Прво Датум Прво Датум преку Хороскопски знаци

од страна на

Што да правите на првиот состанок Со Хороскопски знак

последен пат ажурирани: октомври. 14 2020 | 5 мин прочита

Прво датуми се секогаш нерв-тешкиот за различни причини. Вие сте возбудени да имаат датум, и можностите на она што е да дојде, но вие се грижите за правење добар впечаток. Дел за правење добар впечаток значи планирање на датумот кога друго лице ќе уживате, но како можете да го направите тоа, кога не знам многу за нив уште? Ако знаете нивните Хороскопски знак, обидете користење дека ќе ви помогне да планираат совршен датум. Прочитајте за:

ОВЕН

Ако си оди за датум со Овен, бидете сигурни дека тоа нема да биде акција спакувани. Еден Овен не можат да стојат седи уште многу долго, и треба да се прави нешто на сите времиња. Вршење на напорни активности на отворено, како пешачење или возење велосипед,, би можеле да работат за нив. Ако сакаат да останат во затворени простории, обидете затворен Маратон. Бидете сигурни дека ќе одат од еден дел од датумот на следната брзо, без трошење премногу време во транзит или во било кое место или тие ќе го изгуби интересот брзо – пред датумот е дури и повеќе од!

БИК

Ако си оди на состанок со Бик, знаеме дека тие се знак дека владее со сетила, Правејќи го тоа нешто што ќе се вклучат своите сетила работи најдобро. Оди на ресторан кој има храна богата со, присуствуваат на дегустација на вино, поминат ноќта,, или да се врати на концерт. Каде и да одите, да бидат подготвени да потрошат пари, бидејќи Бик сака луксуз. Да се ​​биде земјата знак, тие не ум има убав пикник на отворено додека таму не се многу багови околу, па ако одите тој пат, донесе некои citronella свеќи.

БЛИЗНАЦИ

Ако си оди за датум со Близнаци, да ги земе некаде кул, неврзан, каде што има многу луѓе околу да ги задржиме ментално стимулирани, и каде што ќе може да има жив разговор. Чувајте теми светлина и ролна со тоа, кога тие брзо се промени предмети. Тие не ни пречи секое место што е бучна или навистина зафатени, како клуб, и всушност како што. Тие може да се каже што сакаат авантуристички работи, но овој знак се смета дека тие се повеќе авантуристички отколку што всушност се, па не им се премногу далеку надвор од нивната удобност зона.

РАК

Ако си оди на состанок со рак, ги доведе некаде дека е запознаен со нив, некаде знаете дека сте биле пред. Тие треба познатото опкружување за да ги направи да се чувствуваат удобно и да дозволи себеси да се отвори за вас. Тивка ресторан е веројатно најдобар залог, особено ако тие служат удобност храна и имаат каучи, наместо на хард столици. Кажи на келнерот не се мачи вас двајцата премногу, па тие имаат многу време да се чувствуваме удобно со вас, и двајцата можете да се поврзете емотивно.

Лион

Ако си оди на состанок со еден Лав, ова е знак дека сака драма, па се обидуваат да одат на кино или театар. Ако одите на кино, бидете сигурни дека тоа е последниот филм со ѕвезда, и ако одите во театар, бидете сигурни дека тоа е најжешките шоу таму во моментов. Тие сакаат да се чувствуваат во со во толпата, па каде и да одите, го прават тоа жешка точка. Ако тие се супер помалку склон кон флерт со не само ти, но секој што ќе дојде во контакт со, се чувствуваат слободни да покаже малку љубомора. Тие всушност се допаѓа тоа.

ДЕВИЦА

Ако си оди на состанок со Девица, не прават ништо премногу големи или блескава, и да не ги однесе никаде бучни или зафатен. Направете го тоа тивко место каде што може да се слушне нивните размислувања. Тие се многу практични, и не може да го добие ако не ништо надмена, без разлика колку романтична мислите дека тоа е. Девица е знак на здравјето, па пробајте ресторан кој служи здрава храна, или одам на фитнес со нив. Бидете сигурни дека ќе ги смири своите несигурности брзо, особено за нивните тела, па да ги плаќаат некои сериозно комплименти.

КНИГИ

Ако си оди на состанок со Вага, да ги однесе до еден музеј на уметноста, уметничка галерија, или изложба. Ова е знак дека го цени уметнички израз најмногу. Можете да направите нешто уметничка со нив, како да оди на керамика стакло или на glassblowing студио. Тие ќе уживаат во чинот на создавање на нешто со вас. Вие исто така може да се обидете да оди на најновите, trendiest место во град, дали тоа е еден ресторан, клуб, или парк. Libras како еден-на-еден внимание, па дури и ако сте опкружени со луѓе, Чувајте ги очите на нив.

ШКОРПИЈА

Ако си оди за датум со Шкорпија, се држи до места со темни осветлување. Тие се привлечени од темно, па нема ден датуми. Тие можат да бидат премногу ноќ бувови, па можете слободно да започне кон крајот на денот. Тие сакаат науката, па можете да се обидете со Научниот музеј, особено откако повеќето од луѓето се качил и тие можат да бидат потполно сам со вас. Тие, исто така се допаѓа темната страна на животот и табу теми, па ако може да ги однесе некаде се занимаваат со секс, смрт, или крв и храброст, тие веројатно ќе пискам со радост.

СТРЕЛЕЦ

Ако си оди за датум со Стрелец, да биде отворена за една авантура. Овој знак сака да се прават работите на каприц, па што и да планирате веројатно не, всушност, ќе се случи. Ќе почнете да излегува ред, но потоа излетал друго место, па се тркалаат со него. Стрелец сака другите култури и земји, па ги однесе до еден ресторан кој служи егзотична кујна, и ако може да се патува, го прават тоа. Без разлика дали тоа е во близина и ќе остане неколку часа, или можете да хоп на авион и да ја премине океанот, тие се регистрирате за возење. Нешто екстремни исто така, би можеле да работат, како Шангај со Падобран.

ЈАРЕЦ

Ако си оди на состанок со еден Јарец, го прават тоа како традиционални како што можете да. Вечера и филм е-ред со овој знак. Тие не се турка надвор од нивната удобност зона, и сакам да го направи она што веќе го знаат и. Се држиме до она што е нормално за нив и да останат далеку од луди. Ако можете да ги однесе на вечера каде што многу успешна, важни луѓе ќе бидат, кои ќе ви го постигне некои сериозни поени. Тие сакаат да се дружи со луѓе до социјалната скала.

ВОДОЛИЈА

Ако си оди за датум со Водолија, го прават тоа како неконвенционален како што можете да. Овој знак сака работите кои се невообичаени и различно од она на што нормално би го сторила, па им помогнам колку надвор од вашата удобност зона како што можете да. Тие се, исто така, удобно со датум група, главно, бидејќи тие сакаат да бидат пријатели со вас прв па тие се обидуваат да го задржи повик. Оди на места кои се еко-пријателски, голема за рециклирање, или каде што можете да направите некои хуманитарни работат заедно, како подигање смет, волонтирање супа во кујната, или да одат на добротворната вечера.

РИБИ

Ако си оди на состанок со риба, знам дека овој знак е супер романтична, веројатно повеќе од било кој друг, па тие ќе го цениме било мекушав гестови. А романтична вечера каде што сте serenaded и гудачки квартет ќе го придружува на прошетка на плажа е нешто што би сакал. Риби го сака вода, па може да оди во ресторан каде што ќе имаат вода пати. Тие исто така сакаат музиката, па пробајте концерт, симфонија, или излегувам танцување. Тие навистина само сакам да бидам блиску до тебе. Шантав избор? Зоолошката. Тие сакаат животните.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио