Совети Успешно Запознавање

од страна на

На врв 10 Совети за успешна Запознавање

последен пат ажурирани: септември. 17 2020 | 2 мин прочита

Што значи успешен датира значи? Одговорот на ова прашање зависи од вашиот сопствен поглед на животот и целите ќе се постави за себе кога датира. Таму се оние за кои датум е успешна само доколку тоа е портата кон долгорочни односи, па дури и бракот. Други, пак, може да сметаат дека е катастрофа ако тоа не заврши во кревет. За некои, датум е успешна ако тие имаа добар пат. Иако не постои гаранција дека следните совети ќе се претвори секој датум во експлозијата, тие сигурно ќе ви помогнат да се намали вашиот датира стапка на неуспех.

Адаптација на вашите очекувања за вашите цели

Како и со било кој друг проект може да се вклучи во, Вашите очекувања од лицето на кое се датираат или од датумот себе треба да бидат прилагодени на вашите цели. Ако сте во потрага за една ноќ-стојат, не го испита вашиот партнер како да сте биле случува да го поминат остатокот од твојот живот со него / неа.

Направи селекција на вашиот датира кандидати

Ако сакате да ја зголеми вашата стапка на успех, не дружете некој кој изгледа достапни. Отсечени од листата на потенцијални датира сите оние со кои немате ништо заедничко.

Бидете себе

А датум не е во можност да се прикаже вашиот театарски вештини. Дејствува природно и не се обиде да се преправам сте нешто друго отколку што навистина се, особено ако сте во потрага по долгорочни односи. Вистината ќе излезе на крајот, а другиот ќе се чувствуваат заробени.

Чувајте нешта едноставно

Најуспешните датуми се едноставни, случајни оние. Ако тоа не е првиот тотално слеп денот, се размислува за вашиот заеднички интереси и да излезе со некои активности ориентирани идеи што може да се однесува и на вас.

Фокусираме на сегашноста

Не носете минатото во разговорот, на редовна основа и не вртете се жалат на вашиот успеа односи во навика. Иако е важно дека двајцата партнери ги делат работите за нивното потекло, никој не сака да се спореди со екс. Иднината е деликатна тема, како и. Не го донесе освен ако не сте сигурни дека вие и вашиот датира партнер се подготвени за таква тема.

Изгледа вашиот најдобар

Без разлика на она што луѓето го велат, првиот состанок е секогаш за изгледот и општ впечаток. Затоа, организира себеси соодветно: стави на некои сочинуваат, носат нешто што изгледа добро на вас и насмевка. Меѓутоа, не престануваат да се грижат за себе си, кога мислите дека сте во врска.

Чувајте ги вашите нозе на земјата

Без разлика на тоа колку голема вашиот датум чини, остануваат реални. Не скок во кревет, барем не на првиот состанок. Не почнам да зборувам за свадба и деца само затоа што сакате истиот филм.

Подгответе се за датум

Датум на изработка не вклучува само се чисти, мириса добро и бараат паметни. Ако не се датира за долго време, се размислува за теми на разговор, така што ќе се избегне ризикот од долго непријатно тишините.

Оди подалеку од настапи

Само затоа што луѓето се преправаат дека се паметни, чесен и единствен, тоа не значи дека тие навистина се. Без смешно сомневајќи се и секого, обидете се да се на место надвор од лажговци и да се соберат доволно информации за да може да имаат лично мислење.

Не над-date

Не е важно зошто сте во датира сцена, не стане очајна и не претерувајте. Запознавање сите околу вас, не се зголемува вашите шанси за успех. Повеќе, ќе изгледа многу поинтересно ако имате некои други општествениот живот покрај датира.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио