12 Këshilla për të qëndruar optimist Kur Online Dating

Rifreskimi i fundit: tetor. 28 2020 | 4 min lexuar

Online Dating ndonjëherë mund të ndjehen shumë demoralizuese. Ajo mund të na bëjë të ndjehen të djegur, frustruar dhe madje edhe e hidhur. Pra, si ju shmangur këtë dhe në vend që të bëjë online takim në përvojën e freskët dhe argëtim ajo mund të jetë? Këtu janë disa këshilla për ju.

– Pranoni se ju do të takohen një shumë njerëz online që thjesht nuk do të jetë ajo që ju po kërkoni. Kjo është e mirë! Kjo është pjesë e marrëveshjes. A nuk mund të shtyhen nëse shifrat arrijnë në qindra (Unë nuk jam duke thënë se kjo për të trembë ju dhe ajo mund të arrijë këtë të larta në qoftë se ju numërimin çdo e-mail). Me online takim atje janë shumë mesazhe dhe mbrapa dhe me radhë. Pranojnë atë dhe ajo nuk do t'ju shqetësojë.

– Kanë sisteme për trajtimin me e-mail dhe kontakte. Kjo mund të ju ndihmojë të parandaluar digjem dhe qëndroni të motivuar. I përdorur të ketë një e-mail standarde që unë do të përdorë për të kontaktuar njerëzit që unë vetëm do të përshtaten lehtë në varësi të individit unë u kontaktuar. Unë e di se kjo do të mund të perceptohet si i papërcaktuar, në të vërtetë ajo ishte vetëm një mënyrë efikase për të menaxhuar procesin dhe të qëndrojnë energji të lartë. Pasi ta keni shpenzuar orë të shtypni përsosur e-mail vetëm të ketë asnjë përgjigje (përsëri), ju do të kuptoni pse unë sugjeroj këtë. Ju gjithashtu mund të ketë dosje të ndryshme në të cilat ju vënë njerëzit në varësi të faktit nëse ju jeni të interesuar ose jo.

– Mbani fillestare e-mail të shkurtër. Unë nuk jam duke sugjeruar që ju nuk e mërzit për të njohur njerëz të, vetëm që ju të mbani fillestare e-mail goxha të shkurtër, ndërsa ju jeni të shqyrtimit ato. Nëse pas disa shkurtra e-mail ju jeni të dy ende të interesuar dhe komunikimi atëherë ju mund të shkoni pak më thellë me ta. Kjo është thjesht për të parandaluar digjem dhe të trajtojë atë nëse ju merrni shumë e-mail dhe interesit.

– Leviz të 'personalisht' ose telefon shpejt. Natyrisht mbajtur sigurinë në mend, dhe unë inkurajoj klientët e mi për të marrë në një datë të vërtetë të jetës shpejt. Kjo është për shkak se njerëzit mund të jenë shumë të ndryshme në jetën e vërtetë nga sa ata janë online, dhe ju kurrë nuk do të dini nëse ata do të jetë një përshtatje për ju derisa ju të përmbushur ato në jetën e vërtetë. Për këtë qëllim nuk e kalojnë orë mesazheve mbrapa dhe me radhë në internet, përndryshe ju do të humbni shumë kohë mbi njerëzit që mund të mos jenë të përshtatshme për ju.

– Mos u shqetësoni nëse ju nuk merrni përgjigje për e-mail që ju të dërgoni. Nëse kjo ndodh me ju unë e di se mund të ndjehen të tmerrshme dhe përsëri nuk e marrin atë personalisht. Ndonjëherë ne të gjithë të shkojnë përmes një magji të thatë ku ne të merrni asgjë. Nuk ka përgjigje në ndonjë nga e-mail e kemi dërguar, nuk ka kontakte dhe kështu me radhë. Mos u frikësoni nëse kjo ndodh me ju, megjithatë ajo është me vlerë duke marrë një vështrim objektiv në atë që ju keni shkruar në profilin tuaj dhe fotot që ju keni postuar. Toni i profilit tuaj duhet patjetër të jetë miqësore, dritë dhe i gëzuar. Nëse ju jeni akoma duke mos pasur fat pasi të keni kontrolluar profili yt, të kërkojë një mik të besuar për të parë atë gjatë dhe të ju jap disa reagime. Edhe ata kanë të shikoni mbi disa nga mesazhet që ju dërgojnë jashtë për të siguruar që ata lexojnë OK.

– Në një mënyrë të ngjashme në qoftë se ju jeni një grua dhe ju jeni duke pritur për të marrë disa mesazhe dhe asgjë nuk vjen përmes, përsëri nuk u bëni merak. Lexoni dhe ndiqni hap më lartë. Gjithashtu vini re se kjo është një fushë që unë sugjeroj gratë mund të jenë në energjinë e tyre mashkullore, vetëm për këtë hap fillestar. Çfarë dua të them me këtë është të shkojnë përpara dhe të bëjë hapin e parë duke kontaktuar dhe mesazheve njerëzit që ju pëlqen. Online dating sites mund të jenë shumë 'zhurmshme' dhe ju mund të merrni humbur në lëvizje sa andej këndej në qoftë se ju nuk e bëni të njohur praninë tuaj. Përdorni energjinë tuaj mashkullore për të kontaktuar njerëzit dhe për të marrë sistemet tuaj në vend, dhe pastaj të bjerë e drejtë kthehet në energji tuaj femërore dikur komunikimi ka filluar.

– Mos e merrni atë personalisht nëse ato zhduken. Ne kemi të gjithë e kishte atë të ndodhë. Ju takuar dikë në internet, ju jeni të biseduar me ta, kjo është e gjitha duke shkuar mirë, ndërtimin e bukur, ndoshta ju jeni edhe duke punuar deri në duke i kërkuar për një datë të, dhe pastaj papritmas 'poof' ata zhduken në një re tymi, kurrë për t'u parë përsëri. A ju thoni diçka e tmerrshme? A ata vdesin? E pra ndoshta jo. Më shumë gjasa ka që ata janë gjithashtu duke folur me njerëz të tjerë në internet, dhe dikush tjetër mori në atje i parë, ose ndoshta ish i tyre se ata ishin ende fshehurazi në dashuri me tregoi back up dhe keni pasur një arratisje me fat. Çështja është që ju do të ngjarë kurrë nuk e di. Dhe kjo ndodh gjithë kohës! Nëse ju e dini se kjo ndihmon të marrë djeg nga ajo. Unë gjithmonë këshilloj klientët gratë e mi të mos merrni shumë të përfshirë emocionalisht derisa ju keni takuar në të vërtetë atë në jetën e vërtetë, dhe në të vërtetë derisa ai po tregon ju se ai është i interesuar seriozisht në ju. Deri në atë kohë ai është vetëm një opsion për ju nga shumë. Mos e merrni 'zhdukur' personalisht.

– Trajtojnë atë të gjithë me një majë e kripë. Online Dating është ajo që është. Dhe në qoftë se ju mund të pranojë atë për atë që është që ju do të keni një kohë shumë më të lehtë me të. Ju do të takohet disa oddballs, ju do të takohet me disa njerëz që ju mendoni se janë të tmerrshme, ju ndoshta do të takohet me disa njerëz që ju pëlqen dhe ndoshta ju do të takohet me dikë që ju mund të ketë një marrëdhënie me të dhe të bien në dashuri me. Megjithatë çdo gjë tjetër është e, ajo do të jetë një përvojë. Ju do të rritet si një person për shkak të tij dhe që ju të merrni për të praktikuar bashkëveprojmë me anëtarët e gjinisë së kundërt. Pra, nuk i japin në, vetëm të jetë i sigurt për të marrë atë me një majë e kripë, qesh me miqtë tuaj në lidhje me të dhe kanë pak argëtim me atë gjatë rrugës.

Julie.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio