Совети Запознавање Совети

од страна на

На врв 4 Совети Вие треба да знаете за Запознавање

последен пат ажурирани: септември. 30 2020 | 3 мин прочита

Ние сме преплавени со датираат совети насекаде гледаме. Во еден свет полн со луѓе кои се обидуваат да се најде еден што се чини дека секој сака да го кажат. И толку често се направи тоа звучи толку лесно, кога всушност тоа не е воопшто лесна. Ако тоа беа сите ние би се сретнале мажот или жената на нашите соништа по сите. Па јас не одам да се каже нешто како “Вие само треба да се добие преку она што е ви држи назад и да си одат за тоа.” затоа што ако ние сите може да го стори тоа, ние не ќе треба да го прочитате датира совети. Па јас не тврдиме дека да се биде експерт. Тоа што го правам барање е да се биде во можност да се разбере. Ние сме во ова заедно.

Бидете себе

Ова е веројатно најважната работа е да се запамети кога ќе влезат датирањето игра. Но, тоа е, исто така, веројатно е најтешко да се направи тоа во пракса. И јас мислам дека ние сме речиси сите биле виновни за вршител на должноста начинот на кој размислуваме лицето сакаме сака да со цел да ги импресионираат. Но, вие сте едноставно никогаш не се случува да се најде вистинската љубов тој начин. Вистинската љубов е врска. Тоа е некој што го гледате токму за тоа кој сте и можете обожава за тоа. По сите што ви се случува да поминат низ целиот свој живот глума? Но, со ова доаѓа одговорност. За возврат ќе мора да биде почитувана од кои се. Така, на пример, може да биде тешко рокер, но им се допаѓа на cheesiest на cheesiest во поп-. Вие треба да ги почитуваат како што би сакале тие да ги почитувате. Не обидувај се да го промените едни со други. Јас го слушнав од луѓе во долготрајни односи. Тоа е полошо нешто што можете да направите. Тоа единствено води кон незадоволство и огорченост.

Малку нешта се ценат

Ќе мора да се суди како што ја играат оваа на кој лицето е затоа што некои дефинитивно се допаѓа поголема гест и да се wined и ручал! Но Честа заблуда е дека секој е така, кога многу повеќе би сакале само текст прашуваат како нивниот ден е. Слушнав луѓе велат дека пред да и јас имаат тенденција да се согласат со тоа. А многу важна работа, ако се натераат подарок е дека треба да се запознаете со она што го сакате. Тоа покажува интерес за нив и кои се тие. На генерички подароци како цвеќиња, чоколади и aftershave / парфем се во ред во почетокот, но како однос напредува прилагоди на вашите дарови да се биде малку повеќе поединечни на лицето што го датираат.

Имаат мислења

Да, ова е тешко ако имате срамежлива личност. Не дека зад таа срамежлива надворешноста не постои богатство на мислења клокотот (Тоа е причината зошто повеќето од нас да стане писатели!) но тоа не е секогаш лесно да се има доверба да ги изразат и дека може да се добие на начин на наоѓање на љубовта што за жал затоа што едно лице треба да одма да знаете. Тоа е како тие се одлучат дали ви се допаѓа или не, по првичната привлечност. Очигледно сакате во животот, љубов е иста и ќе треба да се користи здрав разум и совети на другите да се знае она што ситуации во кои ќе треба да ја искажат својата мислења и кога е најдобро да молчат, но кога можете да ги споделите со нив знаат кој си. Вие сеуште може да биде срамежлив. Тоа може да биде привлечна. Но, се обиде да биде отворена премногу. И начини да им помогне со тоа ќе биде да се направи се разбира во комуникација (или неколку!), направи вечерни курсеви, оди на Toastmasters или само себе си се таму во општествена атмосфера, како колку што можете повеќе. Тоа е страшно, но тоа е достоен за тоа. Како мајка ми секогаш велеше, вие не треба да го запрете вашето живот на другите луѓе.

Трансферот на лице за Можете

А многу чести нешто што луѓето го прават е тоа што тие ги собереш некој врз основа на она семејство или пријатели мислат. Од страна на сите значи ќе слушаат совети каде совет е разумен, како што ако тој / таа е зависник од дрога луѓе се веројатно само гледа за вас. Но, луѓето имаат тенденција на поставување свој тип како тип на секого и тип на човек одиме на е уникатен за нас. Ако сте во потрага за хипи или beatnik што никогаш не се случува да се биде среќен со земја земјоделец и обратно. Очигледно постојат исклучоци, бидејќи во светот на датирање е непредвидлив, но во општа смисла сите ние сме во потрага по некој кој се вклопува со нас и ние треба да се биде со некој кој ние се чувствуваме удобно со и кој возбудува нас. Тоа не е добро бил со некого, бидејќи тие имаат вашите најблиски’ печат на одобрување. Тие не се оние кои датираат нив. Вие сте. А ти да не ќе им каже што да прави, па не им дозволуваат да донесуваат одлуки за вас. И му верувате на вашиот сопствени одлуки и свој ум. Свој инстинкти во љубовта вообичаено се право оние.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио