На кучето Вокер

последен пат ажурирани: јули. 31 2020 | 10 мин прочита

Нина мораше да се види Даниел. Таа требаше да ја преземе бикови од страна на нивните рогови, или повеќе во потполност, кучиња од страна на нивните каишки, и да се неговите целосна внимание, дури и ако таа мораше да се направи вкупно будала од себеси, кој беше, Вистина, неизбежна.

Значи таа планира посебен куче-одење настан. Денес, наместо мешање на начинот на кој таа обично не, со кучиња од сите видови, се договорила да се одржи малку бело куче yuppie-фест. Таа зеде некои жонглирање на нејзиниот распоред и некои finagling со Суки, друго куче патнику знаеше од куче рок чии муштерии се чинеше дека се кучиња на cutesy, малку разновидност и 'должел Нина од тоа време, кога отиде на Хаваи на последната минута каприц и побара Нина да се пополни во за неа.

Нина никогаш не може да ја каже разликата помеѓу овие кучиња, освен ако тие имаат невообичаени ознаки, како исчезнати левото уво Стела, или ќелав далноводи Jedi за левиот колк. За неа, тие сите беа малку бели кучиња, освен за Cockapoos, кои биле навистина симпатична и паметни, Но, што друго очекувате од mutts, што е она што навистина се Cockapoos. Чистопородни малку бели кучиња имаат тенденција да бидат во сопственост на идиоти кои мислат на нив како симпатична додатоци, затоа што тие се мали и можете да ги земе во авион или во ресторан. (Таа не, Меѓутоа, судат оние кои во сопственост на еден, бидејќи тоа е хипо-алергиските. Тоа беше медицинска причина, единствената прифатлива причина да поседувате како куче.)

Но, гребење секој сопственик на малку бело куче и ќе најдете психотична родител кој верува дека нивната раса е посебен и единствен, и ќе роди со таа разлика, во детали, помеѓу Bichon и Малтешки, за кои, се разбира, Нина може да даваат срања.

Но,, визуелно зборува, како пакет, тие беа на повидок. Таа ги зема на резервоарот, надевајќи се дека тие ќе се кандидира во Даниел. Знаеше тој трчаше секое утро и само начинот на кој тој отиде. Ова утро беше преполн, дури и на коњот пат дека таа се користи за кучиња. Секој е во потрага на нејзиниот, насмеани, посочувајќи, на симпатична очите. Но, не дај Боже, таа се користи џогирање патека до на ограда. Џогери беа средна motherfuckers кога станува збор за кучиња, бебе колички, пешаци, па дури и инвалидски колички, и таа не треба енергија за да се соочат со што утрово, а особено носат овие слатки нови сандали кои беа нејзините убиство.

Како што се приближуваше тунел во јужниот дел на резервоарот, познат куче извираше од мракот. Беше Сид. О Срање, мислев Нина, како што граничи директно за неа, Еве го,. За таму каде што беше Сид, имаше Даниел. И нејзиното срце почна да победи сто thumps втор, и спонтана насмевка најде својот пат кон нејзиното лице, како нејзината рака отиде да се изедначи косата, а потоа повлечете надолу нејзината кошула, избрише потта од лицето.

Тогаш го видела. Во маица и шорцеви, коса како тој бил само тркалаше надвор од креветот, џогирање со слушалки и MP3 плеер во левата рака, неговиот ум јасно на музика. Тој истрча кон неа без да ја.

До тој го направи. И тогаш, насмевка избувна низ неговото лице, изработка очите чупка, образите падина. Таа беше тешко да се пропушти. Таа е опкружена со единаесет мали бели кучиња, вид луѓето имаат тенденција да носат и coddle. Таа изгледаше како добра вештерка на север, опкружен со bichons наместо munchkins. И таа беше облечена во многу кратко здолниште, наместо на својата вообичаена шорцеви и еден вид на банкнота peasanty блуза, наместо на својата вообичаена искинати Универзитетот во маица и Проклети непријатно сандали наместо нејзиниот чизми.

“Даниел!” ми отпоздрави со раката да му.

Тој се упати кон неа, затоа што во тој момент не се случува насекаде. Оние мали кучиња беа буквално работи кругови околу неа. Можеби таа ќе падне (не дека таа се надева да се повреди) а тој ќе мора да ја земам (но тоа не би било лошо).

“Еј Нина.” И како по волја, тој стана сериозна, речиси строг. Ако таа не знаеше подобро, таа ќе мислев дека е разочаран. Дали знаел дека таа била во својот стан во местата таа не треба да има? Како што пришол, тој го земал својот слушалки исклучување, допуштајќи им да висат околу вратот. Тој кликнал надвор од MP3 плеер.

“Како вашиот придружба. Што имаш ти таму, десет Bichon фриз?” побара од Даниел. Тој се насмеа, како тој доби толку блиску до неа, како што може, со оглед на околните сили.

“Јас сум импресиониран. Но, всушност,, Имам тука еден Bichon, ова овде, Ѕвезда. Тоа е Zardoz, на Bichon / Yorkie микс, таму peeing на карпа. Имам две хи-POOS, Сем и Дејв, право таму со малку розова лакови, Јадења, на cockapoo, Џеки О. и Џон Ф., двете памук Tulears. Исто така,, Ени, на Ласа Apso, на кучето од пеколот. Знаеш што? Таа носи кученце пелена кога е дома. Не се шегувам. И тие три malteses? Тоа е Лери, Кадрава и Moe. Единаесет yuppie кучиња и сето тоа во ред.”

“Како можеш да кажеш? Кој е кој, Мислам. Сите тие изгледаат слично за мене.”

“Вие сте doggist! И не се каже ësome од твоите најдобри пријатели are'Ö”

Тој се насмеа, како што тој погледна надолу. Нејзината ноктите се насликани слабо розева и покрај нејзините нозе беа малку чепат и заоблени, таа изгледаше деликатна и убава во однос на својот вообичаен изглед на Biker девојка-со кучиња. Тој не бил сигурен кој изгледа му се допаѓа подобро.

“Не чизми.”

Нина беше толку изненаден и задоволен, таа одвај можеше да содржат. “Сте забележале. Мислам–“

“Нема Универзитетот маица.”

Тој работел, Нина смета себеси. Таа се чувствува затегнување на нејзината каишки. "Се остане на сите. Само да остане една минута, молам.”

“Можете да изгледаат убаво.”

Нина погледна надолу во неа прсти потоа назад до Даниел. “Ви благодарам. Така да се направи. Јас meanÖ”

“Но, тоа мора да биде тешко да се оди во тие чевли.” Ја погледна во своите нозе strappy сандали, а потоа во неа голи нозе и потоа во нејзините очи. Таа го видел тој да ја видите, и тој се вцрви.

“Па, Подобро да се добијат овие кучиња одеше и дома.” Дали таа вкупно идиот? Зошто таа го потсетува на нејзината работа? Целта на овој настан беше да го натера да мислам на неа не како неа.

“Дека е во право. Ти си работат.”

Таа го разнесе. Значи таа воздивна и отиде со него.

“Јас сум подигање Сид подоцна, право?”

Тој кимна со главата. “Имам состанок. Значи, благодарност.”

“Секако, тоа е мојата работа.” Би ви плати за да ме собереш Сид.

Потоа рече Даниел, “Тоа е неверојатно дека луѓето како овие кучиња. Тие се слатки, но тие не го пренесам. Тие сакаат да имаат кукли.”

“Да, добро, луѓе се болни,” рече Нина.

Тој се исправи и ја погледна. “Тие се,” рече тој, како неговите очи squinted како да се обидува да ја види поблиску. “Тие злосторство.”

Таа беше изненадена. “Тие посета,” рече таа, дефанзивно.

“Тие Снуп.”

“Ах тие?” Ги крена веѓите, размислува за него во г-дин. Чендлер е, од нејзиното име на неговиот компјутер.

“Тие ја рачката.”

“Тие лажат,” рече Нина, размислување за тоа зошто тој, адвокат, ќе се истражува г-ѓа. Чендлер на прво место.

“Тие инвазија на приватноста на луѓето.”

“Токму,” Нина се согласија.

Тие очи едни со други. Кучињата се добива нервен. Ени беше душкаат задник Сид и Moe беше душкаат задник Ени, но Сид нема интерес за откривање задник никого. Тој само сакаше да се изведе пеколот настрана од овие малку бело ratdogs што е можно поскоро.

“Вие подобро да одам,” Нина рече. “Сид не изгледа премногу среќен.”

Сид е лого и заби и growling, неговата лутина нагоре, со опашката во застој.

“Тој е во ред. Прошетка со мене,” вели Даниел. “Ајде.”

Таа се двоумеше.

“Ајде!” Тој беше категоричен.

И така, тие минуваа, околу акумулацијата заедно со десетина кучиња, Даниел држи Сид со рака надвор.

“Кажи ми,” рече тој. “Зошто ви прошетка кучиња?”

“Зошто да не? Она што јас треба да се прави? А вистински работа? Дали е тоа што мислиш?”

Тој го остави defensivness. “Па, Дали сте секогаш е куче патнику?”

“Зошто, нешто не е во ред со да се биде куче патнику?” Зошто сите се претпостави дека куче одење е она што го правите, а не на она што сакате да се прави.

“Не, Јас”м само љубопитни. Зарем тоа не е во ред?”

“Само за една година. Жалам. Мојот пријател, Ведро, мораше да оди на L.A. привремено, па јас ја презеде функцијата за неа, привремено.

“Не толку привремено, ова едногодишната работа. Каде ќе работат пред?”

“Рендом Хаус. Copywriter.”

“Ти ја даде за овој?”

“Не е многу да се откажат од. Освен за мајка ми. Јас одзеде нејзиниот фали права.”

“Ти си страшна ќерка.”

Таа мораше да се погледне во него да дознаете дали тој е се шегувам или не. Тој беше. Таа се насмевна возвраќа.

“Мора да се направи некои добри пари. Со оглед на тоа што јас го плаќаат, и множете се дека со тоа колку? Имаш многу кучиња, право? А сето тоа е готово, право?”

“Се направи ред.”

“Сите готовински бизнис. Тоа е нешто што не е даночниот обврзник да биде без.”

“И она што за вас? Ти си лава–?” Таа се обидуваше да си го запре, но тоа беше премногу доцна.

Неговите очи стана тенки цепнатинки и тој се смешкаше. “Можете да го кажам. Тоа не е лош збор. Повторувајте по мене: Адвокатот. Ајде.”

“Адвокатот,” таа рече дека и тие двајцата се смеевме.

“Од кај знаеш?” тој ме праша, иако, тој многу добро знаеле како знаеше.

“Па, на, Јас, само претпоставка. Вие изгледа како адвокат. Сид е вид на куче адвокат ќе има. Вашиот стан, добро, од она што сум го видел од него, изгледа како вид на место каде што ќе живеат адвокат.”

“Од она што сум го видел е релевантен клаузула на таа реченица.”

“Вашиот фоајето.”

"Donët заборавам мојата бања, и–“

“Тоа беше тоа! Јас не гледам–“

“Ходникот од фоајето во тоалет, О, и од спалната соба што требаше да одат преку да се стигне до бањата.”
Таа мораше да го запре. За да го пренасочите. “Да, тоа беше када, туш и тоалет. Тие беа мртви рекламирање материјали. Тие рекоа: "адвокат’ сите над нив.” Таа се смееше повторно. “Јас го заборавил за бањата.”
“Хммм. Не ме,” тој рече со насмевка.
Сега до источната страна и се ближи крајот на запад, кучињата среќно на нивниот пат дома, Нина и Даниел паднале во одење ритам. Тоа беше минути пред било кој од нив зборуваа.
“И мојот тромбон,” вели Даниел.
“Што?”
“Мои тромбон, Реков.”
Нина би можеле да се чувствуваат нејзиното срце чука како тапан во џез квартет. “Можете, на, игра тромбон?”

Ја погледна за една минута, и не рече ништо. Тогаш, По она што се чинеше како часа, тој ме праша, “Ти се допаѓа џез?” побара од Даниел.
“Секако, Да. Претпоставувам.” Нејзиното срце отиде од примка бас. Тој или ќе побара од неа или ја најде надвор.
“Мислите дека би сакал да оди со мене да се слушне Лизгајте Хемптон? Тој како претходница и игра силна тромбон. Ти се допаѓа тромбон, не ти е.”
Тој не го прашам како прашање, па таа не одговори. “Немав идеја имаше ѕвезда џез trombonists.”

“Постојат ѕвездени trombonists но, Нема ѕвезди. Труби, saxes, се разбира, но тромбони никогаш не ги добиле своите активности кои се. На тромбон е се занемаруваат рог. Секако, Француски рогови имаат класична музика, tubas имаат маршираат бендови, и се разбира, труби и saxes насекаде, цело време. Но, тромбон? Тоа е заборавен рог, тивка, соул, духовен брат на трубата.”

Таа беше хипнотизирани од неговата страст.

“Значи, сакате да одите слушне еден? Всушност пет? Хемптон стави заедно еден тромбон квинтет. Тоа се случува да биде нешто. И си помислив, бидејќи сте имале таков интерес, добро, можеби ќе сакате да се дојде.”

“Па, Да, сигурен, но, Мислам, јас навистина не haveÖ”

“Вечерва?”
“Вечерва?” Таа смета дека за една минута, а се сети нешто. Таа самата хит на колкот. “Aw, не, Не можам вечерва.” Клер доаѓа во текот и таа никогаш нема да се откаже пријател за еден дечко. Дури и овој човек.

“Океј, како што ќе биде утре? Тие ќе бидат околу неколку дена. Во првиот сет е на девет. Ние би можеле да јадат во прв план.”

О Боже. Ох Jeez. О да! Сонцето штотуку порасна над дрвјата и таа може да се чувствуваат нејзиното топлината на нејзиното лице. Кучињата биле среќно душкаат свеж утрински воздух и ако таа не знаеше подобро, ова е живот! Ова беше добра совршена утро. Побарајте! Види! Живот се претвора во еден момент.

“Па,” е сè што можеше да се каже.

Тие стигнале до источната страна.

“Дали е тоа "добро, Да '?”

“Па, ред,” таа одговори articulately.

“Ќе го земам тоа за да. Треба ли да те земам?”

Таа мораше да размислуваат брзо, така сакаат да се избегне вообичаени "датум’ постапки што се бакнежот, така да се каже, на смртта. “Може ли да ви се исполнат таму?”
“Секако, знаеш каде е? Седмата и единаесеттиот, северната страна, мали место. Седум и пол ред?”

“седмо и единаесеттиот?” Таа го испуштивме засрамува од не знаејќи село.

“Седмата авенија и единаесеттото Стрит.” Тој се насмеа.

Таа кимна со главата да му покаже дека е по. “Во седум и пол,” повторуваше, во возбуден, исплашени, обземен ступор.

“Добар. Сега јас треба да си оди. Некои од нас се работи за живот, знаеш.” Тој се насмеа, надразнување. “Само се шегувам!” Тогаш тој ја допре нејзината рака со рака. “Се гледаме утре, право? Вечер на тромбони.”

Таа се осврна и на самото место само што ја допрев, и рече:, “Да.” Таа стана датум-о-морон, датум-а-phobe, датум соочат со предизвикот. Таа го стави датумот и со Даниел на највисокиот пиедестал познати на човештвото, речиси високо како Монт Еверест, и тоа е тешко да се здив во воздух, таму горе. Тоа дури може да биде опасна по живот. Еден непромислен чекор и можете да најдете се паѓа. Во љубовта и / или да вашата смрт.

И тој се претвори во центарот на градот со Сид и почна да работи и брзо беше надвор од видното поле. Но, Нина имаше доволно време да се сврти, и да се види неговото тело се движи во неговата шорцеви, со својата мускулна нозете и рамената, и да земе здив и нека го ова, затворање на очите, гледајќи го нејзиното држење и бакнувајќи ги нејзините и n

Но, нејзиниот бел кученце баталјон влечат ја врати на свеста со сета сила, и тие беа на пат кон дома.

Тој се кандидираше како ветрот, како да не веќе ги води своите пет милји. Тој се чувствува високо, иако тој едвај знаеше што таа се чувствува како, што беше во колеџ, бидејќи тој се причести. И му беше возбуден, иако тој едвај знаеше што таа се чувствува како, тоа беше толку долго, бидејќи тој си дозволи да се чувствуваат. И таа е толку чуден жена, Били мислев. Но величенствен, таму со оние бели кучиња. Нешто во врска со неа, нејзините силни раце, нејзините убави очи, устата на нејзиниот, неочекувани ранливост, отвореноста, нешто го нокаутираше. О момче, тоа не се случува, тоа беше? Не моментов, не како Даниел, не со овој чукнат девојка која беше вистинска воајер и данок evader, да го подигнете. Тој или ќе падне во љубов со неа или да ја или и двете апсење. И за последен пат дека happenedóthe паѓа во љубов работа, не го уапси thingóit сите заврши многу лошо. И тоа беше како самиот себе. Чекај, додека таа учи, ако станува толку далеку, кој е тој навистина е, и она што навистина го прави. Адвокатот е доволно лошо. Но IRS агент? Од искуство знаеше дека знае однапред е нешто што жената може да се навикне, но се изненадени од тоа е нешто што никогаш нема да добие повеќе.

Можеби таа ќе излезе со него само затоа што таа мисли дека е Даниел! прашувал. На Даниел во слики, со масна стан, совршен куче?

И како таа знам Даниел бил адвокат, во секој случај? Можеби тоа bigmouth портир Пит и 'реков. Или на друго место таа го прочита неколку од своите извештаи или пошта или голем број на работи во станот кој ќе си ја дал далеку. Добро е што тој беше толку внимателни за да се скрие својата вистинска професија и идентитет. Таа беше во плакарот. Таа го отвори тромбон случај. Таа разнесени во неговиот гласноговорник. Таа се капеа во када. Кој не знаеше што е ова Нина беше способен? Дали таа има граници?

Сите што беше познато дека следниот пат, тој сака да биде во таа када со неа.

Од страна на време Нина одеа на кучиња, а потоа ги добиле дома, нејзините нозе беа крварење од седум различни места. Три на десната нога и четири на левата. Таа седеше на работ на креветот, размислување што идиот таа беше, а спроведувањето на хидроген пероксид и бендот помагала, како Сем совесно лижеше задници на нозете. Да Даниел забележале heróyou'd треба да биде Хелен Келер не toóbut знаел за бања. Тој знаел за тромбон.

Но, тој, всушност, ја праша надвор. И таа го направи тоа да се случи. Сега не ги фрлам, таа критички изјави таа да била нејзината мајка, кои се однесуваат на денот, не тромбон.

Таа зеде длабок здив, обидувајќи се да се потсетиме дека маица во неговиот плакар со мускусен мирис.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио