На врв 5 Пиле Флик Филмови за љубителите

последен пат ажурирани: октомври. 21 2020 | 2 мин прочита

ДУХОТ

За дами ... добро, има Патрик Свејзи. Треба да кажам повеќе? За момците, има една интересна приказна линија, драма, интрига, предавство, и некои прилично смешни сцени обезбедена од страна Вупи Голдберг. И на крај не може да се победи! Бидете сигурни да имаат на рака Kleenex да се исуши оние солзи.

Телохранителот

"Ова oldie, но goodie "карактеристики Кевин Костнер и кон крајот на Витни Хјустон. Филмот ја раскажува приказната за "дива" изведувач чиј живот е загрозен од еден од нејзините "обожаватели", а потоа е принудена да донесе на "телохранител", за да се заштити. Внесете Кевин Kostner. Покрај тоа што е романтично, овој филм е добро напишан, такт, и полн со акција. Јас го даде 5 ѕвезди за забава вредност! И ќе е премногу.

БРАЌАТА

Ќе љубов на интеракција и "братство" на овој прекрасен фрлија, кој Морис костен, D, L. Hughley, Бил Белами, и Shemar Мур. Тука е 4-1-1: четири доживотни пријатели се справи со нивната врска прашања, дисфункции, и откритија во животот. Но, тоа е повеќе од тоа. Тие предизвик семејни традиции, се соочи расна и родова ориентирана стереотипите, и во целина многу повеќе. Тоа е смешно, секси, и паметни. И тоа е одличен разговор стартер ... ако сте во тој.

BALL чудовиштето

Роџер Еберт ја нарекоа, "Најдобар филм на годината!"
Овој филм дава сосема нова дефиниција за статусот односи: "Тоа е комплициран."
Тоа го глуми Хали Бери, Били Боб Торнтон, и Хит Леџер. "Топката" ја раскажува приказната на конфликтен, огорчен затворски чувар, кој станува вклучени со сопругата на еден човек, кој е ставен под саатот. Тоа е графички, суровини, возбудлив, и слоевит. Се движат портрет Бери на "Летиција" заработил нејзиниот Оскар тука. Откријте што "зуи" е за.

Клодин

Што добивате кога ќе се комбинираат Џејмс Ерл Џонс, Diahann Керол, шест деца, и благосостојбата на работниците? Товарот на смеа, сакам, и растат, (и тоа не само со деца).
Покрај тоа што е многу забавна, има одлична музика да Мило ми е да, на Гледис Најт учтивост. Не ја пропуштајте него!


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио