10 Data e parë veshje Këshilla për Men

Rifreskimi i fundit: prill. 01 2020 | 2 min lexuar

Ne kemi takuar të gjithë njerëzit kur nuk kërkoni më të mirën. Ne e kemi takuar fqinjët reja kur kositje lëndinë. Ne kemi takuar një bashkëpunëtor të ri në ditën kur ne pikoj kafe në këmishën tonë. Siç shkon duke thënë, ne vetëm merrni një shans për të bërë një përshtypje të parë. Ne do të, megjithatë, shoh fqinjët tanë dhe bashkëpunëtorët ndoshta më shumë se sa ne duam. Një datë është e ndryshme. I parë, nuk ka asnjë garanci që ju do të merrni mundësi për një datë tjetër. I dytë, ajo do të kujdeset më shumë për pamjen tuaj se sa të afërmit tuaj apo bashkëpunëtor. Mos u shqetësoni, megjithëse. Unë jam këtu për të ndihmuar me 10 Data e parë veshje Këshilla për Men.

1. Vishen në nivelin formalitet i ngjarjes. Nëse gati çdo njeri tjetër në restorant do të jetë i veshur me një xhaketë sportive, ju nuk duhet të tregojë deri pa një të tillë. Është shumë më e lehtë që të vishen poshtë në fluturojnë sesa maskohem nëse ju gjeni veten pothuajse te zhveshura.

2. Fustan për të përshtaten motit. Le të thonë se ju keni plane darkë dhe pas darke data juaj sugjeron ecin nëpër rrugë për ëmbëlsirë. Ju dëshironi që të jenë të përgatitur.

3. Veshin këpucë të bukur! Asnjë flip flops ose këpucë tenisi…nëse ju jeni në plazh apo duke luajtur tenis. Gratë dashuri këpucë dhe ata do të vini re tuajën.

4. Zgjidhur këmishën tuaj. Ne nuk mund të vëreni (ose kujdes) nëse këmisha tona janë hekuros, por ajo do të njoftim shumë të ngjarë (dhe kujdes).

5. Veshin diçka që i përshtatet mirë. Arsyeshme nga rrobat e tua është më e rëndësishme se markë, stil ose ndonjë gjë tjetër. Për ata të ju joshet për të veshin një këmishë super të shtrënguar…mos…thjesht nuk e bëni…

6. Veshin diçka që ju janë përdorur për të dhe të rehatshme. Sidomos në qoftë se ju kanë tendencë për të marrë nervor në një datë të parë, jepni vetes një gjë pak të shqetësuar rreth.

7. Veshin një rrip dhe sigurohuni që ajo ndeshje këpucë tuaj. Kjo e bën veshje tuaj duken më shumë i plotë.

8. Get reagime. Pyesni shokun tuaj, mik, coworker ose dikush që ju besoni për veshje tuaj. Ju nuk keni për të, le ta ngjeshë e do, por thjesht duke i kërkuar në qoftë se ju shikoni në rregull mund të ju ndihmojë jashtë.

9. A nuk veshin ndonjë gjë shumë ekstrem ose bie shumë në sy. Ju nuk duhet të vishen si gjyshin tuaj, por ju nuk doni rrobat tuaja që të ketë një zbavitje. Por në të njëjtën kohë…

10. Bëhu veten! Femrat e duan besimin. Veshin diçka që shpreh personalitetin tuaj.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio