Патување со автомобил со вашето домашно милениче

последен пат ажурирани: Јануари. 04 2018 | 5 мин прочита

Знаете што сакаат да одат заедно – па зошто да не ги однесе?

ПЕТ ЗДРАВЈЕ

Бидете сигурни дека вашите миленици се здрави, закаже посета со вашиот ветеринар, и да ја обнови било снимки кои се должат. Некои хотели Сега бараме да покаже доказ дека шут рекорд вашето домашно милениче е актуелна.
Бидете сигурни да им даде третман на болвата и штиклирајте медицина, како што некои области може да се нападнати со болви и крлежи. Третман на heartworm медицина се препорачува, бидејќи комарецот може да зарази вашиот миленик.

Подготвуваа
Проверете нивните резерви: (спакуваат сите на вашето домашно милениче работи во една мала торба каде што може да се дојде до тоа)
Поводник и јака, домашно милениче име таг (се надевам дека има некој телефонски број на тоа кога некој ќе одговори, на мобилен телефонски број е одлично).
Флаширана вода, и вода сад (по можност оној вид што не се прелее)
Снабдување на нивните храна за домашни миленици, јадење, а можеби и една лажица, и не заборавајте на третира
А миленичиња четка, миленичиња шампон, ако ви се случува да се отиде за една недела или повеќе
Играчка или две, и нешто за нив да спијат на.
Не заборавајте нивните медицински потрошен материјал:

Било кој лек
Пинцети за отстранување на burrs
Чистење капки за очи
Уво прав
А ПЕТ воздржаност уред (како вашиот безбедносен ремен е само за домашни миленици)
Пластични кеси за подигање по вашето домашно милениче.
Хранат вашето домашно милениче светлина оброк неколку часа пред да заминете и потоа да ги преземе за долга прошетка пред да почнете вашето патување.

АВТОМОБИЛ болест

Првото нешто да се реализира кога се занимаваат со автомобил болест е тоа што во 95% на случаи, тоа е стрес поврзани и не движење поврзани. Вашето домашно милениче може да се однесува на патување со автомобил се одземени од својот прв дома, или патувања на ветеринар или уште полошо, Одгледувачницата. Значи, тоа не е чудно што последователните вози во автомобил треба да се евоцираат многу силна ментална и физичка траума последователните.
Повторно програма став вашето домашно милениче за патувањата со автомобил. Најди парк за 5-10 минути од дома, идеално некој друг во колата премногу, да се смири на кучето и го одвлекува вниманието од возењето. Чувајте го направиме среќен по целиот пат до паркот. Кога во паркот прават сите пријатни нешта што кучето сака, однесам на топката, и бркаат фризби. Престојот во паркот не треба да биде толку долго…. само што попријатен. Потоа се вози на кучето дома го лечи целиот пат повторно и кога дома се направи само како многу гужва на кучето како што направи во паркот. Заврши седницата со својот оброк или храна ако времето и условите дозвола.

Сега вашето домашно милениче сега ќе се дружат автомобил патување со забава пати.
Патување на празна. Тоа е добра идеја да се хранат вашето домашно милениче шест до осум часа пред да се одлучите на патот патување. Имајќи празен стомак ќе го направи помалку веројатно да се фрли, и ако тој не се разболат, нема храна во повраќаница, па барем тоа е полесно да се исчисти. Давање на вашето домашно милениче вода, Меѓутоа, не ќе ја наруши неговиот стомак и може да го направи поудобен.

Или стави во четврт-тенк. Додека некои домашни миленици патуваат најдобрите на празен стомак, други ќе се чувствуваат поудобно после јадење мал оброк. Некои домашни миленици само треба малку храна во нивниот стомак, за да им помогне да ги задржи од се разболат.

Правете чести паузи. Додека некои миленичиња можат да патуваат со часови без проблеми, други почнете да добивате несигурен по неколку милји. Запознајте го моделот на вашиот миленик и да престане најмалку на секои час или два да се земе брз прошетка да им помогне на вашето домашно милениче се добие својата земјиштето нозете назад. Тоа е исто така добра идеја да го прелива со малку вода, бидејќи тој не може да се чувствуваат како пиење, кога тој се наоѓа во автомобил.
Бидете однапред со него. Таму не е толку многу движење во предниот дел од возилото како и во грбот, па тоа би можело да им помогне на вашето домашно милениче, ако нека се возат во предното седиште, но бидете сигурни дека тие се во кучешки појасот или мала одгледувачницата дека токи во седиштето.

Прошири своите хоризонти. Домашни миленици, како и луѓето, се со помала веројатност да се добие carsick кога тие можат да се види на донесување предели.
Чудак надолу прозорците. Свеж воздух е добро за некој кој се чувствува малку carsick, вклучувајќи го вашето куче или мачка, но не се отвори прозорецот доволно, така што тој може да избега или да добијат главата излез.
Обиди се со движење напивка. Dimenhydrinate (Некои Dramamine) — ист лек луѓе се вардат автомобил болест — исто така работи за домашни миленици. Средни и големи кучиња треба да се даде 25 на 50 милиграми Dramamine најмалку еден час пред да отпатува, мачки и мали кучиња треба да добие околу 12.5 милиграми. Бидете сигурни да проверите со вашиот ветеринар пред да се даде на вашето домашно милениче секој лек.

Подготовка на вашиот автомобил
се создаде место каде вашето домашно милениче може да се вози безбедно и се уште гледаат низ прозорецот, и да бидат во можност да се допре до вас. Седејќи во вашиот скут додека сте возење не е најдобрата идеја. Тие ќе им треба пристап до нивните води, како и.

Ќебе или мека миленичиња кревет ќе биде одлично, па тие се чувствуваат како дома.

Не заборавајте на уред за врзување на деца, вие не сакате да се вее низ шофершајбната ако треба да се запре одеднаш.

Ако вашата мачка ќе патуваат со вас да се направи место за писе ѓубре. Зад предните седишта работи добро во некои автомобили. Прво утврдат едно парче од пластика (кеса за ѓубре ќе направи).

ПАТУВАЊЕ по автопат
Шансите се на вашето домашно милениче ќе спијам деведесет проценти од времето кога тие не се гледа низ прозорецот или добивање на миленици од вас.

Вие треба да се запре секој 2 на 3 часа за да ги споделите со Fido се водат нозете.

Никогаш не ги оставајте сам во автомобилот
Современите автомобили се речиси воздухот тесни и на домашни миленичиња оставени сами во автомобил е во опасност од тоа што не добива доволно воздух, или страдаат од топлина. Иако температурата на воздухот е само 70 Степени на автомобил во сонцето може да се добие многу жешко.

Ноќевање во мотел
Се надеваме дека ќе го провериле тој веб сајт миленичиња Патување и резервира миленичиња пријателски хотел или мотел онлајн. Ако хотел / мотел наплатува надоместок го плаќаат за домашни миленици, не се обиде да се сокрие вашето домашно милениче, ќе потроши цела ноќ се грижи за се откриени.

Кога ќе пристигнете побара за приземни простории во близина на една област каде што може да се прошетам со Fido. Центарот двор не е на право место. Бидете сигурни да ги собереш по вашето домашно милениче, така што на хотел / мотел ќе остане Пријателски миленичиња.

Повеќето сместување молиме да не остави на миленичиња сам во соба за очигледни причини. Можеби ќе треба да го нарачате извади или услуга во соба, или ако е ладно доволно за вашето домашно милениче да се остави во автомобил за половина час или па може да оди на вечера и да ги заедно. Можете дури и да се најде миленичиња пријателски ресторан, изгледа за места со седење надвор области како тротоар кафулиња.
Вие сте пристигнаа во вашата дестинација
Покажете му на вашето домашно милениче околу нивниот нов дом, каде што ставиле храна, вода, и кревет.

Ако вашето домашно милениче е мачка, да им покажеме на локацијата на писе тоалети кутија. Fido ќе треба да се знае каде тој би требало да одат, како и.

Вие сега се подготвени да уживате во Вашиот годишен одмор во друштво на вашиот најдобар пријател.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио