Што Твитер може да ви учат за љубовта?

последен пат ажурирани: септември. 23 2020 | 2 мин прочита

Овие денови, сајтовите за социјално вмрежување, веројатно на места каде што луѓето поминуваат поголемиот дел од своето време кога се слободни.

Иако е точно дека често на времето поминато на социјалните медиуми се испоставува дека е бескорисно со сите неосновани chitchats и озборување, на моменти луѓе завршуваат учење многу возбудливи и витални работи од овие веб-сајтови. На пример, постојат социјална мрежа страници кои нудат нови и иновативни рецепти, страниците кои ги едуцира луѓето за најновите модни трендови, и така натаму.

Тогаш, постојат некои лекции може да се научи само со тоа што редовен корисник на социјална мрежа; подолу се некои љубов лекции микро-блогирање сајт Твитер учи.

1. Љубовта не е само за останување заедно:

Ова е една лекција Miley Cyrus, ни го даде преку Твитер за време на нејзиниот распад со дечко Џастин Гастон во февруари, 2011. Прогласување на распадот за микро-блогирање сајт, Кира рече дека вистинската љубов не можат да имаат среќен крај како вистинска љубов никогаш не завршува.

Поранешната ѕвезда на ТВ серијата Хана Монтана додаде дека опуштањето е уште еден начин на изразување на љубов. Ова е голема љубов лекција за сите, млади или стари.

Ако сакате некого, мора да знаете како да ги споделите со него / неа оди. Ако некое лице не сака да продолжи да го сакате или да биде со вас, никогаш не треба да сакате да се направи него / неа да го направи тоа енергично; ова е затоа што ако сакам тоа лице, сигурно ќе сакате да го видите / ја израдува.

2. Постојат одредени работи што не треба да се спомене кога трошење на време со вашиот партнер:

Неодамна имаше хаш таг trending на Твитер дека помогна на луѓето се собираат знаење за работи кои не треба да се каже за датум. Хаш таг оди вака: #FiveWordsToRuinADate.

Корисниците испратени голем број предлози за зборови кои може да го уништи денот. Некои од овие предлози беа навистина вреди да се запомни.

На пример, Мет Либерман, кој е домаќин на AfterBuzz ТВ, пишува дека според него пет зборови, кои може да го уништи денот се “те бакнам како мојот братучед”. Што Либерман сакаше да каже дека тоа е голема грешка да се зборува за твоето минато односи пред вашиот новооткриената љубов.

Друг пример е чуруликам од Џеф Дрејк, писател. Петте забранети зборови, според него, се “мајка ми да не се вози”. Оваа изјава може да биде голем spoilsport ако изговори кога трошење на време со вашиот партнер, особено ако сте еден дечко.

Да, сигурно имаат право да љуби мајка ти, но повеќето девојки мразам да се види човек во својот живот носејќи повикување на нивната мајка, па дури и се зборува премногу за неа.

Внесете хаш таг #FiveWordsToRuinADate за пребарување бар Твитер; ќе добиете за да ја видите многу такви интересни и корисни предлози.

3. Малите нешта може да направи чуда:

Љубовта е за мали нешта; најмалку дискусиите на Твитер укажуваат така. На пример, на чуруликам од Patama Мислења сугерира дека девојките сакаат искуството на прегрна одзади.

Овие мали нешта може да се направи на вашиот партнер се чувствуваат сакани и Твитер учи толку многу од нив.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио