15 Llogaritë më të mira të Twitter Ndiqni Këshilla për Dating në 2015

Rifreskimi i fundit: Jan. 24 2021 | 4 min lexuar

Në shoqërinë tonë aktuale drejtuar digjitale, ne mbështetemi në gjetjen më të madhe të informatave tona nga interneti. Shumë njerëz përdorin mediat sociale në veçanti për të mbajtur në kontakt me miqtë dhe familjen dhe të qëndrimit të përditësuar mbi ngjarjet aktuale botërore, por ajo që për marrjen marrëdhënie këshilla?

Twitter ofron mundësinë përdoruesve për të ndarë informacion në 140 karaktere ose më pak me pasuesit e tyre. Shumë njerëz kanë kërceu në mundësi për të përdorur Twitter si një prizë për të jo vetëm lidhje për punën e tyre, por për të dhënë këshilla për ata që janë të interesuar.

Ka një bollëk të takim dhe marrëdhënie shkrimtarëve, blogerët dhe ekspertë të shfrytëzuar Twitter si një mjet për të dishing nga dating këshilla. I përpiluar një listë të disa llogarive të mëdha Twitter që sillen rreth Dating dhe marrëdhënie këshilla. Nëse jeni duke kërkuar për këshilla se si për të përmirësuar internet profilin tuaj takim ose janë duke kërkuar këshilla se si të merren me një thyerje të keqe, këto llogari Twitter kanë mori ti i mbuluar!

Pra, pa zhurmë më tej, këtu është një listë e (sipas mendimit tim modest) the 15 llogaritë më të mira Twitter për të ndjekur në qoftë se ju jeni duke kërkuar për takim këshilla:

Shannon Kolakowski (DrShannonK)
Shannon është një psikolog dhe takim dhe marrëdhënie shkrimtar i cili kohët e fundit botoi një libër rrotullues rreth ankthet e takim dhe ofron deri qasjet dhe teknikat se si të trajtuar që ankthi dhe hyrë në botën takim. Hidhni një sy në Twitter ushqim saj për artikujt dhe strategjive dating këshilla.

Julie Spira (JulieSpira)
Julie është një ekspert për të lundrimit në botën e online takim dhe shpesh postimet lidhje për artikuj dhe video në lidhje me drejtimin e saj marrëdhënie. Ndiqni Twitter ushqim e saj në qoftë se ju jeni të interesuar për të mësuar më shumë rreth asaj se si për të trajtuar botën e online takim.

Simone Katerine (by_simone)
Simone është një seksi & Marrëdhënia bloger i cili trajton çdo dhe të gjitha temat e dhëna tek ajo. Nëse jeni duke kërkuar për një shkrimtar që me guxim diskuton tema duke filluar nga online takim për të si për të blerë të brendshme femrash sexy, sigurohuni që të shikoni Twitter ushqim e saj për lidhje me nenet përkatëse.

Aaron Horton dhe Josh Nalven; Guy Miqtë Podcast (TheGuyFriends)
Aaroni dhe Josh janë dy miq që të presë një podcast fokusuar në takim, marrëdhënie dhe seksi këshilla. Kur është fjala për tema që ata janë të gatshëm për të diskutuar, asgjë nuk është jashtë kufijve. Nëse ju jeni kruhet për të dëgjuar dating këshilla nga dy djemtë qesharake dhe totalisht të ndershëm, pastaj të shohim ato në Twitter.

Vetëm Kirsch (jen_kirsch)
Jen është një shkrimtar dhe marrëdhënie ekspert i cili ofron deri këshilla për ata të uritur për të mësuar më shumë për gjithnjë në konfuze dating botë. Ajo diskuton subjekte si ruajtjen e marrëdhënieve të gjatë-në distancë, se si të planifikojnë një datë të mahnitshme e parë dhe si të merren me breakups, në mesin e shumë tema të tjera. Lëviz nëpër Twitter e saj të ushqyer të gjeni lidhje për takim dhe të marrëdhënieve të saj artikujve si dhe disa këshilla të shpejtë.

Prill Braswell (AprilBraswell)
Prill është një trajner takim i cili e specializuar në dishing jashtë dating këshilla për femrat mbi 40. Dating dhe marrëdhënie saj Artikujt janë të detajuara dhe informuese, shumë si Twitter ushqim saj, kështu që kontrolloni jashtë saj nëse jeni duke kërkuar për takim këshilla për gratë pjekur.

Christan Marashio (ATWYSingle)
Christan është një ekspert takim i cili shkruan kolonën Dhe Kjo është arsyeja pse ju jeni Single. Ajo diskuton tema duke filluar nga se si të bëjnë një datë e parë e mahnitshme për të mirat e të qenit i vetëm. Ajo gjithashtu inkurajon pasuesit e saj Twitter për t'u angazhuar me të duke paraqitur pyetjet e tyre dating. Nëse keni një pyetje djegur dating doni përgjigjur, shikoni Twitter ushqim e saj.

Mendim Katalog (ThoughtCatalog)
Thought Katalog ofron një koleksion të takim, marrëdhënie dhe këshilla seksi artikuj të shkruar nga disa kontribuesve të ndryshme nga website e tyre. Artikujt e tyre janë gjithmonë të qeshur dhe paksa i veçantë, kështu që kjo faqe interneti (dhe Twitter ushqim) është e përkryer për ata që vlerësojnë një qasje brutalisht të ndershme.

Joshua Pompey (@JoshuaPompey)
Joshua është një ekspert dating online i cili ka përbërë artikuj të shumtë gjatë viteve në lidhje me fushën e tij të ekspertizës. Që ai është një pro në fushën e online takim, ai diskuton tema si si për të Artizanatit një email me cilësi të lartë për përsosje në internet profilin tuaj takim. Josh shpesh përditësime llogarinë e tij në Twitter me nenet përkatëse, prandaj sigurohuni që të shikoni ushqimin e tij në qoftë se ju jeni duke kërkuar për disa këshilla rreth online takim.

YourTango (YourTango)
YourTango është një tjetër faqe interneti që ka një bollëk të takim dhe marrëdhënie këshilla artikuj hartuar nga ekipi i tyre i madh i shkrimtarëve. Artikujt e tyre të mbuluar gjithçka nën diell në lidhje me takim sferës, kështu që shikoni Twitter ushqim e tyre për të gjetur artikuj që të diskutuar asgjë dhe çdo gjë në lidhje me takim.

Fauna Solomon (thedatingtruth)
Fauna është një ekspert takim i cili ofron marrëdhënie këshilla përshtatur për të dy gjinitë dhe siguron njohuritë e saj në lidhje me çështje të ndryshme takim shumica e njerëzve janë përballur, si se si për të të treguar nëse personi që ju jeni takim është e drejtë për ju për të si për të ndaluar tërheqjen njerëzit e gabuar. Ndiqni atë në Twitter për lidhje me artikujt e saj dhe të marrëdhënieve të rastit epigramë.

Dan Savage (fakedansavage)
Dan është një autor dhe aktivist i njohur gjerësisht për këshilla seksi e tij të kolonës Savage Dashuria si dhe podcast tij Savage Lovecast, ku ai diskuton problemet tradicionale dhe jo-tradicionale marrëdhënie. Kontrolloni Twitter ushqim e tij në qoftë se ju jeni duke kërkuar për disa të qeshur, i rrezikshëm ende i sinqertë këshilla dating.

Erin Tillman (DatingAdviceGrl)
Erin është një mësues feje takim i cili jo vetëm që ofron deri këshilla e shkruar, por edhe pret vet shfaqje e saj në radio që të ketë njohuritë e saj në botë takim. Temat e saj shkojnë nga këshilla e para puthje në takim me një buxhet. Ndiqni atë në Twitter për lidhje me video, artikuj dhe këshilla dating.

Antonio Borrello (eDatingDr)
Antonio është një Psikologe dhe Lidhja Therapist që ofron këshilla dhe zgjidhje për çdo dhe të gjitha llojet e dilemave marrëdhënie. Hidhni një sy në llogarinë e tij në Twitter, si ai shpesh postimet këshilla marrëdhënie të shpejtë dhe kuotat dhe lidhje në artikujt e tij.

Wilma Stordahl (MyDatingRx)
Wilma është një bloger dating ofruar deri këshillën e saj për takim pas divorcit, bazuar kryesisht në eksperiencën e saj personale. Shiko për llogarinë e saj në Twitter nëse jeni të interesuar në leximin për analizat e saj rreth hyrjes në pishinë takim pas divorcit.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio