Совети за Запознавање со Тратот и други мобилни апликации

последен пат ажурирани: септември. 23 2020 | 2 мин прочита

Имаше време кога во тек, две лица мораа да ги задоволи сите други во лице; потоа дојде онлајн датира; и сега онлајн датира има нова филијала, тоа е датираат преку мобилни апликации.

Во последните неколку години сме сведоци лансирањето на голем број на такви апликации; Најдоброто нешто што за поголемиот дел од оние апликации е дека тие може да се симне бесплатно.

Додека Тратот е веројатно најпопуларниот слободен датира стан, постојат многу други од ваков вид, кој исто така се користи доста опширно; Примерите вклучуваат панта, OkCupid, Кафе Одговара Ѓеврекот, Многу риби, и така натаму.

Подолу се неколку совети кои мора да се следат кога датира со Тратот и други мобилни апликации.

Трансферот на правото слики: Мора да се земе вашата слика внимателно, без оглед на датира стан кој го користите; добра слика е одличен начин на грабање вниманието на потенцијалните датира партнери. Меѓутоа, има право на слики станува уште позначајна ако се користи Тратот, кој е фото-базирани стан.

На Тратот, вашите шанси за наоѓање совршен натпревар зависи најмногу од вашиот профил слики. А лоша слика на профил може да престанат вашите потенцијални натпревари од покажуваат повеќе интерес во вас.

Идеално, првата слика на профил ќе испратите на Тратот треба да биде атрактивна фотографија на вашето лице, вториот профил на сликата треба да се прикаже вашиот раст, а третиот да ја покажат својата начин на живот или хоби.

Едно нешто што никогаш не треба да се направи, особено ако сте жена, е да испратите фотографии од себе како дете; објавување selfies и вулгарен мило снимки, исто така, треба да се избегнува.

Бидете внимателни кога пишувате вашите коментари на профилот опис: Кога сте сериозни во врска датира, вие никогаш не треба да се обидеме да се создаде една мистериозна аура околу себе.

Имајте на ум дека дури и покрај тоа што се користи датира стан, вашата крајна цел е запознавање нови лице-в-лице; така, не постои точка лаже или прикажување на себе си како некој што не си.

Ако сето тоа за вас не е добар, направи листа на најпознатите интересни факти за вас и да ги вклучат во вашиот профилот опис. Немојте да се колебате да ја покажат најпознатите фасцинантен фасади на твојот живот, На пример, ако имаат возбудлива работа или хоби, зборува за тоа во детали.

Може да биде малку премногу духовит како луѓе со малку хумор секогаш се повеќе популарни.

Секогаш одговори: Вие сте добиле порака за Тратот (или било кој друг мобилен датира стан кој го користите), но лицето испраќање на пораката не се појави за да ви фасцинира многу. Во такви ситуации, наместо да се избегне испраќање на одговор, мора да ги споделите со другите лице знаат дека не се заинтересирани.

Научете како да го мери времето на вашите пораки: Овој совет е особено важно за жените; Меѓутоа, под одредени околности, мажите, исто така, треба да бидат внимателни во врска со тајмингот на пораки кои се испраќаат.

Ако тоа е викенд, жени треба да избегнуваат покренување на СМСи треска по 10 p.m., тие можат да го прават тоа само ако се бара да се поврземе.

Се надевам дека овие совети да ви помогне да се добие совршен натпревар на Тратот или било кој друг мобилен датира стан во операциите во моментов. Само погрижете се да не брзаат работите премногу; имајте на ум старата поговорка: “бавно и стабилно победи на трката”.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио