Совети Сан Франциско еден град

од страна на

Топ градови во САД за да биде еден

последен пат ажурирани: септември. 16 2020 | < 1

Со постојана пораки, Соопштенија, и Фејсбук известувања за нови односи, бракови, и бременоста, се чини како ако сите го најде “на еден”. Дури и да оди во барови чини како ако сите го заедно исклучување, но вие. Со оваа фрустрација знаеме на што се мисли, “кај се сите еден народ?”

За среќа, Rent.com Составувач на податоци за да се утврди најдобрите градови за да најдат синглови. Од анализата на процентот на Неповрзаните мажите и жените во ноќен живот на безбедноста на различни забавни сцени, ова истражување се најде на врвот 10 градови совршен за самци.

1. Сан Франциско, Калифорнија 38% на население да бидат еден
2. Менхетен, Њујорк, 38% еден
3. 38% Вашингтон население D.C. е единствен
4. 33% претставува Бостон, Еден население Масачусетс е
5. Сиетл, Вашингтон, со 30% единечните
6. 26% Филаделфија, Населението Пенсилванија е единствен
7. Минеаполис, Минесота, 25% еден
8. 24% од населението во Портланд, Орегон се еден
9. 23% на Џерси Сити, Њу Џерси го претставува синглови
10. Чикаго, Илиноис со 23% од нејзиното население е единствен

Се разбира,, знаејќи овие градови и статистика е првиот чекор. Важно е дека ќе се стави таму во вистинската сцена. Од ноќни клубови да се нурне решетки за уметнички музеи среќни часа да trivia ноќи на локалните фестивали, сите се одлични места кои овие градови куќа која го привлече синглови. Регистрирате за ноќ класи на локалниот универзитет, ќе добротворни настани, или се приклучат на група млади професионалци се повеќе начини да се најде “на еден”.

Не заборавајте да биде вашиот најголем сигурен себе и кој знае можеби следната година на вашиот одмор картичка ќе биде ангажман огласот.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио