Совети Велика бакнеж

од страна на

Тајната на Големиот бакнеж

последен пат ажурирани: септември. 30 2020 | 2 мин прочита

Бакнувањето е забавно, а кога тоа е направено во право, искри ќе лета и ќе го напуштите вашиот партнер без зборови. Но, како ќе се земе вашата бакнување на следното ниво? Подолу е листа, ние ги открија тајните на голем бакнеж.

Тајната #1: Душманке
Преземање на време да ги разграничат пред заклучување усните им помага да се изгради на исчекување. Без разлика дали се држат за раце, милуваат, или триење на грб, овој физички контакт пред вистински бакнеж е тајна дека ќе им помогне на интензивирање на заедничка страст заедно со продлабочување на вашата врска.

Тајната #2: Опуштете се
Бакнувањето, дури и ако сте го бакна сто пати, може да бидат доста нервни тешкиот. Клучот е да се опуштите. Не заборавајте да дишете длабоко, се олесни вашиот ум, и верувам во себе.

Тајната #3: Усни
Дали работите со усните, освен бакнување. Цицање или нежно грицкање на вашите партнери усни ќе бидат сигурни да ги вози лудо со сексуалната тензија. Уште една усна фокусирани техника е да се кандидира на врвот на јазикот нежно над своите усни. Кога вашиот бакнување ги собереш, варирање на притисокот и брзината на бакнежите помага да се создаде возбуда како вашиот партнер нема да знаете што доаѓа следната.

Тајната #4: Уши, Нос, Очи, и врат
Додека бакнување обично се фокусирани околу усните, тоа не е единственото место каде што треба да се фокусира на. Бакнување вашите партнери уши, проверете, носот, и очните капаци сите да ви помогне да се претвори обична бакнеж во романтично блаженство. Ако сакате да го засили рецка, обидете се разиграно гризе своите уво и врат. Надразнување на овие конкретни точки се создадат нови сензации и чувства што ќе додадете на страст и интензитетот на претстојната бакнеж.

Тајната #5: Емоцијата
Додека погоре тајни може да помогне да се сменат некој во една голема уста, најголема тајна на сите лежи во вашата емоционална состојба и поврзување со вашиот партнер. Со цел да се види огномет, при бакнување, вашите души треба да зборуваат еден со друг. Преку споделување на интимни приказни и сеќавања, стравови и амбициозни, и допуштајќи твојот вистински емоции покаже се сите начини да се земе вашиот однос кон подлабоко ниво. Иако ова ново, емоционална состојба ќе направи да се ранливи, ова е еден ризик дека ќе биде достоен за тоа.

Бакнувањето е прекрасен начин да се покаже вашиот специјален некој само колку тие значат за вас. Со овие тајни, овој интимен чин може да се трансформира во вашата врска во која длабока врска што го посакуваш.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио