3 Arsyet Not To Take Puppy juaj në një datë të parë

Rifreskimi i fundit: Mar. 30 2020 | 2 min lexuar

Një çift vjet më parë, një mik më dha një emrin dhe numrin e telefonit dhe tha se shoqja e saj ishte pritur mua për të thirrur dhe të pyesni e saj jashtë. Mendova një lojë të hapur do të jetë një datë fun parë. Ne do të marrë një piknik, shishe verë, batanije dhe të gëzojnë një mbrëmje të bukur verore së bashku. I kishte të drejtë për të gjitha që.

Kjo datë i verbër ka ndodhur që të përkojë me mua kone ulur një adorable 10 Javën e vjetër Golden Retriever. Mendova se kjo do të shtojë vetëm në datën e kështu që unë e solla me vete. Në vend të kësaj, buddy fun im i vogël përfundoi duke qenë një çmenduri. Këtu janë tre arsye për të mos marrë kone tuaj në një datë të parë:

1. Kone mblodhi një shumë vëmendje cili ndërprerë bisedën tonë

Puppy Data e parë

Ne nuk ishim në gjendje për të vërtetë të marrë në njëri-tjetrin. puppies, ose kafshët shtëpiake në përgjithësi, janë starters bisedë të mëdha, por që do të thotë se të gjithë donin të pyes se sa i vjetër ishte.

2.Sepse kam pasur një qenush dhe jo një qen i vjetër, ai kërkohet vëmendje të vazhdueshme

Puppy Kujdes Nevojat

Kjo do të thotë se ne kemi qenë më shumë babysitters e qen se një çift në një datë me një shok të tretë tagging së bashku.

3.Puppy poo nuk është saktësisht një nxitës

Puppy Poo

Nëse ju keni një qen i vjetër, prishet vockël do të ndodh më shpesh dhe ju keni një pak më shumë kontroll kur dhe ku ato ndodhin.

Në fund të natës, Unë nuk të vërtetë të ndjehen si unë kishte shumë e një shans për të marrë të dini datën e mia. Që të mbajnë qen (pasi që ai nuk kishte mësuar të ecin në një zinxhir ende) për pastrimin pas tij në ndarjen e sa vjeç ai ishte me qindra të të huajve të interesuar, Ndjeva si unë kishte punuar gjithë natën në vend që të marrë të dini një zonjë e bukur e re. Nuk kishte asnjë datë të dytë, por kam mësuar një mësim të vlefshëm. Lini qenush në shtëpi për një datë të parë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio