Збор да нема да ја намалат Прво Датуми

последен пат ажурирани: ноември. 20 2020 | < 1

Прво Датуми всушност ќе сакаат да одат на

Изградба на некоја забава со нашите спомени алтернативи на стереотипните вечера и филм.

Игра Вечер: Забавувајте се со една чаша или две вино. Порачајте пица, копа на старата школа одборот игри од вашето детство (мислам Операција, Twister, Guess Who?) и ќе бидете изненадени од тоа колку многу забавно имате!

Фати Концертен: Музика во живо се намали притисокот малку. Можете да разговарате далеку повеќе од еден пијалок, но не ќе мора да го пополни целиот тек со континуиран разговор.

Зоолошката градина / Аквариум: Има толку многу да се види и да се зборува за. Исто така,, ако сте малку срамежлив, гледајќи животни е одличен начин да се ослободи од првиот датум несмасноста – особено ако сте на шимпанзо комплет.

Авантура активности: Предизвик себе со активности како поштенски поставата, segways и качување по карпи. А забавно ден бара многу работа во тим.

Искри Пикник: Тоа е малку на клише, но тоа е затоа што тоа е забавно, романтична и повик во исто време. Изберете убаво место; и ја носите вашата омилена храна и шише шампанско - романтична и ефтин!

Сплит Запознавање: Секој човек мисли на нешто да се направи за половина денот. На овој начин можете и да дознаете за едни од други, како и мешавина работите се малку!

Најди вашиот датум


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио