Совети

од страна на

Што жените сакаат во своите Совршениот човек?

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 2 мин прочита

Жените секогаш сакаат маж во својот живот да има одредени квалитети. Листата не е прилично долг, но често станува тешко да ги најдете сите овие квалитети во еден човек. Значи, ако имате поголемиот дел од квалитетите дискутира подолу, вашите шанси за додворувањето на жените и ги прави среќни, ќе биде многу повеќе од мажите без оние квалитети.

Мириса добро и имаат добра смисла на облекување

Жените само мразам луѓе кои мирисаат лошо. Значи, никогаш не заборавајте да ги тужи дезодоранс кога Излегувам со жена. Бидете сигурни дека ќе се користи дезодоранси мириса добро за вас. Мирисот парфем или дезодоранси создава по доаѓањето во контакт со вашето тело е комбинација на неговата арома, и на вашето тело мирис. Значи, дезодоранс или парфем кој мириса одлично на пријател на твое не може да направи да мириса толку добро. Значи, одат на испробаните и проверени опција; нека мудрост преовладуваат при изборот на дезодоранси.

Жените сакаат да бидат со мажи кои имаат добра смисла на облекување. За повеќето жени, слабо облечени мажи се големи turnoffs. За да ги импресионираат жените мажите секогаш треба да остане до-to-date со модните трендови и да ја задржите за правење на промени во начинот на кој тие се облекуваат. Меѓутоа, човек само треба да носат облека што изгледа добро на него, не е нешто експериментални дека не дополнуваат неговата тип на тело.

Традиционалните може да биде премногу секси; така, ако не се заинтересирани за носење трендовски облека, пробате стариот, но не може да тргне наопаку комбинации како мета и тексас (изберете боите мудро, Син Деним секогаш работи најдобро).

Бидете транспарентни, но се сеќавам премногу искреност може да биде штетно

Жените секогаш сакаат да бидат суштински дел од животот на нејзиниот маж; таа не може да се толерира лаги за важни прашања. Така, човек секогаш мора да се обиде да го задржи многу транспарентни односи со неговата сопруга или девојка. Мажите никогаш не треба да заборавиме да ги споделат сите искуства имале или имаат во животот, добри или лоши, со жената во својот живот.

Меѓутоа, тука е пресврт во приказната; Иако треба да биде транспарентен за жената што се во врска со, не може да си дозволи да биде брутално искрени. Научете како да ја фалам, дури и кога таа не е во потрага за најдобар; никогаш не ја нарекуваат со прекумерна тежина, дури и ако таа се здоби 10 фунти; избегне повикува нејзиното лошо готвач, дури и ако таа всушност е. Следете ги овие предлози и ќе имаат посреќен живот сигурно.

Биди внимателна

Жените сакаат мажи кои сакаат бебиња и никогаш не се срами да им помогне на постарите лица. Со други зборови,, жените сакаат маж во својот живот да биде внимателна. Обидете се да се биде човек кој поставува добри примери, некој кој се восхитуваат од страна на луѓето околу него, човек кој е ценет од страна на старешините.

Често пати мажите извршат грешка се зајадлив и тежок само за да докаже дека тие се силни. За жените се силни средства, се грижат и внимателна и имаат способност да го заштити.
Дали имате овие квалитети? Ако не е, се обиде да ги развие; да не ќе треба да се стави во многу напор, како развој на овие квалитети е многу полесно отколку градење на совршено тело или учење танц чекор.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио