3 Great Këshilla Për Krijimi The Best Online Dating Profilin

Rifreskimi i fundit: tetor. 20 2020 | 2 min lexuar

Në ditët tona, online dating është duke u bërë gjithnjë e më shumë popullor. Dhe në qoftë se ju mendoni rreth saj, kjo ka kuptim. Oraret ethshëm punës dhe jetën e zënë personale lë shumë pak kohë për të përmbushur dikujt rrugën e modës së vjetër. Por, online dating është më e lehtë tha se bëhet. Çelësi i suksesshëm online takim qëndron në profilin tuaj.

Profile picture - Ky imazh përcakton bazat. Dhe le të jetë i sinqertë, mund të jetë një çelës marrëveshje për disa. Nëse ne e pranojmë apo jo, tërheqje fizike luan një rol të madh në një shoku potencial. Zgjidhni një foto që tregon pasuritë tuaja më të mira, pa qenë shumë demaskuese. Edhe, sigurohuni që ju jeni duke qeshur në foton tuaj si smiles janë shumë të ftuar. Këshilla ime është që të qëndrojnë larg nga "selfie" të shtëna si ata kanë tendencë të jetë i dobët. Edhe, qëndrojnë larg nga të shtëna në grup si ju do të merrni humbur në foto. Kjo këshillë vlen për fotografinë kryesore të profilit tuaj. Unë gjithashtu këshilloj të ngarkoj më shumë se një foto. Në fotot tuaja procedimit, të ndjehen të lirë për të shtuar të shtëna në grup, manar shtëna, etj. Nuk është një popullor duke thënë se shkon "një foto vlen një mijë fjalë", kështu që le të fotot tuaja nuk flasin.

Rreth You Seksionit - Ndërsa foto profili juaj është një pasuri e rëndësishme për internet profilin tuaj takim, përmbajtja juaj luan një rol jetik si dhe. Para se të nënshkruajë-up për çdo vend takim, të krijuar një listë të hobbies tuaj, Interesat, pikat e forta, dhe të dobëta. Pasi që lista është e plotë, zgjidhni artikujt më të rëndësishme që ju janë të gatshëm për të ndarë. Sigurohuni që ju të përpunuar në hobi dhe interesa si ju do të dëshironi shoku i juaj i mundshëm për të ndarë disa prej tyre. Edhe, përfshijnë si ju kaloni shumicën e kohës tuaj pasi kjo do t'i japë martohem tuaj potencial një ide për të parë nëse ju jeni të pajtueshme. Së fundi dhe më e rëndësishmja, sigurohuni që ju jeni 100% i ndershëm. Pa ndershmëri, ju nuk do të gjeni martohem shpirti yt.

What You Want Në Një nenin Partner - Nëse dating site ju të nënshkruajë-up për ka këtë seksion ose jo, ju patjetër duhet ta përfshijë këtë në profilin tuaj. Mendoni se çfarë është më e rëndësishme për ju në një partner. Shkruani çdo gjë nga karakteristikat ndaj vlerave dhe moralit të shembuj se si ju doni të shpenzojnë jetën tuaj me partnerin tuaj. A nuk duhet të pengohen nëse lista juaj është e gjatë për një herë ju filloni për të hartuar këtë seksion, ju do të pastruar cilësitë që nuk janë një "e bëjnë atë ose të thyejnë atë". Këshilla ime kur kompozimin këtë seksion është që të përqëndrohet në veten dhe partnerin tuaj të ardhshëm në mënyrë të barabartë. Një profil me përmbajtje, shumë e rëndë për veten tregon se ju jeni egoist, anasjelltas një profil që tregon përmbajtje shumë në atë që ju kërkoni mund të jetë një pengesë për një mik të ardhshëm. Edhe, sigurohuni që ju provë lexuar. Misspellings nuk do të merrni ju shumë larg në ndonjë faqe interneti takim. Së fundi, gjatë gjithë procesit e online takim, sigurohuni që ju të keni fun! Kjo përvojë është menduar të jetë i shkolluar, ngacmues, dhe shumë më shumë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio