Совети Првите впечатоци

од страна на

На 5 Голем Запознавање грешки кои ги прават жените

последен пат ажурирани: Јануари. 13 2021 | 5 мин прочита

Дали сте имаат лошо време со датирање?

Дали ви се чини дека да се оди на голем број на датуми и да разговараат со многу луѓе онлајн, но никогаш не чини да се направи врска или да ги задоволат вашите човекот?

Ако е така, најверојатно, ќе се прави еден или повеќе од "5 Голем Запознавање грешки". Тука се 5 Голем Запознавање грешки кои ги прават жените, и што да направам, наместо.

1. Пристап Запознавање со агенда

Толку многу од моите клиенти приод жени кои датираат, со агенда и тој навистина работи против нив и нивниот успех со датирање. Тие се во потрага по својата човек, и ако тие не го гледаат веднаш во било која од мажите кои им се јавите човекот добива разрешен веднаш и отпишани без шанса за друг датум да се истражуваат врската (или недостаток од него) понатаму. И ако тие не се во состојба на денот, жената носи агендата на нивната датум, како и со помалку од задоволителни резултати.

Тоа може да изгледа контра да се каже не имаат агенда кога датира, По сите, сигурно целата причина ние денес треба да се сретне "вашиот маж" право? Па да и не. На крајот на краиштата и долгорочни ова е желбата, меѓутоа вие драстично да ги намали шансите за добивање на таа фаза, доколку ви пријде датира со агенда. Во оваа фаза во играта тоа е далеку подобро да го видиш Запознавање за она што е - шанса да се состанат и да биде околу членови на спротивниот пол за кафе, прошетки, разговор и така натаму. Ајде луѓе - тоа е само датум - не е свадба интервју, па ајде да се релаксира малку и го третираат како такви. Тоа е како нереална гледна точка да се очекува дека можете да знаете дали некој е твојот живот партнер од една средба во вештачки поставување.

Ако знаете на мојот пристап кон датира за жени ќе знаеш јас препорачувам датираат како терапија за укинување лош однос модели. Но повеќе од тоа датира е замислена да биде забавно и светлина срце. Ако одите со агенда за изнаоѓање ако тоа е вашиот маж го става еден тон на притисок врз целата ситуација, а тоа значи дека ниту вие, ниту вашиот датум ќе биде во можност да се релаксираат и да уживаат во искуството. Вие нема да бидете во можност да биде вашиот најдобар себе и ниту ќе го. Значи се откажат од дневниот ред и да се направи нова - да има нови, забава и весел искуства со нови луѓе.

2. Правило Мажите премногу брзо

Како и со првиот најголемата грешка, грешка 2 е уште еден начин на кој жените се пука во нога кога датира. Многу западни жени во денешното општество се обземени од "хемија" тие се чувствуваат кога станува збор за правење на нивниот избор со луѓе, и гледам ова ги добијат во сите видови на проблеми време и време повторно. Хемија има тенденција да биде лош показател за тоа дали еден човек ќе биде добар партнер за вас. Всушност интензивна хемија често е предупредувачки сигнал за жени кои не го направиле голема врска избори во минатото. Често добри луѓе може да се добие целосно игнорирани, бидејќи тие се нервозни и непријатно за тоа првиот состанок, а тие не се одликуваат со удар во одделот за хемија. За жените атракција може да расте со текот на времето со добар човек. Па им даде на тоа непријатно или мирен човек уште една шанса, всушност му даде неколку кратките датуми, и види дали тој не излезе од неговата школка за вас и се претвори во атрактивна човек, можеби дури и "вашиот маж". Не грижете се за тоа дали може да се замисли дека во моментов (види грешка 1).

3. Пристап за датум со списоци

Грешката 3 е слична на грешка 1 и исто толку штетно, ако не и полошо. Знам дека многу жени имаат сигурен "листа за проверка" на квалитети кои сакаат (или мислите дека тие сакаат) кај маж. Нема ништо лошо со добивање на јасни на она што го сакате во вашиот идеален партнер дами, Сепак, да се дојде во реалност со нашите листи, бидејќи некои од нив се апсолутни глупости и не ви служат на сите!

Листата е често многу долга и обично го има работи таму кои, всушност, се судри со себе! На пример, таа може да има "мирни и се назад" веднаш до "страсна и енергичен '. Сега не велам дека не можете да ги имаат сите овие квалитети во една личност, тоа е само дека нормално човек се стреми кон една од другите. Така што тоа е? Исто така, нашите листи понекогаш имаат работите на кои се толку тривијални, како што се "тетоважи" или "мускули". Ајде дами! Нема ништо лошо да има физички параметри но дали си навистина се случува да го изберете вашиот живот партнер од тоа дали има мастило на неговото тело? Дали мислите дека тоа ќе ви донесе најдобрите односи за вашиот живот? Што е со квалитети кои се навистина важни, како што се искреност, лојалност, љубезност, сила (на умот) и така натаму?

Секоја жена мора да одлучи што е важно за неа. Сепак време и време повторно сум го видел на листата се исфрлени кога жената конечно ги исполнува нејзиниот живот партнер, и тој е обично целосно различна од човек ја имаше на листа! И таа е среќен. Значи, мојот совет - не го давајте ја листата! Или, ако мора да го имаат, се сече надолу до максимум од само 5 најважните квалитети. Користете го како општ водич НЕ список.

4. Премногу се трудеше

Така да конечно се сретнале некој ви се допаѓа, сте на состанок со него и да се чувствувате нервозни. Значи она што го правиш? Ти зборуваш. Ако постои јаз во разговорот што го пополнат. Ви препорачуваме каде да одиме понатаму, ќе го заслепуваат со приказни за авантурите сте имале, го покажува вашиот пенливи хумор и ти го имам во конците над вашиот хумор. И, се разбира ви нуди да плати за својата половина на денот, или можеби дури и да добие на целата сметка - вие сте модерна жена по сите. И тоа се случува ВЕЛИКИ! Тој се смее заедно со вас, и постои врска, може да го почувствувате. Но,, тогаш тој никогаш не се повикува. Тој оди студ и исчезнува по неколку датуми. Значи она што не беше во ред?

Па повеќето луѓе претпочитаат да се преземе во врска со машката улога во датира, и ако се прават сите или некои од горенаведените вие ​​сте всушност го турка надвор од оваа улога, што значи дека ќе се го спречува да стане емотивно инвестирани во вас. Машки атракција и посветеност емоции се сопнат, кога тие треба да се стави во некои напори. Може да мислите дека ви се шармантен и привлечен сепак тоа нема да ве стигне далеку на долг рок со повеќето мажи. Тој може да уживаат во тоа време со вас, тој може да се смеат заедно со вас и има дури и може да биде втор состанок, Сепак, тој е веројатно да се заокружи извршување на некој друг - уште еден 'потешко "жена со кого тој мораше да се стави во повеќе напор.

Тој треба да биде еден од водечките разговорот, забавни ќе и предложи на објектот. Ако сакате да се активира неговата подлабоки чувства нека го води и да биде доволно силна за да се следат. Опуштете се и практика се присутни и да уживаат во искуство, наместо.

5. Бидете мраз Maiden

Да се ​​биде девица мразот е на друга страна да се обидуваат премногу тешко. Некои жени знаат за грешка број 4 и така тие го земе во друга крајност и да стане премногу далечен и недостапна. Иако тие може да се оди за "тешко да се добие" и "висока вредност", ако се земе премногу далеку овој пристап може да се исклучи дека сте незаинтересирани, недостапна, непријателски, па дури и snobby. Тоа може да се чувствуваат малку студено со многу мажи, и повеќето луѓе ќе се откажат прилично брзо со мраз девица, освен оние кои се само заинтересирани за предизвикот на потера, и не сакате овој тип на човек, како што е најверојатно да ви падне еднаш потера е завршена и се движи кон друга жена.

Мора да има рамнотежа меѓу резервирани назад / допуштајќи му да доведе и сеуште се заинтересирани и отворен. Ако можете да добиете на овој баланс право ќе имаат многу време со датирање. Главната работа е да се запамети е само себе си да биде. Земете навистина силна во себе и да се чувствуваме удобно во своја кожа. Запознавање всушност може да ви помогне со тоа!

 

Така одат да излезам таму и пред се не се земе датира премногу лично. Никогаш не знаеш што се случува на другата личност. Третирај го како забава "практика" и дека ќе работат за вас.

 


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио