На врв 10 Фото грешки

последен пат ажурирани: Јануари. 20 2020 | 3 мин прочита

Следните без глупости листа е составена од интервјуата со долго време онлајн daters и бизнис менаџери и персонал за поддршка на неколку големи онлајн датира услуги. Што е крајна линија? На единствениот најважен дел на онлајн датира е како ќе се справи со самиот чин на претставување на себе си со слики.

1. Не објавување на фотографии на сите. Не објавување на фотографии на сите е веројатно повеќето сериозна грешка. Мора да има нешто да се скрие ако вашата слика е празно место. Доверете ни се, сите мислат дека така. И тоа цинични фраза “вадам слика” е труба прилично несмасен овие денови. Опишувајќи себе си со зборови е несмасен, премногу.
Онлајн датира слика грешки - На врв 10

2. Праќање пораки во слика што е повеќе од 2 или 3 години. Ако сте премногу постари од вашата слика што сте посветени на гревот “возраст бричење” онлајн. Тоа е загарантирана да се стави на вашата врска на нестабилна основа од самиот почеток и обично инстант “договор прекинато.” Постојано се прашувам зошто тоа вториот датум никогаш не се случува? Тоа е сигурен облог дека нема да ти кажам, ако “возраст избричи”.
Онлајн датира слика грешки - На врв 10

3. Дали е тоа малку фигура во позадина можете? Ако сликата е толку мал што не може да се види јасно, вие мора да сте задник грди или имаат нешто да се скрие. Блејд. Се добие вистинска слика за себе. Ние веќе видено Yosemite – во живо.
Онлајн датира слика грешки - На врв 10

4. Загрозување со користење на слика со чудно или глупав изразување. Ако само прилично блиски до, kinda’ јасна слика имате на себе изгледа како да само мирисаше нешто неприличен, тоа е време за подобра слика. Дури и проза од Шекспир во вашиот профил не може да ги надмине страшно првиот впечаток создадена од страна на пијани, или уште полошо, дека страшната “елен во фарови” погледнете.
Онлајн датира слика грешки - На врв 10

5. Е тоа што вие – или е оној на левата вас – или е оној во позадина ќе? Зошто се бакнуваат тоа чудно изглед на човекот на образ? Кој е тој човек со раката на газот? Дали оние кои се твоите родители? Ако треба да се погоди или ако треба да го објаснам во вашиот профил текст, тоа е премногу доцна. Обидете се да се избегне објавување слика со повеќе луѓе отколку што во него, особено ако другата личност(а) се од спротивниот пол, дури и ако мислите на слика, на која е добра.
Онлајн датира слика грешки - На врв 10

6. Полетувањето овие очила за сонце. Одење инкогнито сме ние? Игра Џо Холивуд?Носењето на очила за сонце само укажува на тоа дека имаш нешто да сокрие.
Онлајн датира слика грешки - На врв 10

7. Youat партијата, Шефот фрлат назад во смеа, пиво во рака, havingso многу забавно да ни направи puke. Тоа не е дека ние веруваме дека getdrunk и партиски 5 ноќи неделно, Но, зошто треба да се земе шанса.
Онлајн датира слика грешки - На врв 10

8. Верувајќи вашата мајка или брат да ти кажам кои слики shoulduse онлајн. Твојата мајка мисли дека дури и вашиот goofiest слика looksabsolutely шармантна. Твојот поглед е пристрасен, премногу. Тоа омилени photothat мислите дека изгледа навистина, навистина добро, можеби и не. Наместо тоа,, побара someoneof спротивниот пол кои вам ви се привлечни кои слики shoulduse онлајн. Тоа е единствената точна мерка на вашиот photo'seffectiveness. Зошто? Затоа што кога ќе ја објавите вашата слика онлајн, you'llbe импресивен само такви луѓе – или не ги импресионира – на thousandtimes на ден.
Онлајн датира слика грешки - На врв 10
9. Showingtoo многу кожа. Ова ќе го добиете само погрешна одговори ако you'rea жена, и обично не одговори на сите, ако сте човек. Има areexceptions, но не многу.
Онлајн датира слика грешки - На врв 10

10. Користење на вашиот crappy слики затоа што мислите дека е со користење professionalphotos “мамење”. Користење на професионален квалитет photosis првото нешто онлајн датира експерти сугерираат да се направи, ако takeyour онлајн датира сериозно. Вие сигурно не им веруваат на вашето здравје,вашата визија или дури и вашата фризура за аматер. Па зошто да му верувате на вашиот онлајн сликата на еден? Изработка на траен првиот впечаток со professionalphotos е разумен начин да ги ставаш најдобро лицето напред.
Онлајн датира слика грешки - На врв 10


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио