Што мислат за време на сексот

последен пат ажурирани: октомври. 31 2020 | 2 мин прочита

Додека полот посебен, интимни, во-момент чин, Понекогаш жените умови имаат тенденција да се скитници, без оглед на тоа колку голема секс. Подолу се само некои од мисли дека може да влезе умот на жените за време на сексот.
ТВ програми / филмови: Без разлика дали сте само гледавме голем филм или се во средината на една ТВ серија, понекогаш reevaluating заплетот и ликовите се случува за време на сексот. Ние не може да помогне ако имаме “А-ха” момент во средината на секс, тоа само значи дека сексот е дека инспиративни.

Вечера: Но,, ако се случи да издржам вашата дама исклучување на нозете штом таа ќе влезе во вратата од нејзиниот работен ден шансите се дека ќе се размислува за вечера, додека сте внатрешноста на нејзината. Ние не може да помогне, ако ние сме во состојба да multitask, плус ајде да бидеме искрени, секс обично се работи до апетити и знаејќи го она што сакате да го направите ќе ви помогне да вечера подготвен дека многу побрзо.

Менување ставови: Да се ​​соочиме, понекогаш и ние сме надвор од синхронизирате со нашите партнери. Тоа е во полоша кога еден од партнерите ужива повеќе од останатите. Кога дами се види нивната момци многу во одредена позиција, тие не ќе предложи нов, бидејќи нашето задоволство доаѓа од тоа што нашиот човек cum. Кога ова се случува, мисли “Тој е премногу во оваа позиција за промена. Морам да се преправаме дека во тоа само колку што е”, “зошто да не се правиме дека една нова позиција ние само се обидоа и сакан?”, и / или “пука, зошто оваа позиција повреден?” поп во нашиот мозок.

Нови работни места: Додека преклопување тоа во кревет е секогаш добра идеја, не сите позиции се толку лесно како што изгледа. Важно е да се забавуваме и да се смеат, особено кога позиции едноставно не изгледа премногу работа. Од “Тој случајно тоа падна во погрешна дупка” на “може од нас да стигнат до смазка без да паѓа” на “Мислам дека може да прдат ако ние продолжиме во тоа како ова”, сите мисли кои потенцијално може да оди преку женските умови.

Оргазми: Дами, сите знаеме дека некогаш ние cum пред нашиот човек. Иако ова нема да се честа појава, тоа се случува од време на време. И додека, дури и по нашите оргазам, секс чувствува неверојатно, ние, исто така, сакаат да се молам на нашите партнери. Токму во овие моменти кога жените мислат “Ако јас стенка погласно, можеби тоа ќе му помогне да cum”.

Домашни миленици: Ние сите ја сакаме нашите миленици како што тие се многу посебен член на семејството. Поради тоа, ние се стремиме да се задржи вратата отворена за време на сексот како meows, лае, и гребење на вратата за време на сексот да го прекинете расположение. Меѓутоа, со овој избор ќе дојде поканата дека вашиот кожен пријател може да ви се види секс. Тоа е кога ќе се фати окото што мислиме “Не можам да имам секс со моите миленичиња ме гледа” или “Зошто е тој / таа се приближува кон САД? Не сакам нашите сексуални да се прекинат”.

Не се плашете, мажите, како и како овие мисли одат преку женските умови, на сексот се уште е многу пријатно. А жените, вие не треба да се грижат како да не сте единствениот кој повеќе мисли за време на сексот.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио