Совети Што е Романтичен

од страна на

Романтичен, Е чувство или нешто правиме?

последен пат ажурирани: октомври. 14 2020 | 3 мин прочита

Ако се погледне до зборот "романса" во речникот што се наведени и како именка и глагол! Значи, што точно е романтика?

Се сеќавам назад во времето кога јас се користи да навистина се борат во романтични врски, Јас бев со посебен екс и се обидувавме да "спаси" нашата умираат односи, па затоа одлучивме дека ќе имаме "датум ноќ секоја недела. Нема ништо лошо со таа идеја, всушност има неделна "датум ноќ" е нешто што јас активно ги охрабри моите клиенти да се направи, Сепак она што се сеќавам за овој посебен однос е дека тоа не е важно колку датуми отидовме, романсата никогаш не се вратија! Нашите чувства се променила. И така направи апсолутно никаква разлика што толку векови колку често седевме низ масата од едни на други во романтичен амбиент, имаше уште Нема романса за нас во оваа конкретна ситуација.

Значи, Ова покажува дека не може да го присили романса.

Тоа покажува дека може да се прават работите заедно, која многу луѓе ќе се однесуваат како "романтична", Меѓутоа, ако чувствата зад акции не се таму, тогаш тоа навистина не се чувствуваат многу романтично воопшто, всушност, може да се чувствуваат како влече заби. Дали некогаш сте са со некој што се датираат во текот на еден оброк надвор и тоа едноставно не се чувствуваат право? Разговорот беше заостаната и непријатно, или можеби имало тензија и лошо чувство во воздухот. Кога ова е случај, тоа не е важно колку романтична поставување или активноста што се прави, тоа едноставно не се изедначи до "романтика". На друга страна исто така можам да се сетам на времето кога сум го сторил работи со некој кој едноставно не биле романтични на сите, како одење низ кал во нашата wellies на дожд, а тоа сепак чувствував романтична, поради чувствата и поврзување јас го споделам со тоа лице.

Како за оние парови кои го гледате заедно, кои јасно беше дека аргумент - како романтична нивните вечер ќе биде? Можеби тоа би можело да биде спасен, ако еден од нив направил нешто романтично дека скрши мразот и предизвика чувства на љубов повторно. Всушност не велат дека шминката секс може да биде жешка? (За мојот жените клиенти Препорачувам да замине за врска каде што на љубовта и страста е во согласност, наместо топла и ладна).

Како жена можам да гарантирам за фактот дека кога еден човек оди на долг пат за да на нешто романтично за неговата жена е многу ценет, дури и ако можеби рече жената била само датира рече човекот, и таа се уште не е сигурен за него, во голема мерка зборува ние жените ја ценат романтични гестови. Сепак, дури и во ова сценарио на текот на врвот, несакани романтичниот гест може да биде непријатно премногу, Значи, каде што е на линија?

Што значи романса значи за вас? Дали е тоа соодветно, во сите ситуации, а ако не, зошто не? Може да се користи за да се лекува и поправка на врската или да се запалат љубов и страст? Овие се интересни прашања да побара.

Тоа е дефинитивно аргумент на двете страни. Лично јас мислам дека романтиката е чувство, кои можат да бидат предизвикани од дејство или серија на активности. На пример, мојот сопруг планира убав датум за нас, и се враќа во обид да ме изнесат, или ќе се појави во вашиот дом со голем букет цвеќе за мене, Ова ќе предизвика романтична одговор во мене. Јас ќе се чувствувате на одреден начин и јас ќе го споделам тоа со него. Јас ќе го цениме она што тој го има направено и тоа ќе го направи да се чувствувам добро и насмевка. Ова, за возврат, ќе го натера да се чувствуваат добро.

Но она што е навистина интересно за мене е тоа што жените имаат капацитет за создавање на романтични чувства за себе сите од нас самите! Што мислам со ова е дека кога една жена учи да едноставно "да" во нејзината мека, женски енергија, таа може да се почувствува романтична, дури и ако не постои човек моментов. Ова чувство може да се постигне со користење на топла бања, свеќи, со масажа со ароматерапија, облекување во убава облека и во многу други начини. Значи не овој направат мажите излишни? Не, Напротив, Претпоставувам дека кога една жена може да омекне и искуство Чувството романтична, тоа се отвора простор за неа да го цениме нејзиниот маж кога тој го прави нешто што придонесува за тоа чувство.

Ако знаете на мојот пристап кон датира ќе знаеш дека јас верувам во машките и женските улоги во рамките на енергетската врска, така и за женски жена јас не би навестиле 'прави' романтични работи за нејзиниот маж, Сепак впуштајќи се во еден романтичен простор на "чувство" и "се ', а потоа споделување дека со нејзиниот човек може да биде убава. Таа, исто така апелира до неговата потреба да се биде мажествен и задоволи својот жена со вршење на работите за неа што ја израдува. Ако сте жена и сакате да добиете повеќе романтика во вашата врска јас препорачувам обидува ова. И ако сте маж и сакате да се "победи", жената се датира, или да донесе страста назад кон односот сте во моментов, Предлагам "прави" нешто романтично за неа, со вистинскиот дух на романтиката зад активности!

Забавувајте.

Џули.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио