Топ пет Онлајн Запознавање Совети

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 3 мин прочита

Исто како и во традиционалните датира, онлајн датира носи со него неколку ризици. Има секогаш ќе бидат луѓе од таму со лоша или штетна намери. Иако неколку онлајн датира услуги се спроведува скрининг и безбедносни мерки за да разчиствате некои криминалци или брак, тоа никогаш не е сигурниот, и тоа е целосно зависи од поединецот да се преземат мерки за безбедност во свои раце.

Еве пет онлајн датира совети за безбедност, кои се од витално значење за заштита на себе кога датира онлајн:

1. Направете вашата e-mail сметка анонимни. Користете бесплатна сметка сервис како hotmail или yahoo! да се постави е-маил сметка која не даде какви било лични информации. Не го користат вашето дело е-мејл адреса или на адреса која покажува вашето име и презиме при комуникација со онлајн датира натпревари. Исто така,, не им даде на вашата e-mail адреса прерано. Има некои луѓе таму, кои користат онлајн датира услуги да се соберат е-мејл адреси од невини синглови, така што тие можат да испрати спам пораки.

2. Дајте му на вашиот мобилен телефонски број, наместо вашиот дом број, кога во телефонски повик фаза на онлајн датира. Ако ги направите се напишано во книгата на телефонот, даде вашиот домашен телефон број е практично ист како ги даде вашето име и презиме и домашна адреса. Со онлајн технологија, тоа е лесно да напишеш домашен телефонски број во Google, и, ако бројот е наведена, Вашето име и адресата ќе се појави заедно со телефонскиот број. Може да се даваат повеќе информации отколку што мислите вие ​​сте.

3. Среќавајте на јавно место, на вашиот првите неколку датуми. А јавно место гарантира повисоко ниво на безбедност и сигурност, како ќе има неколку сведоци наоколу и вашиот датум нема да знаете вашата домашна адреса. Тоа е исто така добра идеја да се испрати на пријател, каде што ќе биде и кога ќе се врати, само во случај.

4. Секогаш ќе биде уморен од секој прашува за пари. Ако некој ви комуницирате преку онлајн датира услуга почнува да прашува за пари пред да ви се исполнат, речиси може да се гарантира дека се измама уметници. Постојат ìRussian Brideî агенции таму обидува да ве измами доверчив мажи од пари со тоа што жените (понекогаш дури и не навистина постои жените) побара пари од мажите за летови за да ги видите, само да исчезне откако ќе ги добијат парите. Нема причина дека онлајн датира треба да ги вклучи и даде пари на другата личност. Ако сакате да го посетите Ивета во Словенија, лета надвор да ја види, не слепо да му ја даде пари.

5. Потпирај се на стомакот. Ако вашиот стомакот инстинкт ви кажува дека еден дечко или девојка не е ти го кажувам вистината, има лоши намери, или ќе завршуваат повреди вас, слушам дека инстинкт. Ако забележите било црвени знамиња, како што е притискање за лично информирање прерано, инсистирањето да те земам во вашата куќа за прв датум, или посесивен тенденции дури и пред да ги задоволат, размислат за споделување на вашите телефонски број, е-маил адреса, или посебно домашна адреса. Исто така, да се внимава од за некој кој веќе може да се ожени. Ако тие никогаш не сакате да го повикате, нема да даде детали за нивниот начин на живот, и обидете се да се задржи сето тајна, постои можност дека ќе се занимаваат со оженет човек.

Запомнете дека иако некои датираат сајтови се фалат со позадина проверки, што треба да се остане на вашиот стражар. Луѓето можат да се лизга низ пукнатините позадина чек, па нека не се на кривични и брак проверки ви даде лажно чувство на безбедност. Онлајн датира може да биде безбедно и забавен начин да се исполнат квалитет синглови, но никогаш не се земе здраво за готово и секогаш имајте вашиот стража се на почетокот.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио