Шест црвени знамиња да забележиш на првиот состанок

последен пат ажурирани: Јануари. 05 2018 | 3 мин прочита

Кога станува збор за првиот датум, може да има огромен притисок околу него. Што да облечете, каде да одиме, па дури и што да се зборува за. Сето тоа може да биде малку преголема. Меѓутоа, постојат неколку многу важни однесување треба да биде во потрага за на првиот состанок. Зборувам за страшната знаци на предупредување црвено знаме.

Разбирливо е да се биде нервозен на првиот состанок, па не сум велејќи дека треба да се анализира секоја реченица и движењето вашиот датум марки, но постојат неколку големи договор прекинувачи да биде во потрага по.

Texting Во текот на датум

Јас разбирам сега живееме во технологијата тешки општество, но само стави телефонот подалеку. Texting во текот на денот е само таков груб гест. Ништо не го прави некој се чувствуваат како тие се премногу неинтересни да се слуша од СМСи во текот на денот. Вашите текстови на вашите пријатели можат да чекаат неколку часа. Значи, кога ќе одат за тоа првиот датум, стави го вашиот телефон на тивок и оставете го во вашиот џеб или чанта за остатокот од денот. Ако тие не се во состојба да го поставите на нивните телефонски настрана на првиот состанок, повеќе од веројатно тие никогаш нема да го поставите на нивните телефонски надолу.

Премногу Сексуално Агресивните

Постои разлика меѓу тоа да се помалку склон кон флерт и сексуално експлицираат. Изработка на неколку невини коментари е во ред (како што кратко дополнување вашата облека или изглед), но ако тие почнат да се направи повеќе непристојни коментари, треба да се преиспита вашиот датум. Секој сака да биде надополнета, сепак има некој опипуваат ногата и да ти кажам колку е лошо тие сакаат да ве однесе дома е само непријатно. Ако сте во потрага за долгорочни односи, сакате датум кој се обидува да одма да знаете, а не само фокусирани на добивање на вас во кревет.

Веднаш Критички

Тоа никогаш не е добар знак, доколку на денот штотуку започна и тој / таа веќе сте ја критикуваат. Примери: ако само што пристигнале од салата и ги информирате вашите датумот на овој и има одговор е нешто како "Ох, па вашите тој вид на човек. Вкупно Фитнес стаорец?"Или кога ќе пристигнете да ги задоволат вашите денот кога тие го критикуваат она што го носеше. Ако тие ви се ова критикување на почетокот, тоа е веројатно дека моделот ќе трае и ќе биде постојано осудувањето на вашиот избор.

Зборувајќи премногу за себе

Еден добар разговор обично се состои од дели подеднакво размена. Исто така, постојат времиња каде што ако вие или вашиот датум е срамежлив, повеќе излезни еден од вас двајца ќе носат повеќе од разговорот, што е во ред. Меѓутоа, ако датумот е првенствено еднострани разговор, каде што вашиот датум постојано зборува за себе, станува малку заморен. Дури и полошо, кога тие отсечени кога ќе се зборува да се зборува повеќе за себе. Датумот е можност да научат повеќе едни за други и да видиме како ќе се поврзете, нема шанса за монолог за тоа како неверојатно и совршена сте.

Работа и животната ситуација

Јас не велам да не одат на состанок со еден човек кој живее во земјата и е невработен-економијата е тешко овие денови, тоа е разбирливо. Ако тие не го имаат стабилен приход со години и се чини дека малку премногу удобно со нивното живеење во куќата на своите родители, можеби ќе треба да се движи. Исто така треба да се грижите доколку тие не се во состојба да ви кажам што точно тие го прават за живеење. Што е толку таинствени околу вашата работа која не сте во состојба да му кажете на вашиот датум? Вие не може да сакаат да знаат одговорот…

Екс Разговор

Додека ова може да изгледа очигледно (како прв датум не е одлично време да се разговара претходните врски), ако тие ги воспитуваат своите поранешни, обрне внимание на тоа како тие зборуваат за нив. Тоа е во ред, ако тие само накратко ги спомене, но ако тие ви кажам што психо се тие и колку тие ги мразат, навистина не треба да се планираат втор состанок. Било кој вид на агресивна или презир зборуваат за своето минато партнери покажува дека тие јасно не се пресели од врската или дека тие се само горчлив и суров, во кој случај тоа е за најдобро да не продолжи да ги гледа.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио