Совети Запознавање Њујорк

од страна на

На врв 5 Градови во САД за еден мажите

последен пат ажурирани: Јануари. 18 2021 | 2 мин прочита

Постојат некои градови во САД, каде што еден мажите да се чувствуваат поудобно од другите. Оваа дискусија е за пет имиња на врвот на листата на такви градови. Значи, Ако сте еден човек и бара да се преселат, оваа пишува-up сигурно ќе биде корисно да се прочита за вас; и ако сте веќе во една од овие градови, се сметаат за среќа.

1. Њујорк: Овој град не е само најголемиот метрополитенска област во земјата, но исто така е една од најпознатите иконски места во светот. Градот се наоѓа на врвот на оваа листа на најдобри градови во САД за еден мажите пред се поради односот на неженетите мажи и жени во неа. За секој 100 неженетите мажи, во градот има 125 немажените жени; така, единствено мажи во Њујорк секогаш имаат многу опции на располагање за да изберете од кога станува збор за подигање партнери.

Често се опишува како “градот кој никогаш не спие”, Њујорк куќи доволно опции да изберете од, дури и кога станува збор за датирање локации. Можете да седат во Централ Парк или да се одлучат да поминат гламурозна вечер во луксузен клуб (во градот има неколку од нив).

2. Бизмарк: Неженетите луѓе кои бараат да се смират може да се сметаат релоцираат бизнисот во Бизмарк, главниот град на државата Северна Дакота. Иако вишок во моментов е голем проблем во Америка, со вкупната стапка на невработеност демнат наоколу 5.6 %, стапката на невработеност во овој град е само 2.8%.

Во прилог, за дружење и трошење време со жени, во градот има голем број на еколошки жаришта, кои вклучуваат пабови, ноќни клубови и ресторани. Бизмарк овозможува датира во вода; може да се земе вашиот датира партнер за кајче вози на Мекдауел браната парк на природата.

Мажите кои сакаат велосипедизам, од друга страна, може да учествува во велосипедизам патеки по должината на брегот на реката Мисури.

3. Вашингтон D.C.: Ако сте амбициозни еден човек, главниот град на САД е местото што им припаѓаат на. Градот се сместени голем број на историски и културни атракции и е место каде што еден жените се побројни од еден мажите.

Кога во Вашингтон D.C., ќе добиете плетеницата на опции, дури и кога во потрага по датум место. Можете да ги преземат вашиот партнер за чамец возење на басенот Приливите, можат да го посетат Националната зоолошка градина, или поминуваат пријатни вечер на историски џез клуб во боемскиот пештери. Овие се само неколку избори што треба; ќе најдете многу повеќе откако ќе се во градот.

4. Филаделфија: Историскиот жалба на овој град го прави четвртиот учесник во оваа листа. Поволните еден мажите да немажените жени сооднос е уште еден фактор одговорен за изработка на Филаделфија еден од најдобрите 5 градови за еден мажите.

Запознавање во Филаделфија е големо искуство не само затоа што на сајтови како Fairmount парк, Филаделфија во Музејот на уметност, Ortlieb е Jazzhaus и така натаму, времето на градот е одговорен и за што го прави рај за Dater е. Сите денови сончеви денови во Филаделфија.

5. Мајами: Зачинската ноќен живот од него има голем град за живеење за еден мажите прави. На ниски трошоци на живеење и присуство на повеќе немажените жени отколку мажи се две други главни фактори кои го направија Мајами финалето учесник на оваа листа.

Секој од овие пет градови ќе им овозможи на еден мажите да имаат случува живот. Значи, тоа е целосно зависи од вас кој сакате да се преселат.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио