Совети нова врска

од страна на

Кога е "вистинско време" да продолжи со нова врска?

последен пат ажурирани: октомври. 25 2020 | 3 мин прочита

Раскинување се тешки. Без оглед на тоа кој на крајот на врската или зошто тој на крајот, тоа може да биде емоционална време по завршувањето на партнерство. Значи, кога ќе се најдете еден повторно и целата датира светот може да се чувствуваат малку големо во прв.

Постојат моменти може да се прашувам кога ќе треба да почнат да се започне датира повторно и тажно, нема лесно решение за овој проблем. Секој се занимава со раскинување на свој темпо па не постои специфична временска рамка да го следат во однос на спроведувањето на нова врска, по распадот.

Значи се сте подготвени да започнете нова врска, а камоли почеток датира? Еве неколку совети како да ви помогне да знам дали сте на вистинскиот пат:

Предај време

Јас не сум gonna лага раскинување си го цица. Можеби ќе сакате да навивам во фетална позиција на на вашиот кауч со едно пивце на сладолед и Netflix за компанија за некое време. Преземање на време да тагувам крајот на врската е нормална. Кога станува збор за тешки емоции како душевна болка, тоа може да потрае некое време да се лекува вашите рани. Како да се соочите со распадот на здрав и зрели начин е најдобар начин да се справи и да се движат напред во вашиот живот,.

Работат на себе

Често кога односите заврши си замина прашуваат што. Што беше погрешно? Дали тоа беше моја грешка? Што би можел да се направи поинаку? Стоп за казнување на себе си за вашиот успеа односи и престанете да играте играта на обвинувања, бидејќи тоа не се случува да направи да се чувствувам подобро. Прифаќајќи дека врската не вродија со плод, а не бавни на чувства на жалење ќе ви помогне да се движат на. Учење од грешките што е најдобар начин да се знае она што го сакате од една врска и она што не го.

Земи го ова време да се обиде да се подобри и да се обиде нови работи. Некогаш сте имале хоби сте биле заинтересирани, но никогаш не се обиделе? Сега е совршено време! Земете јазик, волонтираат на добротворен настан или дури и трчаш маратон. Опциите се бескрајни. Обиди се со нешто ново што те прави среќен и само се фокусираат на вас.

Исечете ги сите романтични врски со вашиот екс

Некои луѓе се способни да останат пријатели, по распадот, но ако мислите дека едноставно не може да добие повеќе од нив и се обидувам да работите надвор, можеби ќе сакате да ги намали сите контакти со нив, дури и ако тоа е само привремено. Тешко е да се движи кога ќе го задржи себе си даваат лажна надеж дека се уште има шанса да ја обноват врската. Има време подоцна по патот да станат пријатели, но кога распадот е се уште свежа во твојот ум,, тоа само може да биде полесно да се задржи вашиот далечина.

Избегне страшната враќа

Се враќа однос парадигма е навика која треба да биде прекината веднаш. Може да се каже овој однос нема да биде типична враќа, но тоа би можело да излезе и на тој начин во секој случај, покрај твоите најдобри напори. Вие сеуште може да се опоравува од вашата последна врска и кои се вклучени сите тешки чувства, па тој може да биде збунувачки со тоа што оние стари чувства во нова врска.

Кога станува збор да се враќа flings (I.E. кои имаат секс со случаен избор на партнери, пријатели со бенефиции, итн), тие само треба да се избегнува. А брз пигмент може да изгледа како добра идеја, но тие едноставно не се. Користење секс како средство за чувството дека сте помалку осамени по распадот тенденција да имаат спротивен ефект; ќе повеќе од веројатно се чувствуваат далеку полошо по сè е кажано и направено. Зачувај себе екстра душевна болка и да помине на се враќа односи / flings.

Дали навистина се чувствуваат подготвени да се движи напред

Кога веќе немате бавни чувството на љубов и кон губење на вашиот екс, престанаа опсесивно проверка на нивната страница на Фејсбук (не се преправаат дека не сте) и застана себе си даваат надеж за помирување може да бидат подготвени да се движи напред.

Не слушајте оние околу вас кои ви кажам кога ќе треба да почнат датира повторно, бидејќи таа одлука е во крајна линија зависи од вас. Кога конечно се чувствува подготвен да се исполнат некој нов е кога треба да започне датира. Ова е твојот живот по сите, така не се обиде да се смири вашите пријатели и семејството од подрипнувајќи назад во датирањето игра кога едноставно не се подготвени уште.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио