3 Këshilla Për Krijo Best Online Dating Profilin

Rifreskimi i fundit: nëntor. 25 2020 | 2 min lexuar

Vendosja e një profil takim online mund të jetë edhe një daljes dhe një ide të tmerrshme të gjithë në një herë. Eksitim padyshim vjen nga mendimi se ndoshta ju vetëm mund të takohen që dikush të veçantë përmes dukje kufi-pak internet. Terror vjen nga mendimi i pyesin saktësisht se çfarë për të vënë në profilin tuaj. Nëse jeni si shumica e njerëzve, ju ndoshta dëshironi të vënë përpara përfaqësimin më të mirë për veten, por ju thjesht nuk e di se si ta bëjnë këtë. Duke e përshkruar veten mund të jetë i vështirë dhe konfuze. Ndërsa kjo mund të duket pak si shkrim një letër të mbuluar për një aplikim të punës, mbetet fakti që ju jeni të vërtetë duke u përpjekur për të tërhequr në datat-jo të mundshëm bosëve të mundshëm! Për shkak të kompleksitetin e krijimit të një profili online dating, nuk janë në fakt shumë kompani të angazhuar për një qëllim-që të shkruajnë profilet e internetit takim. Për fat të mirë, ka disa mënyra që ju mund të bëni profilin tuaj / "për mua" seksioni më intrigues, pa pasur nevojë të paguajnë një "profesionist" për të bërë atë për ju.

Tregoj Stories: Ndoshta një nga më të rëndësishme këshilla profilin e-shkrim për të kujtuar, treguar histori në profilin tuaj është padyshim një mënyrë e provuar për të nxjerrë njerëzit në për një dëshirë për të paktën të marrë të dini më shumë për ju. Deklarata të tilla si "Unë jam një i bukur, argëtim, djalë aventureske "janë të përgjithshme dhe në të vërtetë zbulojë shumë pak për një person. Megjithatë, zgjedhur për të siguruar një anekdotë të shkurtër për të përfaqësuar çdo një nga këto përshkrime do të bëjë që ju në mënyrë të konsiderueshme më të paharrueshëm dhe interesante. (Për shembull, "Një herë, ndërsa në zonat rurale Gana ..."). Sigurisht, ajo është çelësi që ju mbani këto histori e shkurtër; jo vetëm që do të mbajë kjo profili yt lehtësisht i lexueshëm, por ai gjithashtu mund të ofrojnë një mundësi të shkëlqyer për një temë bisede për datën tuaj ("... Pra, them më shumë për atë kohë ju ..."). Një tjetër mënyrë për të bërë këtë është që të japin shembuj specifike për deklarata të thjeshta gjenerike. Për shembull, duke thënë se "Një ditë unë mund edhe të ju bëjë mia brinjë nënshkrim BBQ dhe sallatë me lakër" është më i paharrueshëm dhe i pashëm se duke thënë, "Unë me të vërtetë pëlqen të gatuaj jashtë në skarë tim."

Fto Pyetjet: Një vazhdim i natyrshëm deri në pikën e parë, sigurohuni që profilin tuaj takim ofron mundësi për të tjerët që të ju pyesin pyetje. Nëse deklaruar drejtpërdrejt (si në, "Mos ngurroni të më pyesni më shumë rreth ...") ose thjesht të nënkuptuar Subtly, një profil që fton hetim në detaje specifike rreth jush tregon se ju jeni një hapur, ftuesin si dhe. Me fjalë të tjera, nëse stil që profilin tuaj është shkruar në tingëllon krejtësisht të plotë dhe të mbyllur off, pastaj të tjerët mund të mendojnë se kjo është mënyra që ju jeni shumë. Mbani opsionet tuaja takim i hapur me kumbues si një hapur, duke i ftuar njeri veten.

Të jetë e ndershme: Më në fund, ndershmëria është padyshim një përbërës kyç për ndonjë përvojë të suksesshme takim, nëse online ose jo. Nëse profilin tuaj është shkruar në një mënyrë të tillë që të overemphasize përvojat ose "ekspertizën" që janë thjesht ekzagjerime e realitetit, të tjerët shihni profilin tuaj ndoshta do të jetë në gjendje të tregoj më shpejt ose më vonë. Komunikimi i pandershëm nuk është një këmbë e mirë për të nisem në. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se ajo është e domosdoshme që ju të siguruar zbulimin e plotë në lidhje me të gjitha të akademikëve dhe pasuritë tuaja në internet ose. Për shembull, nuk dëshirojnë të zbulojnë pushtimin tuaj të tanishme për shkak të frikës që të tjerët mund të kërkojnë deri më sot ju thjesht për të ardhurat tuaja është arsye e vlefshme për të vetmin shtet, "Në fushën e mjekësisë" në vend të "kirurg ortopedik" në një përshkrim personal. Në këtë rast, nuk janë bërë përpjekje për të bërë që ju të jeni të shëndoshë "më mirë" se sa realitet.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio