Трчање со кучиња: Допуштајќи вашиот кученце Можете да доведе до вашата сродна душа

последен пат ажурирани: декември. 03 2019 | 2 мин прочита

Тоа обично се случува кога најмалку го очекував, но никогаш не боли да се направи напор кога станува збор за наоѓање на љубовта на твојот живот. Се разбира,, можете да седат таму те чека мажот или жената на вашите соништа да се појави на предната врата, или може да се преземат од страна на куче поводник и се таму. Кој пат мислиш може да ве доведе до вашата сродна душа побрзо?

Трчање со вашите омилени кучешки може да ве доведе до вашата нова љубов. Уште информации дека кога сте надвор одење или трчање со вашето куче, луѓето ќе престанат и да се каже, "Тој е толку [симпатична, голем, меки, пријателски, слатка, глупав] и странци одеднаш да се спријателат? Ова е особено точно кога ќе имаат пријателски, заминување куче со вас. Никогаш не знаеш кого ќе се возбудувам за патот, или кој би можел да се кандидира до и да почне лижење. Обрни внимание на тоа. Вашето куче е одличен судија на карактер. Ако тој е возбуден за потенцијална љубов интерес, што може да биде, премногу.

Имајќи куче значи дека никогаш не сте сами. Користите дека за да ги искористат ако се чувствуваат непријатно за да присуствуваат на настанот со себе. Земајќи вашето куче на отворено фестивал, на пример, зголемува вашите шанси за задоволување на една вистинска љубов - или во најмала рака, некој да се закачам со кои е забавно и сака кучиња, исто како што го правите. Многу отворено уметност или музички фестивали, или настани на вашиот локален парк, добредојде на сите вашиот четири нозе пријатели.

Друга идеја за допуштајќи вашите pooch ќе доведе до вашиот paramour: да се донесе нов пат. Ако обично го шетаат свој соседството, или по должината на истата патека, одат некаде на различни. Вашето куче ќе љубов истражување на нова средина и кои душкаат од сите нови мириси додека ве однесе во сценографијата (I.E. други синглови на патот). Насмевка на сите ви се исполнат, и нека вашето куче се направи вовед за вас. Неверојатно, кога ќе ги споделите Ровер преземе царува (или поводник), тој само може да ве доведе до човечкото на вашите соништа.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио