На врв 5 Изговори за да биде доцна за датум

последен пат ажурирани: Мај. 16 2019 | 2 мин прочита

Најтешкиот дел за да биде доцна за датум доаѓа лице-в-лице со лицето кое е на чекање за вас. И покрај тоа може да биде тешко, искрено е секогаш најдобра политика. Плус, ако вашиот датум е навистина разбирање, тој / таа целосно ќе ви даде во корист на сомневање. Подолу е листа, пет веродостојни изговори за да биде доцна за датум.

потценувачкиот времето
Сте googled состанокот место неколку пати, мемориран на пат, остави неколку минути уште рано сеуште доцнат. Без разлика дали тоа била уште поголема сообраќај или ќе го погоди секој црвено светло, misjudging тајмингот е чесен грешка што е лесно простим.

Се изгуби
За да се избегне со користење на Сури, Јас многу пати Google Мапа на крајната дестинација и да се слика на насоките пред да ја напушти. Иако ова се овозможува соодветна датум подготовка време, Јас никогаш не се правилно предупреди кога ќе треба да го вклучите или каде точно крајната дестинација е што пак предизвикува доцнење. Повторно, се однапред за тоа обично го прави за добра смеа.

Не можам да најдам паркинг
Живеење во градот често значи дека не постои паркинг. И покрај тоа што е идеално да изберете локација во непосредна близина, честопати, повеќето забавно датум точки не се лесен одење подалеку. Во овој случај, најдобро е да ја најдете најблиската структура за паркирање, а што сигурно ќе се даде доволно време да се пристигне во навремено.

Пет разболат
Да се ​​биде љубител миленичиња (се надевам дека вашиот датум е премногу), домашни вашето дете. Додека доаѓаат дома за да се промени облека пред вашиот датум и сопнување низ вашето домашно милениче, кој се чини дека е под времето, вие природно ќе се обидеме да ги утеши. Иако ова е утешно може да трае подолго од очекуваното, и за вас и вашето домашно милениче ќе се чувствуваат поудобно, особено бидејќи ноќ може да биде подоцна од вообичаеното.

Работа се стрча кон крајот на
Од последните средби минута до импровизиран проектот за добивање на изгубени во вашата работа, сето тоа се случи со нас. Иако ова веродостојно изговор дела, бидете сигурни дека тоа не е се претвори во навика, како вашиот датум ќе се види тоа за вас, работата е повеќе од еден приоритет од вашата врска.

Без оглед на вашиот изговор, важно е да го информирате вашиот датум кој ќе биде доцна. Не само што е овој убав гест, но тоа покажува дека сте се грижат лице.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2019 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио