Совети Датум на сон жена

од страна на

Сакате да најдам твојот сон жена? Дознајте од Мравките

последен пат ажурирани: септември. 18 2020 | 2 мин прочита

Колку пати е ова се случи со вас? Твојот пријател и што се стои во еден бар и ќе видите атрактивна жена. Ти се јавам ашици и потоа не успеваат да излезе со линија. Можете да се чувствувате дека жената сака да го слушне линија, но тогаш, добро, вие сте врзани јазик. Наместо да биде во можност да го подот жената што завршуваат добивање floored од страна на вашиот пријател, "Мачка добив Вашиот јазик?"

Секој човек има својот дел од здроби во училиште. Во вашиот живот исто така имаше една девојка, кои ќе сакаат да се направи толку многу со - ја земе, оди на филмови, се држат за раце и, генерално, имаат многу време. Но, вие никогаш не може да се сумира храброст - или што би помислиле дека не се доволно добри или секогаш можете да го видите вашиот сон жена во прегратките на училиштето Адонис. И ти тивко се откажа, само размислување за неа и воздивнуваше.

Целосно менување на тема - Што знаеш за мравките? Вие не сте навистина оглед на овие мали инсекти каква било помисла, имаш? Првото нешто што ви паѓа на памет кога ќе го видите колонија на мравки е да им се баш.

Но, дали знаете дека мравките, исто така, не научи важни животни лекции на подот жена? Ајде да видиме како.

Акт #1 - Не чека работите да се случи

Мравките се постојано во движење; тие се секогаш прави нешто. Повеќето жени сакаат мажи кои ја преземе контролата. Значи, ако се задржи на чекање за твојот сон жена да дојдам при вас и ќе предложи љубов, тогаш можете да заборавите повеќето жени ви се допаѓа. Ако сакате да го подот вашата жена, едноставно да одиме до неа и да кажам дека ви се допаѓа неа. Во најлош случај таа ќе каже не.

Акт #2 - Не се откажувам

Мравките не престанам - тие знаат дека нивната дестинација и да го достигне во услови на неуспеси и одвлекување на вниманието. Го испи првиот одбивање? Не грижете се; тоа не е крајот на животот. Обидете се повторно ... Мислам на оние филм херои кои на крајот успеа да ги придобие нивните жени, дури и кога тие беа одбиени време и повторно.

Акт #3 - Да се ​​фокусира

Мравките имаат цели и специфичен фокус - тие знаат дека ако тие не може да се спаси за построги пати тие се обврзани да умре. Ако ви се допаѓа жена ти би сакал да го подот Продолжувам да добивам назад кон неа. Само се обезбеди да ја смените вашата линии и стил.

Акт #4 - Save Your линии

Мравките јадат некои храна и заштедите. Колку што таа жена е загрижен дека не треба да се испразни сите ваши ammos во еден да одам. Биде смешно; да бидат креативни и да се во оригинал и на крајот таа ќе биде твое.

Не се чувствува веќе дека мравките се незначителни, Дали сте? Да, тие не учат многу витални лекции од животот, вклучувајќи го и најпримитивно еден да биде во можност да се привлечат жената од тротоарите неа. Ако имате оваа жена сакате да подот едноставно дејствува како мравка тука. Потоа се врати и да ми кажете ако сте сеуште воздивнуваат како твојот сон жена е однесен далеку од друг Адонис.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио