куп лажговци и се оженил со мажи да се најде доверчив жените да плен на. Не – сега редовно, работи, фрустрирани синглови во потрага за љубов онлајн и наоѓање на успех. Сите возрасни групи. Сите раси. Сите религии. Таму е онлајн датира услуга за сите! Па таму е навистина нема причина да не пробвам.
Само неколку правила за да се зголеми вашето искуство…

1. Само затоа што ќе најдете некој што се компатибилни со интернет не значи дека ги знае. Однесувајте се кон сите и сите нови онлајн односи со претпазливост и здравиот разум.

2. Дозволете си да се обиде овој со отворен ум. Ако сметаш дека бруто за она што го правите, ќе се среќаваме кога ќе се состанат мажи. Земете вашиот ум право:)

3. Кажи на некој што се блиску до она што го правите, а особено ако се земе вашето онлајн искуство присутен. Не дозволувајте тоа да ве исплашат – но како и секој датум – да бидат претпазливи.

4. Кога сте се сретна со Ху. Право – добие присутен! Не се саботира со тоа што не се знае кога е доста и да дојдат во над твојата глава.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио