Пазете се стане професионален Онлајн Dater

последен пат ажурирани: Јануари. 26 2018 | 3 мин прочита

Секоја година, стотици илјадници луѓе се најдат нивните "совршен натпревар’ преку онлајн датира услуги. И секоја година стотици илјади луѓе се обесхрабрени од нивните искуства. Еден од факторите кои придонесуваат за оние кои имаат проблеми со онлајн датира е појавата на "професионални онлајн Dater", термин што го скова Онлајн Запознавање списание за да се опише еден човек кој делува сериозни во врска со наоѓање на некој, но без намера да ги искористат секој датум или врска "премногу сериозно’ бидејќи следниот натпревар "може да биде подобро.’

А професионални онлајн Dater обично располага со три или повеќе од следниве навики:

> Комуникација со повеќе од шест луѓе во исто време.

> Член на три или повеќе онлајн датира услуги во исто време.

> Relists профил во рамките 24 часа на врската распадот.

> Ај неколку дописи само 'се стави крај’ со цел да се стави време во нови комуникации.

> Контроли пораки и датира услуги неколку пати на ден.

> Секогаш верува дека следниот натпревар "може да биде подобро".

> Неколку пати во годината ќе има повеќе од еден датум, со различни луѓе, постави во една недела.

> На првиот знак на проблеми во потенцијална врска, Ви овозможува да работите откинуваат да се врати во онлајн датира.

> Може да се скрие профил, но не ја брише, кога постојано датира едно лице.

> Кога враќањето од датум, веднаш проверува пошта за нови пораки од други.

Општо, лицето не свесно да се каже "Сакам да станам професионален онлајн Dater’ потоа ја извршуваат како животна цел. Тоа е нешто што се развива како резултат на онлајн датира искуство на лицето. Тој / таа го гледа како "лесно’ тоа е да се добие нов датум и е воведен за да се нови лица речиси секојдневно. Пред лицето на кое таа знае, тој / таа е комуницирањето со половина дузина (или повеќе) луѓе во исто време. Кога датум е договорено при што едно лице се уште има шест потенцијални клиенти чекаат во Inbox на лицето кога тој / таа се враќа од денот. Ова, за возврат, почнува да развива потсвеста менталитет дека следниот лице може да биде "подобро,’ затоа што е полесно да ја напушти врската или датира искуство на првиот знак на проблеми, наместо да работат преку овие проблеми.

А професионални онлајн Dater генерално ќе се скрие профил наспроти избрише кога ќе влезат во ексклузивен датира однос. Потсвесно, лицето не е навистина даваат неговите или нејзините 100% на односот, бидејќи тие имаат формулирано лесен бегство назад кон планетата на датуми.

Професионална онлајн daters, без реализација на тоа, се има негативен ефект врз луѓето што доаѓаат во контакт со текот на нивните експедиции. На пример, А професионални онлајн Dater може да се пишува седум лица во исто време, кога некоја нова интересна замисла се покажува. За возврат, на професионална онлајн Dater овозможува комуникација со еден (или повеќе) на други седум лица на наеднаш се прекине, напуштање на тоа лице без одговори и се прашувам, "Каде што тој / таа да исчезне?’ Друг проблем со професионална онлајн daters донесе на онлајн датира е нивниот недостаток на вистинска посветеност. Тие може да имаат три, повеќе четири или дури односи една година. На односи обично се краткотрајни и професионална онлајн Dater има нов датум построи (со некој нов тој / таа се сретна онлајн) во рок од неколку дена на распадот.

Лицето кое поседува три или повеќе црти на професионална онлајн Dater да не сакаат да признаат дека тој / таа е професионална онлајн Dater, но тоа е првиот чекор кон решавање на проблемот. Други чекори за решавање на овој проблем се:

> Целосно да ги избришете вашиот профил(а) кога влегуваат во врска. Нема бараат назад, само напред.

> Посветат себе си на вашиот однос со силна решеност да работат преку проблеми. Работа преку прашања во врска е она што им помага на луѓето да расте. Бегајќи не е решение.

> Ако престанете да комуницира со некого, не го прават ладна мисирка. Најмалку испрати на тоа лице љубезен белешка, така што тој / таа не знае зошто. Лицето кое ќе ги почитува вас повеќе за ова.

> Најди ги една онлајн датира услуга, која ви се допаѓа и се држи со него. Ова не е игра за да видите колку нови луѓе ќе можат да комуницираат со. Секој човек кој комуницира со реална личност со вистински чувства. Не ги води на.

> Комуницираат само со мал број на луѓе во исто време.

> Не падне во менталитетот на "следната би можело да биде подобро.’ Наместо тоа,, се фокусира на личноста сте со и знам дека тие се "најдобар". Тогаш се направи тоа работа.

Професионална онлајн daters ненамерно боли многу луѓе во текот на нивниот "авантура". Но, можеби она што е уште полошо е тоа професионална онлајн daters се повредени затоа што тие никогаш не учат да работат преку односот прашања кои произведуваат долгорочни односи успех. За среќа,, со решителност, професионална онлајн daters може да се промени и кога тие се стави на истите интензивни фокусот на врската (како што тоа го правеа со онлајн датира) тогаш односот генерално се претвора во неверојатно и долготрајни искуство. И кој произведува уште една успешна приказна од две лица кои се состанаа онлајн.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио