Совети Зимски Датум на идеи

од страна на

Зимски Датум на идеи

последен пат ажурирани: Јануари. 22 2021 | 3 мин прочита

На топли денови на летото обезбеди перфектни услови за возбудлива романса и забава на отворено датум идеи, но како што сезони промени и зимски ветрови собереш, многу парови може да најдете повеќе тешко да се излезе со возбудливи идеи датум кога нејзината студена, дождливо, и, понекогаш, снежните надвор. Еве пет зима датум идеи да ви помогне да ги задржи оние топли чувства меѓу вас и вашата бонбонче гори дури и кога не е топло надвор.

Зимски date идеја #1: Уметничко лизгање

Заврши во шалови и ракавици и да ги преземат вашиот партнер на локалната мраз лизгалиштето за некои забава зима работно време вежба. Поради студеното време, вие и вашиот сакан може да се откажале од некои од надворешна датум активности кои ќе ви донесе заедно за време на топлите месеци. Не се откажувам на активности на отворено само поради тоа што нејзините зима. Уметничко лизгање може да биде романтично (држејќи се за раце, подигање на неа кога таа паѓа) како и голем отворен простор.

Зимски date идеја #2: Божиќ светлината зјапав

Искористете ги предностите на сите на одмор куќа украсување текот на сезоната Божиќ преку планирање на датум за да се вози околу вашето соседство во потрага на Божиќ светла. Можете да се задржи топло во вашиот автомобил, слушање на Божиќ музика или романтични песни и да ја споделиме радоста на осветлени куќи со пенливи шарени светла и весела декорации.

Зимски date идеја #3: Snuggling од огнот

Што е повеќе љубов од собир под некои топли ќебиња пред пламнал оган? Ако имате камин во вашиот дом или стан, направи состанок со вашиот партнер да помине извесно време пред се умилкувам на телото на пожар. Можете да направите топло чоколадо и задржи топло од огнот дома или, Ако немате пристап до камин во вашиот дом, оди на кафе или да поднесат со камин и споделување десерт и кафе додека ужива во топлината на огнот.

Зимски date идеја #4: Холидеј Подароци Референци

Летни подарок шопинг може да биде стресна активност, но тоа не мора да биде. Можете да го вклучите вашиот одмор подарок шопинг во забава парови активност. Клучот е да се задржи на светлина срце. Планирање на денот на шопинг во вашиот омилен центар или трговски центар, со паузата за ручек во меѓувреме, со цел да се седне и да се развивам малку. Оди со намера да го разгледуваат околу за подароци, подигање на работите тука или таму – не одат со агенда да најдете се што ви го барате forÖthis може да доведе до стрес или анксиозност. Бидете сигурни дека ќе се планираат вашата шопинг датум далеку однапред за тоа кога ќе се даваат подароци, така што ќе може да се земе вашето време додека вие и вашиот партнер се обѕрнува.

Зимски date идеја #5: Имаат снег борба

Заврши си во тешка јакна, чипка до вашите снег чизми, и вложување надвор во снег во текот на денот. Вие и вашата сакана да го поминат денот
зграда snowmen, изработка снег ангели, и со радосна снежни топки се бори. Уживајте во снегот додека можеш, тоа не држи околу целата година, по сите. Тоа е одличен начин да се вежба, а потоа можете да се упатат во затворен простор за некои какао.

Не заборавајте, само затоа што на времето се претвора ладно, тоа не значи дека вашиот датуми треба да ја изгубат својата топлина. Можете да имате забава и романтична време со вашиот партнер, дури и кога тоа е снежните, бурна, или замрзнати. Искористете ги предностите на зимски временски услови со забава во снегот и уметничко лизгање, задржи топло во предниот дел на пожар, и да учествува во летни активности како шопинг и Божиќ светлината двор и вашата зима е сигурно да се полни со топли и среќни моменти со вашата сакана.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2021 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио