5 Совети за да се направи голема првиот впечаток Online Dating

последен пат ажурирани: Јануари. 21 2021 | 3 мин прочита

Кога луѓето зборуваат за првите впечатоци, тие веднаш помислувам лице-в-лице за контакт. Меѓутоа, Времињата се сменија, и првите впечатоци, исто така, со оглед на значително онлајн контакт ... особено кога станува збор за онлајн датира. И, правилата за лице-в-лице првите впечатоци се разликуваат од онлајн датира првите впечатоци.

Каде вашиот прв впечаток црнец: Вашиот профил и Вашата е-маил

Ако се одлучат за онлајн датира однос на традиционалните методи на датирање, првото нешто што мора да се реализира е тоа каде се вашите први впечатоци се случува да е важно. И, вашите први впечатоци се случува да се најде во двете вашите коментари на профилот и е-мејл.

Кога станува збор за вашиот профил:

Ако не се веќе знаете, Вашиот профил треба да биде позитивен и оптимист - ништо што покажува дека вие сте осамени или очајни (голем исклуцување за жени). Можете исто така, сакаат да се осигура дека останува актуелна, па тоа се ажурира често, ако треба да (или кога работите се променија во вашиот живот). Бидете сигурни дека ќе се описни за видови на работи што сакате да направите, без да даде премногу информации право надвор од лилјак. Не заборавајте, сакате да го одржат својот интерес кога ќе мејл назад и назад.

Кога станува збор за вашата E-mail:

Сега, ако планирате за испраќање на потенцијалните "датум", што треба да знаете како да се напише убиец прв впечаток е-маил. Тоа прво мејл ви испраќам мора да биде топло и безбедност; сте во потрага да се покаже на примачот дека сте интересни и тие треба да одма да знаете. Значи, што дека првиот впечаток е-мејл треба да вклучува?

1 - Твојата Email Поздрав

Кога ќе го најдете профилот на некој што го сакате и да одлучи што сакате да ги e-mail, што треба да се знае што да се каже за да се направи голема првиот впечаток. Вие треба да почне на Е-натпреварот со следниов, "Добар ден или навечер или Здраво (Корисничкото име)". Бидете сигурни дека корисничкото име на лицето е правилно напишано - напишете го долу, ако треба да. Овој вид на отворањето доаѓа среќаваше како топли и отворени.

2 - Краток комуникација

Кога станува збор за пишување совршен првиот впечаток е-маил, еве еден совет што треба да се има предвид: ништо повеќе од три параграфи и ништо помалку од два става. Што е помалку или генерички нема да ви одговори, и ништо премногу долго значи дека сте се обидува да се среќаваше како очајни.

3 - Да најдат заеднички јазик

Кога ќе погледнам во текот на нивниот профил, без сомнение сте имале нешто заедничко така се споменува во е-маил. Ако тоа е нешто чудно дека сте имале удел во заедничките, да им каже во врска со тоа. Додека повеќето луѓе ќе се провери од вашиот профил откако ќе добиете е-маил од тебе (и да,, Вашиот профил треба да се спомене вашиот сака и хобија), вие не треба секогаш да смета на овој.

4 - Споменувањето Профил-конкретни детали

До сега сте се качил над својот профил внимателно, па кога ќе почнете да ја пишувате вашата е-маил, се спомене нешто посебно во врска со тоа. Размислете зборува за некаде тие сте биле или филм што сум го видел, итн. и да биде позитивен за темата. Важно е дека ќе се среќаваме како позитивна личност, ако сакате да ги одговори назад.

5 - Прашајте Еден (Само Еден) Директно прашање

Тоа е најдобро да прашам само едно директно прашање така да добие одговор назад. Премногу прашања може да се гледа како голем нос. Бидете сигурни дека прашањето е нешто што не ми пречи одговарање.

Тоа е важно да се запамети дека да се создаде првиот впечаток, и вашиот профилот и е-мејл треба да се погледне поканува - оди преку нив и со парична казна заб чешел, во потрага по правопис и граматички грешки. Бидете искрени во двата од нив, и кога ќе пишува дека според првичните е-маил, се држи до општи информации - кој си, вашата возраст, ако сте биле во брак, да има деца, итн.

Првите впечатоци не се само за лице-в-лице за контакт повеќе; тие исто така се користи онлајн. Со некои предвидливост, можете да се создаде првиот впечаток што се добива одговорите што го барате.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио