Совети Запознавање Грдата Вистини

од страна на

Грдата Вистини За Модерни Запознавање

последен пат ажурирани: октомври. 23 2020 | 2 мин прочита

Да се ​​соочиме, ние веќе не живеат во добар ол’ дена, каде што љубовта на прв поглед се претвори во додворувањето што доведе до среќен, долг брак. Со напредокот на технологијата, страв од посветеност, и високата стапка на неверство, модерен датира не е лесно. И за оние кои се родени во доцните 20-ти век, Ние особено се знае колку е тешко датира може да биде.
Лицето кое се грижи помалку ги има сите моќ во врската и никој не сака да биде оној кој има повеќе интерес, бидејќи тоа е само премногу ранливи. Бидејќи ние не сакаме да се појавуваат премногу желни, Ние настојуваме да се земе часови или денови, понекогаш да се текст назад. Овие психолошки игри не се забавни за секој.

Телефонските повици се на умирање форма на уметност. Повеќето комуникација во денешно време се случува преку текстуални пораки што е, всушност, најмногу безлична форма на комуникација.

Планирање напред и поставување датуми тенденција никогаш да се случи. Благодарение на социјалните медиуми, други романтични чувства и нагони, и пријатели, датуми имаат тенденција да бидат повеќе поттикне на моментот од смислено планирани надвор.

Фрази како “ајде да се разладите” и “сакам да се дружам” се кодот за “ајде да се поврземе”. И додека повеќето страв да добивате овие пораки, тие се често најпопуларниот начин да поканите некого да поминат извесно време овие дена.

Некои луѓе не се во потрага по однос, тие само сакаат да се поврземе. За жал, поголемиот дел од времето, тоа не е кажано додека не по факт. Денес, Искрено, многу ретко се користи.

Многу луѓе се плашат од посветеноста што доведува до “ние сме само зборува” односи. Не само што ова blur решение линии, овие односи имаат тенденција да никогаш последните. Овие етикета без односи честопати завршуваат со една личност мамење но со оглед на односот никогаш не беше официјално тогаш мамење “никогаш не навистина се случило”.

Социјалните медиуми е полн со искушенија и можности да скитници. Приватни пораки и суптилен вкус флерт како слика, секако, ги зголемува шансите за мамење. Социјалните медиуми, исто така, покажува опции за да се види кој друг таму, тоа не е само начин да останете во контакт со семејството и пријателите. Социјалните медиуми е исто така се користи за да се искажат чувствата. Ажурирање на статусот и испратени фотографии за љубовта, додека не ви се спомене директно, е новиот начин на изразување на оние’ вистински чувства.

За жал, во денешно време тоа е многу тешко да се види другата личност целосно нефилтриран. Општо, луѓе се плашат да бидат вистински и се стави таму, дури и во односите. Овој поим на исплашени е затоа што тие не сакаат да се изрази како премногу достапни, премногу нервозни, премногу dorky, премногу убаво, премногу безбедно, не е смешно доволно, итн. Она што ние сите треба да знаете е дека кога ќе се најде вистинската личност, тие ќе ги опфати сите аспекти од вас.

И на крај, секое лице што ќе го добиете со романтична или ќе завршат да бидат твојот живот партнер или на крајот ќе се растури – И двете од овие реалности се застрашувачки. Иако модерните датира не е најлесниот, тоа е достоен за тоа на крајот. За кога ќе најдете дека некој посебен, ние се стремиме да ги негува сè повеќе и повеќе како патување во наоѓање на вистинската љубов е секогаш вреди.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио