Шест правила за да ви помогне да управуваат Пет вашиот партнер

последен пат ажурирани: Мај. 19 2019 | 2 мин прочита

Ако си оди за да дружете сопственик на домашни миленици, си оди за да дружете миленичиња домашно милениче сопственикот. Без разлика дали тоа да биде нивниот слабите тринаесет годишно Златната Враќач или нивните бучни cockatiel, клуч за нивното срце е преку нивните животни.

Онака како што ќе ги почитува вашите нови колега и границите на вашата нова врска, па треба да се почитуваат нивните миленици и тоа како вашиот партнер ги покренува.

Ако штотуку сте добиле во додворувањето со некој кој е сопственик на домашни миленици, биде уморен од кршење на овие едноставни правила.

Не обидувај се да го ко-родител. Ако вашиот партнер не му пречи што нејзиниот Чивава лае на сенките, тогаш не треба ниту да ви. Дури и ако сте од светска класа животните тренер, миленичиња не е твое и нема да биде додека не го имаат тоа многу детални и обмислен (се надевам) разговор.

Не обидувај се да го заземе своето место. Врската на лицето со своите миленичиња е една убава работа. Тоа е исто така многу деликатна, специјални и тешко заработени. Ако вашиот датум задржува својата понеделник наутро за долга прошетка со нејзиниот кученце, побара да и 'се приклучи со некои кафе, да не го прескокнете заедно. Ако ја поминат ноќта во нивната куќа за прв пат само да се најде дека нивните преголеми мачката спие на креветот, работи околу мачка. Саемот е фер и тоа беше во креветот, долго пред да.

Дон "Т се забавуваат од нив. Запознавање мачка дама? Дали вашиот дечко покаже слики од неговите gerbil на секого му се случуваат? Дали вашиот партнер нејзиниот фустан Чивава секое утро, иако тоа е момче? Ова не е местото за вас да се суди. Шансите се, имате некои ритуали со вашето домашно милениче што изгледа чудно за нив, па задржи надразнување на минимум.

Вклучуваат миленичето. Животните се многу заинтересирани за карактерот на луѓето. Ако може да се влезе во добра елегантност на домашно милениче, шансите се на неговиот сопственик ќе го следат примерот. Најди нешта што може да се направи заедно, кои се Пријателски миленичиња.

Ги вклучуваат Вашиот миленичиња. За многу синглови, миленици се како деца. И ако сакате да се види дали вашата иднина е светла заедно, нека вашите миленици се состанат и да се види како тие комуницираат. Ако тие не сакаат едни со други во прв, се стави во напорите да им одам таму. Не само што ќе биде полесно, тоа ќе биде одличен начин да ви донесе поблиску две во вашата врска.

Не бидете во висок стил. Значи, можеби не сакаат да имаат милениче таг заедно на секој датум, но напор е она што се брои. Сите вашиот партнер треба да знаете е дека ако ви падне во љубов со нив еден ден, ќе ви се допаднат нивните миленичиња, премногу. Го слават својот роденден, или да ги купат третира. Земете ги во паркот со себе. На мали нешта секогаш се смета, но кога станува збор за домашни миленици, Понекогаш големи работи работи дури и подобро.

 


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио