Топ совети за добивање на одличен бакнеж која се чувствува Само Совршен

последен пат ажурирани: Јануари. 10 2021 | 2 мин прочита

Бакнувањето е исклучително важен дел од секој романтична врска. Од античките времиња многу односи експерти разговараа за важноста на бакнување и сега наодите од истражувањето покажаа дека зачестеноста на бакнувањето е директно пропорционален на наведеното ниво на задоволство во врската.

За време на истражувањето, вели беше откриено дека 66% на жените и 59% на луѓето заврши своите односи само затоа што нивниот брачен другар не е добар во бакнување. Ова покажува колку е лошо некој треба да научите уметноста на бакнување да се направи неговата / нејзината врска долготраен еден. Подолу се некои корисни совети за голема бакнеж.

– Обидете се да се избегне бакнување во јавност. Да, вие дефинитивно може да се обратите за брзо колка јавно, но тоа е секогаш мудро да се избегне да биде премногу страсно надвор на отворено. Страсни бакнежи треба да ги красат вашите приватни моменти и затоа е подобро ако се занесе во нив зад затворени врати или кога нема кој да го гледате. Бакнување во приватниот им овозможува на двајцата партнери да бидат нивната страсна најдобрите, која е главната состојка на еден голем бакнеж.

– Луѓето вклучени во романтични врски често е тешко да се разбере што точно треба да се направи со своите заби при бакнување. Ако не можете да управувате забите при бакнување, вие сте дефинитивно лоша уста. Проблемот се чини дека е прилично едноставна, но всушност тоа е екстремно тешко да се надмине.

– За да бидете сигурни дека вашите заби не завршуваат повреда на вашиот партнер или запре од тоа да биде доволно страстни при бакнување, мора да биде нежен како е можно кога стегајќи усните на вашиот партнер помеѓу забите. Тогаш, полека ги повлече (усните на вашиот партнер) наназад и ќе им дозволи да слајд непречено преку забите. Законот не е премногу тешко, што е тешко е да престојуваат алармирање без да им овозможат на вашиот партнер да се разбере дека сте свесни за позицијата на забите.

– Велика kissers секогаш претпочитаат да се направи контакт со очите со својот партнер при бакнување. Да, постојат моменти кога kissers затвораат очите да се чувствувате во моментов, но тоа ќе се случи само ако тоа е совршен бакнеж. Да се ​​направи совршен бакнеж, вие не треба да се затвори ги очите, веднаш штом вашите усни да дојде во контакт со онаа на вашиот партнер. Направете контакт со очите; нека страста проток од очите на вашиот партнер; тоа е рецепт за совршен бакнеж.

– А голема уста никогаш не им овозможува на искуство на бакнување да биде досадно за неговиот / нејзиниот партнер. Значи, Ако сакате да се биде добар човек кој простува мора да најдат начини да се осигура дека чинот на бакнување не стане здодевна за вашиот партнер. Еден начин за правење на бакнување повозбудливо е преку вклучување на целото тело во акција. Галење најмногу ерогени делови од телото на вашиот партнер користите вашите раце и нежно масажа неговиот / нејзиниот шеф, лицето и вратот. Вашиот партнер сигурно ќе почне ужива во моментот повеќе.

Да се ​​направи бакнеж, голем бакнеж, мора да се прават работите кои го вклучите вашиот партнер. На работа не е воопшто тешко; тоа само треба право намера и многу страст


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио