10 Mënyrat për të krijuar një jastëk bodacious Bachelorette!

Rifreskimi i fundit: Jan. 12 2021 | 2 min lexuar

"Nuk ka vend si në shtëpi."—Wizard of Oz

Nëse ju sot në internet, i distancave të gjata, ose janë të zhytur në fshehtësi në një romancë zyre, eventual "vendosjen" për historinë tuaj të dashurisë do të zhvillohet në vendin tuaj.

Dhe si ai apo jo, banesën tuaj, shtëpi, ose kasolle, thotë shumë për kush jeni dhe identitetin tuaj. Ashtu si veshje tuaj, ajo komunikon vëllime për personalitetin tuaj dhe stilin e jetës.

Çfarë do juaji thonë për ju?

Nëse ju dëshironi tuajat për të thonë se ju jeni material martesë, ose minimalisht dikush i denjë i varur me dhe marrjen e të dini më mirë, konsiderojnë këto këshilla në kohën e duhur.

Ujdisje bërë dhe Don'ts

1. A bëjë vendi juaj një unik, reflektim interesant i cili ju jeni.

Nëse është i çuditshëm, i modës së vjetër, ose guximshme dhe bodacious, vënë vet spin tuaj mbi të.

Kjo është bukuria e të pasurit vendin tuaj: hapësirë ​​tuaj, shijen tuaj!

2. Eksperiment.

Shih se çfarë ju mund të dalë me. Provoni të kombinuar ngjyra të ndryshme, Stilet, textures, dhe madje edhe periudha kohore. Në fazat fillestare, mos investojë një shumë të holla derisa ju jeni të sigurt për atë që i përshtatet personalitetit tuaj dhe stilin e jetës.

3. Konsideroni psikologjinë e ngjyrave.

A e dini se hues të caktuara të ndikojë në mënyrën se si ju ndjeheni dhe mendoj se në një dhomë të veçantë ose vendosjen? Për shembull, ngjyrë bezhë dhe ton toka ngjyrat janë qetësimin; ndërsa ngjyrat si të kuqe dhe portokalli janë fuqizuar. Bizneset përdorin terapi ngjyra të gjithë kohën në prodhimin e përgjigjeve të caktuara dëshiruara. Edhe ju duhet.

4. Mbani lagjet tuaja të bukur dhe i zoti.

Mamaja jote ishte e drejtë. Jo vetëm që kjo praktikë të kontribuojnë në krijimin e një përshtypje të favorshme me seksin e kundërt, ajo shkon një rrugë të gjatë drejt ju kursyer kohë dhe para.

5. "Bloom ku ju jeni mbjellë".

Sjellja e një grimë e natyrës në ambiente të mbyllura është gjithmonë një veprim i zgjuar. Bimët krijojnë një atmosferë të ngrohtësi dhe rehati. Ato gjithashtu ndihmojnë për të siguruar cilësi të mirë të ajrit. Edhe nëse ju nuk ishin të lindur me një "thumb gjelbër,"Ka lloje të ndryshme të bimëve që kërkojnë më pak" grooming "se kafshët tuaja. Në errësirë? Google "bimë të lehtë në rritje" ose vizitoni lokale departamentit Kopshti Home Depot-it tuaj për ndihmë.

6. Konsideroni shkathtësi të shporta.

I dashuri shporta! Ju do shumë. Ata janë të lira, tërheqës, dhe të lehtë për të gjetur.

Përdorin ato për ruajtje: të mbajë lodra manar, peshqir, Cds, TEAS salcë, ose copa si dekorative artit vendosur strategjike në mure. Përzierje dhe ndeshje ngjyra të ndryshme, madhësive dhe modelet endje për efekt maksimal.

7. Rrethojnë atë me gjërat që ju duan.

Nëse ju jeni një dashnor muzikë, ajo mund të jetë një kitarë apo daulle. Kjo mund të jetë goxha, dekorative korniza se "shtëpi" fotot e familjes tuaj ose kafshët shtëpiake. Nëse doni të udhëtoni, ndoshta ju mund të shfaqin imazhet e vendeve larg-larg dhe një globit apo dy. Shtoje tek kjo, disa qirinj aromatike, ose një burim qetësi, për një kontakt të bukur përfunduar.

8. A nuk dal dhoma gjumi dhe kuzhinë.

Kjo është ku shumë çifte kalojnë një pjesë të madhe të kohës së ndarë ushqimin, argëtim, dhe duke krijuar kujtime të qëndrueshme.

9. Dyqan në një rrjet të objekteve për marrëveshje më të mirë.

Ju mund të shënuar disa artikuj të mëdha në vende si Dollar tuaj lokale të Familjes, dyqane lulëzim cilësi, shitjet e pasurive dhe tregjet pleshtat, dhe madje Craigslist.

10. Të jetë i sigurt për të marrë para dhe pas fotove.

Kjo do t'ju japë një ndjenjë të madhe e arritje dhe kënaqësi, dhe ide të dobishme për zgjerime të ardhshme.

Me pastrimin e pranverës në horizont, nuk ka kohë më të mirë për të pastrojë dhe goxha lart vendin tuaj!

 


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio