Она што навистина треба да знаете: Витештвото е кралот

последен пат ажурирани: октомври. 21 2020 | 2 мин прочита

Таа побара од современата култура да биде силна жена која знае како да се грижи за себе и оди по она што таа го сака. Таа е толку силна, всушност,, дека таа не е тип на девојка која треба да има отворени врати за неа. Таа му се потсмеваат на цвеќиња како пизда романтична увертира и да плаќаат за вечера како навреда на нејзината финансиска независност. Еве една тајна мажи: Без разлика дали сте преземање извршниот директор на компанијата надвор на првиот состанок или што датираат една девојка која derides нередовен романса, витештвото навистина треба да влезе во игра, и секогаш ја прави бесвест.

Не се расправаат, Само Земи Шанса

Мажите може да тврдат дека модерната ден, независна жена може да го интернализира витешкото традиции, како дејствува против феминизмот. Овие денови, Да, мажите и жените се доста еднаквите, но витештвото не е во завиена форма се залага угнетувањето на жените или продолжувањето на социјалната неправда на жените. Само 7 отсто од жените се чувствуваат како витешкото акти, како што се држи отворена вратата, се изразениот, според Дејли мејл. Сепак,, според еден човек на елити Дејли, другите 93 проценти од жените не се прашуваат за овие витешкото акти. Витешкото нијанси се нешто повеќе жени треба да се очекува, и повеќе луѓе треба да инкорпорираат.

Недоразбирањата

Па можеби и витештвото не е мртов, тоа е погрешно. Луиза Паун на Телеграф вели дека мажите се избегне витештвото во страв дека витешкото акти ќе биде погрешно или пратете погрешен сигнал. Во оваа дигитална ера, не одговара на текстуална порака или вкусот на Instagram слика може да се зборува тома, сепак да биде толку тешко да се дешифрира како хиероглифи. Ние може да биде социјално збунети култура која во текот на анализи и вториот нагаѓања, особено кога станува збор за датира и романса. Дури и кога нашиот народ ги избра првата жена претседател, дури и ако човек мисли носат рози ќе изгледа како мамка за секс, жените ја ценат еден човек кој е витешкото. Витештвото не е опкружена кревка жена, бидејќи таа е деликатна принцеза, кои треба да бидат зачувани од страна на принцот стара. Тоа е љубезен, еден вид гест и израз на љубов и почит. Жените се 'уште сака да биде донесена на датуми. Девојки се уште сакаат да бидат прикажани восхитување. Жените се уште се очекува да биде разгалено.

Како да ја третираме

Витештвото го прави човекот да биде човек и една жена се чувствува како дама. Однесувајте се кон дамата во вашиот живот со овие чинови на витештвото и романтични гестови, дали ви се случува на вториот датум или се во брак 10 години.

  • Изненадете ја со цвеќе на нејзиниот роденден, за Денот на вљубените или само затоа што. Испраќање на цвеќе, како згодна ФТД се зголеми букети, може да биде романтично клише, но жените ќе љубовта овој гест до крајот на времето.
  • Кажи и таа е ти си се што. Кажи и лице-в-лице. Текст тоа. Напиши го на пост-тоа. Само бидете сигурни дека таа никогаш не ја заборава.
  • Прошетка најблиската патот, и држете ја раката додека премин сообраќај. Чувство како да сте ја заштитите безбедноста е endearing.
  • Земете ја на вечера. Дури и по години на јадење пица на каучот заедно, убава вечера rekindles таа искра. Да, одење напред да се отвори вратата на автомобилот за неа.
  • Земи раката неочекувано. Држат за рака додека гледате телевизија или додека се во ред за кафе. Срцето ќе летаат.
  • Поздравете ја во вратата пред денот, и нејзината прошетка до вратата потоа. Тоа е како тоа се прави во филмовите.
  • Повик на check-in, наместо текст. Таа е водечка дама во вашиот живот и доволно важни за да се направи телефонски повик.
  • Комплимент неа. Бидејќи таа е прекрасна.

Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио