Зошто Вие треба да најдам девојка со кучиња

последен пат ажурирани: септември. 16 2020 | 3 мин прочита

Во моментов сум во врска со неверојатна жена. Таа е убава, интелигентни и женски. Таа е сè што некогаш може да побара. Единственото нешто што понекогаш ме иритира е нејзината мала куче што секогаш ќе почне да се љубоморни, секогаш кога ќе се бакнуваат или прегрнуваат неа.

Мислам, Ми се допаѓа кучиња и исто така имам куче кое живее во домот на моите родители, но јас се уште се караше со фактот дека не можам да ја бакне без да се ризикува на тинитус од лаење на кучето. Јас дури и почнаа да го мразат тоа мала работа, додека сфатив дека тој може да биде клучот за нашата среќна врска.

Знам дека звучи сосема луд, но колку повеќе мислев за личност својства и својствата на мојата девојка, тоа повеќе сфаќав дека нејзиното куче би можеле да имаат влијание врз нејзината многу повеќе отколку што мислев.

Јас дури и замисли како мојата девојка ќе биде ако таа не би биле покренати во начинот на кој дозволил да се грижи за друго битие. Дојдов до заклучок дека иако се 'уште ме нервира кога нејзиното куче не престане да лае, Морам да му се заблагодарам за совршен човек, тој помогна да стане. Јас конечно сфати дека паѓа во љубов со една девојка кој има куче е најдобро решение сум можел да го направи.

Таа научила да ја преземе одговорноста

Понекогаш имам чувство дека децата денес се подигне нивните родители, наместо на добивање покренати од страна на нивните родители. Како резултат на тоа тие не добиваат шанса да се развие чувство на одговорност, бидејќи никој не ги учи она што значи да се биде одговорен за нешто или некого.

Ако дознаете дека девојката се датира има апсолутно никакво чувство на одговорност, таа веројатно никогаш немале куче. Една жена која расте со куче автоматски учи да ја преземе одговорноста за друго битие.

Таа мора да одиме со него, таа мора да го хранат и таа мора да го однесе на ветеринар кога тој е болен. Сите тие работи се бара чувство на одговорност. Кога ќе се датира девојка која има тоа чувство на одговорност за друго битие, исто така можете да бидете прилично сигурни дека нејзиното чувство на одговорност е уште поголема кога станува збор за човечки суштества.

Во случај некогаш сте се размислува за отпочнување на семејство со една жена, ќе е подобро да се заокружи во врска со една девојка која има чувство на одговорност.

Можете да бидете сигурни дека таа има Грижа личноста

Дали го знаете бројот едно нешто што ги прави мажите среќни во односите? Не, бројот едно нешто се надеваме дека ќе излезат на врската нема никаква врска со сексот. Она што сакаме е жена која се грижи за нас. Мажите сакаат жени кои се грижат личност.

Ова нема никаква врска со заблуда дека ние сакаме да бидат третирани како кралеви во врската. Сите ние сакаме е да се чувствуваат дека девојката сме заедно со навистина се грижи за нас. Ако има еден тип на девојка која е повеќе сакаат да се грижи за вас отколку која било друга девојка, тогаш тоа е една девојка која има куче.

Грижата за куче бара многу време и трпение. Јас никогаш не се сретнале една жена, која имаше куче и кој немал грижа на личноста. Уверете се дека девојката која ќе се заокружи во врска со сака да се грижи за другите суштества, вклучувајќи ве и вас.

Таа не е каучот компир

Јас сум многу страстни за спорт. Сакам да одам џогирање и да се биде на свеж воздух. Со оглед на фактот дека јас не сум заинтересиран за трошење на целиот ден во предниот дел на телевизија, а мојот витамин Д ниво добива пониско и пониско, Јас сум исто така, не се заинтересирани за датира каучот компир.

Ако девојката се датира има куче, можете да бидете прилично сигурни дека таа е нешто, туку мрзливи каучот компир. Ако не сакате да имате куче измет целиот кат, треба да одиме со вашето куче најмалку два пати на ден.

Јас ви гарантирам дека една девојка која има куче, а троши своето време надвор да се биде активен, наместо да се губи времето на каучот. Иако јас сум караше со кучето на мојата девојка, кога тој не престанат да лаат, Јас уживам во тоа кога ќе се прошетам со него.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио