На врв 6 Причини Зошто готвење е жешко за Романтичен

последен пат ажурирани: Mar. 21 2020 | 2 мин прочита

"Патот до срцето на мажот е преку неговиот стомак."

—Анонимни

Како за само-самозван соништата, Јас би можеле да го цитираат бројни причини, но тука се на врвот 6 Причините за готвење е "жешко,"Особено за датирање и парењето сцена денес.

1. Готвење обезбедува добра "рецепт" за романса.

Како и повеќето жени, Сакам да се wined и ручал во ексклузивните ресторани од додворувачи, како дел од процесот на додворување. Но,, како се развива односи, има нешто многу "интимни" за дома варен оброк дели во приватноста на домот— со свеќи, малку музика, танцување и способноста да ги споделите вашата коса надолу како ситуацијата диктира. Шлаг крем никого?

2. Готвење дома често е поздраво од ресторанот јадење.

Кога јадење надвор, многу пати храна се обработуваат, се служи со богата и гоење сосови, пржи во вишокот на масти, "Супер-големина" и без соодветна подготовка за оние со исхраната ограничувања и алергии на храна. Јадење надвор може да биде скапа во повеќе од еден начин.

3. Кулинарски вештини додадете на секоја жена или маж е романтичен биографија.

Сфатете го тоа како зголемување на вашата "Сина книга" вредност во датира пазар.

Еве што авторот маж неодамна пишуваше: "Бројот на жени овие денови тоа отворено признаваат дека не можам да го сварам е запрепастувачки. Кога жената вели дека не може да се готви, првата мисла што ми доаѓа на ум многу добри луѓе е "Како, по ѓаволите, ќе се грижи за себе и тоа како ќе биде во можност да се грижи за мене?"

4. Готвење ви овозможува да бидат повеќе независни и повеќе реализира како жена.

Нема повеќе чекање за мајка ти да го поправи вашиот омилен оброк, или со надеж дека вашето соседство ресторан ќе го имаат на мени во понеделникот, или бирање за полетување од; можете да го надминете сами!

5. Готвење заведува сите сетила.

Од пријатни мириси, за око-привлечни аранжмани на плочата, во различни бои и текстури, на небесното вкус— добар оброк може да ги задоволи оние кои се грижиме за на толку многу нивоа.

6. Готвење е забавен начин да се поврзат.

Можете да готви и тој може да се направи салата. Се хранат едни со други, или можеби споделување приказни и традиции поврзани со семејството рецепти. Готвење го прави човекот да се чувствуваат разгалено и се грижеа за. И ако тој е посебен за вас, не е тоа како сакате за него да се чувствуваат?

 

И таму е добра вест тука: Вие не треба да се регистрирате за кулинарски училиште или предмет себе си да се бескрајни обиди и грешки; постојат многу онлајн готвење сајтови кои нудат чекор-по-чекор упатства за да се зголеми вашиот коефициент на интелигенција готвење!

Друга корисна стратегија е да ги купите готвачите автор за деца. Тие обезбедуваат одлична почетна точка за учење за кујна безбедност, стандард мерења, и лесно да се следат рецепти.

Не заборавајте, готвење е одличен начин да се смета за "жешка" и жалба до апетитот на денешниот човек!


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио