Прво Датум

од страна на

Кој треба да плати на првиот состанок – Совети за мажи

последен пат ажурирани: декември. 27 2017 | 3 мин прочита

Луѓето имаат сите видови на висат-ups, кога станува збор за датирање, а можеби и еден од најчестите се чувствувате под стрес или негативни за плаќање за датум. Мажите различно реагираат на стрес. Некои мажи секогаш се обрне, но тајно се чувствуваат негативни внатрешноста додека пишувам на проверка. Некои мажи се инсистира на плаќање половина секој и некои мажи се обични лути за тоа. Некои мажи се само навистина се плаши од навидум старомодни ако тие ги нудат да ја плати сметката.

Знам луѓе кои само ќе рамни надвор одбиваат да плаќаат во целост на првиот состанок, наместо тоа инсистирајќи дека законот треба да се подели точно на половина. Зошто? Бидејќи тие имаат толку многу искуства плаќаат за скапи датум со жена само што никогаш не се слушне од неа повторно. Можеби сте имале ова се случи со вас. Можеби тоа беше жена ви се допадна и мислев, дека ти биле vibing со, така да понуди да плати, само за да имаат нејзиниот исчезне и никогаш не се врати на вашите повици. Или можеби сте платени за неколку просечни или плетен право страшно датуми и ќе го навредуваат. Сите што потроши тешко заработени пари. И Јас се дека јас навистина. Кој не би се чувствувал болно!

Во овие времиња на еднаквост зошто човек треба да се очекува да ја плати целата цена на законот, ете, едноставно затоа што тој е човек? Жените сакаат еднаквост, Па тука е.

Дозволете ми да ви кажам една мала тајна. Ако ова е што, и ќе се инсистира на нејзиниот плаќаат половина на првиот состанок, ова ќе ги исплаши далеку било добар квалитет женски жена. Гледаш го учам мојот жените клиенти да бидат во нивната женски енергија околу мажите датираат, таа работи подобро на тој начин. Ова значи примање благодатно и дозволувајќи им на човекот да ја романса. Вие не може да и биде во ваш машки енергија, во спротивно романса не може да се развива. Тоа ќе биде повеќе како датираат вашиот најдобар другар, кој очигледно ќе плати половина сметка. Така, додека јас ги разбирам вашата фрустрација, Силно препорачувам да продолжи да го стори џентлменската нешто и посака да им плати. А квалитетот на жена навистина ќе ви го цениме за тоа.

И не само што не го направи тоа со жени ви се допаѓа. Понуда да плаќаат на секој датум. Освен фактот дека ова е само неверојатно добра форма и добрите манири, Универзумот се гледа и што се прави добро дело. Тоа нема да поминат незабележани.

Јас бев еднаш на датум што се случува навистина добро. Сепак, на крајот на човек, всушност, ги изведоа калкулатор да се подели на законот точно според кои имале што да јадат и пијат (и мислам дека тоа е калкулатор на неговиот телефон, но сепак). Штом тоа ќе се случи почувствував сите атракција имав претходно биле чувство на мозоци право надвор од мене. WOW! Јас никогаш не може да се замисли да биде со некој како овој – Ако тој е вака сега, замислете што ќе биде како да се живее со! Можете ли да замислите шопинг во Икеа за мебел? Што е за мојот роденден, ќе мора да плаќаат половина тогаш исто така? Не многу романтично.

Избегне да стане преситен за плаќање од страна само да се весели во врска со тоа. Во грубо и се камион на датирање, некои од жените ќе земете ќе исчезне и да се врати на вашите повици. Тоа е par за курсот. Се обложувам дека го сторил истото на некој некаде по должината на линијата ако се брутално искрени со себе. Меѓутоа, кога вашата дама доаѓа заедно, и ти да се чувствува посебна и да се создаде романса затоа што се понудија да платат, Не само што ова ќе го зголеми привлечноста, но таа ќе го признае за силната, машки човек сте.

Па јас велат дека не се грижи за се старомодни - да се заземе став за витештвото, романтика и страст. Зошто не е само седат назад и да уживате во задоволството можете да ја носите со жена Правејќи го тоа нешто за неа, дали имате намера да ја види повторно или не. Потоа можете да уживаат во знаење дека сте правилно, целосно функционирање и независен човек, кои можат да изберат да се третираат една жена, само затоа што тој може да. Чувствуваат горди.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2018 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио