10 Urdhërimet Of Dating Për Grave

Rifreskimi i fundit: Maj. 28 2020 | 3 min lexuar

A ka rregulla kur daton? Sigurisht që ka. Shumë prej tyre, në të vërtetë, por shumica e tyre janë kultura të kondicionuar dhe ata mund të ndryshojnë nga një vend në tjetrin dhe nga një grup etnik në tjetrin. Megjithatë, ka rregulla bazë që mbeten të vlefshme e gjithë bota. Këtu janë 10 Urdhërimet gratë duhet të respektojë kur daton:

1. Kthimi Telefonatat në kohën e duhur

Gratë si duke marrë kohën e tyre para se të bëhet përsëri në djalosh i cili duket se si ata. Nëse ju keni një interes në çështjen e atij të, shumë, ju do të kthehen thirrjen e tij në kohën e duhur. Edhe në qoftë se ju doni të luajnë vështirë për të marrë, nuk përpiqet për të marrë përsipër 48 ore kufi pa një arsye të mirë. Duke qenë jashtë qytetit nuk është më një shpjegim i vlefshëm. Gjithkush ka një telefon celular në ditët e sotme, ose pothuajse të gjithë.

2. Ndero Premtimet juaj

Ju mund të mendoni se ajo është më e lehtë për burrat se për gratë në takim xhungël të egër. Besoni atë apo jo, kjo nuk është e vërtetë. Nuk është gjithmonë e lehtë për të marrë guximin për të kërkuar një grua nga. Nëse ai e bëri atë, dhe ju tha po, përpiqen që të rrinë në planet tuaja. A jo vetëm të telefononi për të anuluar në minutën e fundit. Ai mund të ketë përshtypjen se ju nuk jeni se sa në atë. Mirë, ajo është e përkryer gjobë të mos jetë i, por në një rast të tillë ju nuk duhet të bien dakord në radhë të parë.

3. Le të marrë si Lead

A ka kjo të duket shumë e modës së vjetër për ju? Ju mund të jetë i befasuar për të gjetur se shumë gjëra janë ende duke bërë rrugën e vjetër e shkollës. Shumica e njerëzve të gëzojnë të qenë gjuetar, të paktën një pak pak. Le veten gjuajtur, por të ndihmojë atë nëse ka nevojë të jetë duke i dërguar atij sinjalet e duhura.

4. Nuk Bisedimet Ex

Dërgo këtë temë për një bisedë Chit me të dashurin tuaj! Një pije në mesin e vajzave është një situatë shumë më të përshtatshme për të folur për ish tuaj. Pa qenë i fshehtë në lidhje me të, mos vë në dukje të gjithë të kaluarën tuaj të turbullt gjatë fazës së parë të marrëdhënies tuaj.

5. Mbani fokusin tuaj dhe buzeqeshjes

Një buzëqeshje është me vlerë më shumë se një ton të përbëjnë. Kjo e bën të shkëlqejë fytyra jote dhe lejon të dashurin e juaj potencial shoh më i mirë prej jush. Ndërsa në një datë të, përpiqen për të përqendruar vëmendjen tuaj në të,, dhe për të shmangur duke e kthyer kokën pas djemtë e tjera, pa marrë parasysh sa të nxehtë ato mund të jenë të. Dëgjoni se çfarë është ai është duke thënë, të mbajë kontaktin me sy, dhe të jenë të angazhuar. Kjo është qëndrimi i një njeriu do të priste. Nëse ju janë të hidhura, i hutuar, dhe i trishtuar, ai mund të harroni të telefononi më vonë.

6. Mos pini shumë

Atmosfera është e qetë dhe rastësor. Çdo gjë duket të jetë duke punuar vetëm gjobë. Ju ndiheni i tunduar që të ketë një koktej pak ose gota e verës. Mos! Askush nuk thotë se ju nuk jeni i lejuar për të prekur pije alkoolike. Vetëm mos teproj. Rezultati nuk mund të jetë aq sexy sa ju mendoni.

7. A nuk duket si një aventurier

Çfarë bëni ju preferoni, gjetjen soulmate tuaj, ose një burim i përkohshëm financimi. A nuk sillen si në qoftë se ai është banka juaj. Nëse ai vendos për të blerë një dhuratë për ju, pranojnë atë, por nuk e kërkoni për të. Për më tepër, nuk bien dakord për atë që paguajnë qiranë tuaj, ose duke ju dhënë një shumë mujore parash si ai mund të përfundojë vetëm ndjenjë si blerja dashurinë tuaj.

8. Të jetë një zonjë

Mos harroni rregullat themelore të sjelljes prindërit tuaj ju mësoi kur keni qenë një fëmijë? Ata ende zbatohen kur daton. Mos harroni sjellje tuaj dhe për të mbajtur duke përdorur fjalët e çmuara "ju lutem" dhe "faleminderit", edhe në qoftë se ju e dini atë mirë tashmë. Mind sjellje tuaj dhe mos përhapet këmbët tuaja të hapura si një tip edhe në qoftë se ju jeni të veshur pantallona. Një grua i rafinuar nuk e harrojmë për këto rregulla themelore të vogla edhe pas viteve të martesës.

9. Trego interesin tuaj

Pagimi djalë e një kompliment është diçka që gratë shpesh harrojnë bërë. Burrat janë po aq të ndjeshëm ndaj fjalëve të bukur dhe gjeste si nesh. Mos hezitoni të tregoni atij se ai duket e madhe në atë këmishë të re ai të vënë në veçanërisht për ju. Trego interesin tuaj duke bërë diçka të mirë për të! Ai ju merr jashtë për darkë? Pse nuk e fton atë të vendin tuaj për një shtëpi të bërë darkë për një ndryshim? Ti e di se çfarë biskota e tij të preferuar janë? Shiko për recetë dhe piqem një grumbull të bukur për atë. Gjeste të thjeshta si këto të dërguar një mesazh. Ata do të tregojë atë që ju intereson dhe se ju jeni duke bërë një përpjekje, shumë.

10. A nuk merrni zhveshur në datën e parë

Dashuria në shikim të parë? Shumë njerëz do të argumentojnë se ajo është vetëm pasion. Por, le të thonë se ju ra në dashuri nga hera e parë që ju të vendosur sytë në njëri-tjetrin dhe kjo është reciproke. Megjithatë, të përpiqet të përmbahen nga duke u zhveshur në datën e parë. Ju mund të puthen dhe përqafim, por duke marrë atë të ngadaltë gjithmonë ka avantazhet e tij. Si tjetër ju do të jetë duke folur për të bërë dashuri dhe jo vetëm seks?


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio