Совети Градскиот пејзаж во Чикаго

од страна на

Топ градови во САД за жени самици

последен пат ажурирани: септември. 16 2020 | 2 мин прочита

Постојат одредени фактори кои го прават место погодна за жени самици; одлични места да hangout, работни места, кои плаќаат добро, добар изглед и интересни еден момци, здрава храна се сигурно некои од нив. Градовите овие жени избираат да живеат во, треба да имаат мнозинство од оние фактори ако не и сите. На листата на најдобрите градови во САД за еден жените ќе ги најдете подолу е подготвен со оглед на голем број на фактори.

1. Чикаго: Тука, жените можат да уживаат во совршен начин на живот метропола; тоа е навистина жив град, но не е арогантен како што се Њујорк. Chitown, како мештаните наивно да се однесува на градот како, е центар на природната убавина, култура и историја. Откако ќе се во овој град, Вие само ќе мразам да го напушти; тоа е исполнет со модерни населби и прекрасни плажи.

Значи, колку е добар е Чикаго точно за жени самици? Опра Винфри, најславните немажените жени во оваа планета, да живее тука; ова треба да се потврди дека градот е возбудлив доволно за вас да се живее.

2. Лос Анџелес: Ако сакате да уживате во животот во потполност како една жена, може да сметаат дека живее во Лос Анџелес. Ова мистична земја е полна со добар изглед и елегантна мажи; така, некогаш сте тука, наоѓање на некој интересен да се закачам со нема да биде проблем.

Уште еден голем плус на градот е неверојатна климатски услови кои таа ги ужива сите во текот на годината. Поволни климатски секогаш ќе ви се задржи во висок духови и ќе имаат енергија да се направи поголемиот дел од времето ќе добиете по работа. ПОСТОЈАТ. ќе може да стори сé што е од celeb видувања на шопинг за да одиме на плажа.

3. Бостон: Немажените жени најдете Бостон добредојде без оглед на возраста група припаѓаат. За студентите, во градот има престижни универзитети, каде што тие можат да се запишуваат во себе. Ако сте љубители на шопинг и секогаш сакаат да носат нешто трендовски, има Newbury улица, совршено место за купување дизајнер облека.

Ако сте еден од оние кои ја сакаат шетајќи и да се забавувате, во градот има голем број историски улици, музеи, галерии, сали и паркови.

4. Сан Диего: Сан Диего отсекогаш бил град домаќин на некои од најпознатите здивот сајтови што некогаш ќе се среќаваме. Значи, Ако сте сингл и сакате да имате некои пријатни моменти во вашиот живот, можете да се разгледа се пресели во Сан Диего.

Градот е опкружен од страна на Тихиот Океан, пустини и планини; ова значи, кога станува збор за соодветни места да се обратите за датирање, има доволно опции да изберете од. Сан Диего е исто така дом на навистина суета центарот на градот.

5. Лас Вегас: Вашите шанси за добивање на соодветен партнер е веројатно највисока ако сте во Лас Вегас. Според една 2013 текстот објавен на Форбс, Nevadan овој град има најголем број на неженети за секоја жена која живее во неа; за секоја жена, во градот има 1.34 но. Оваа функција на градот го прави Лас Вегас на 5-ти учесник во оваа листа на топ градови во САД за жени самици.

Сите жени таму, кои се сингл и планирање да се смират во било кое од горенаведените градови сигурно ќе имаат лулка живот.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио