3 Sekretet Dating në një Buxhetit Student

Rifreskimi i fundit: dhjetor. 05 2019 | 2 min lexuar

Si mund të lë përshtypje datën tim dhe ende kanë para për të bërë lavanderi?

foto nga RBerteig cc

Kjo është një çështje e ngutshme dhe lufta për të gjithë studentët e botës arsimit të lartë. Këtë javë të fundit unë mezi mund të përballojë letër dëshpërimisht të nevojshme higjienike, dhe varësia ime kafe po kërcënon të shkatërrojë kuletën time. Ende, ashtu si unë nuk mund të marrë rreth për domosdoshmërinë e caffeine vazhdueshëm, Studentët nuk mund t'i shpëtojë fakti se ata janë thyer.

Të jetosh në një buxhet të studentëve nuk është e lehtë. Nëse ju keni një punë me kohë të pjesshme ose janë një fat pak që të ketë mbështetje financiare e prindërve të tyre, kjo është ende një betejë e vazhdueshme. Rezistonin e premte natën pica është mjaft e vështirë, por për të bërë gjërat më keq, ka një tjetër element që është evident në të gjitha kolegjet dhe universitetet; dating.

Pavarësisht hajmali tuaj dhe duket e pabesueshme të mira, për të bërë përshtypje datën tuaj ajo do të zakonisht të kushtojë disa brumë. Megjithatë, ka dritë në fund të tunelit shtrenjtë. Kjo është dita juaj me fat, sepse këto tre sekretet mund të ju ndihmojë të bërë përshtypje datën tuaj duke qenë një student thyen.

Qëndro afër shtëpisë ... si të vërtetë afër


foto nga Steve Jurvetson cc

Kolegj është shtëpia juaj larg nga shtëpia. Në të vërtetë, kjo është ndoshta më i këndshëm se shtëpia juaj e vërtetë. Prandaj ju keni shumë avantazhe dhe idetë e mundshme data e drejtë në majë të gishtave tuaj.

  • Një natë film dhe rendi në ushqim. Netflix është bërë fjalë për fjalë për fëmijët kolegj.
  • Cook së bashku (gatim mikrovalë ende numëron!)
  • Luaj një lojë bord, Kartat ose një video lojë
  • Të ndërtuar një batanije fort së bashku. Gjithkush ka një fëmijë në zemër, nuk e mohojnë atë
  • Për çiftet më artsy-fartsy, të bëjë një zeje ose bojë së bashku
  • Vetëm duke folur thjeshtë dhe cuddling zakonisht punon mrekulli

Bëni një plan buxhetor


foto nga Faturë & Vicki T cc
Ju nuk e mësoni çdo gjë në një klasë. Aftësi e planifikimit të buxhetit është një njeri i çmuar dhe shumë të dobishme. Edhe pse ju nuk mund të vënë atë poshtë në të rinisë tuaj ajo do të ju ndihmojë të jetë i zgjuar për paratë tuaja. Ulem, të marrë nga një stilolaps dhe letër (ose më shumë të ngjarë të kthehet në laptopë tuaj) dhe llogarisin shpenzimet tuaja mujore. Kjo do të përfshijë ushqime, argëtim, nevojat, mjete shkollore, dhe më e rëndësishmja datat. Mundohuni të vënë poshtë vetëm atë që ju nuk mund të jetojnë pa. Tjetër, shtoni costys së bashku dhe për të marrë një total rezulton se sa ju mund të kaloni në muaj. Tani vjen sfidë; të përpiqet për të mos shkuar mbi këtë shumë, dhe madje edhe të shpenzojnë më pak nëse është e mundur. Tani ju mund të jetë një i dashur i vërtetë, ende paguajnë për projekt-ligjin dhe nuk ndjehen plotësisht broke.

Përdorni burimet tuaja


foto nga dougwoods cc
Pasuri juaj më e madhe është në burimet tuaja. Unë të tingëllojë si një filozof të ftohtë me një staf prej druri dhe mjekrën, por unë nuk jam. Si studentë ne kemi përparësi të shumta. Ti e di ato libra kupon ju mori në fillim të vitit dhe nuk janë hapur që prej? Mirë, ata janë të pajisur të plotë të kursimit të ideve data para ... të jemi të kujdesshëm nga ato tatuazh zbritur pse. Ajo nuk ka fund. Nuk ka rëndësi se ku ju shkoni në shkollë, Unë mund t'ju siguroj se shumë dyqane, restorantet dhe bizneset rreth kampus tuaj zbritje oferta studentore. Shfrytëzuar këto mundësi dhe kurseni të holla për mjete shkollore, ushqim dhe shumë më tepër. Ka të bëjë të panumërta, pazaret dhe giveaways për vetëm studentët. Duke u bërë një mbretëreshë kupon apo mbret nuk është diçka për t'u turpëruar të.

Me këto tre sekreteve, ju do të jetë i pandalshëm. Ju mund të pushtuar botën takim me lehtësi të madhe dhe ende kanë të holla të mbetura për të treguar për atë. Pra shkoni përpara dhe të kapur disa zemrat dhe për të shpëtuar disa para.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2019 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio