3 Këshilla Për Dating Gjatë provimit Periudhës

Rifreskimi i fundit: Jan. 26 2021 | 2 min lexuar

Është se koha e vitit përsëri. Periudha e provimit ka snuck deri në ju dhe është bërë tashmë fatkeqësi e ekzistencës tuaj. Panumërta të gjitha-nighters, ditët e stresit dhe orëve të cramming është ajo që jeta juaj si student përbëhet nga. Unë e kam ecur tashmë rreth kampus dhe ndjehet si unë ishte në një apokalipsi mumje- kjo është ajo që mungesa e gjumit dhe një mbidozë e kafe dhe karamele bën për student mesatar.

Një tjetër rezultat i kohës së provimit është se ne të gjithë të merrni theksoi në një pikë dhe të marrë atë në njerëzit më të afërt për ne. Ky nuk është lajm i mirë për jetën tuaj takim. Ju ndoshta ndjeheni si nuk keni jetën shoqërore dhe që loja juaj është duke shkuar poshtë ikjen. Nëse ju nuk e keni realizuar atë ende, ju jeni gati për të.

Për fat të mirë, ju nuk keni nevojë të shqetësohem. Këto 3 këshilla mund të ju ndihmojë ACE provimet tuaja duke ruajtur një notë të lartë në jetën tuaj takim.

Konsideroni duke mbajtur përsëri në hajmali tuaj.

Periudha e provimit është një kohë e rëndësishme në karrierën tuaj shkollimit, kështu që ajo mund të jetë një ide e zgjuar për të freskët atë në datat. Që ju doni të bëni mirë në provimet tuaja, ju nuk duan të rrezikojnë atë duke humbur në kohë të çmuar studimit për shkak të një çift të datave. Ndërsa ju jeni të mësuarit në thellësi formula shkencore dhe skenare të biznesit, të mësuarit se si për të kthyer përkohësisht poshtë bukuri tuaj do të jetë një përfitim për ju dhe partnerin tuaj.

Bilanci është po aq i rëndësishëm sa caffeine.

Red Bull, akullore, patate të skuqura dhe kafe të duket për të zhvilluar një nivel të lartë të rëndësisë gjatë kohës së provimit. Megjithatë, ata nuk do të provojë të jetë e dobishme kur bëhet fjalë për takim, kështu që bilanci është miku juaj i ri më i mirë. Kjo nuk do të bëni ju ndonjë të mirë në qoftë se ju studioni gjatë gjithë ditës, gjithë natën, kurrë nuk shohin dritën e diellit dhe të mos marrin asnjë prishet. Mbajtja e një ekuilibër mes studiuar dhe pushimet është i rëndësishëm dhe ka qenë provuar për të rritur aftësitë tuaja duke studiuar dhe performancën e provimit.

Montimi në kohë për të lëshohem, stres, dhe bask në disa rrezet e diellit është kyç. Këto pushime studimi bëhet mundësi ideale për të kaluar kohë me të dashurit tuaj. Konsideroni të paturit e një natë film çdo aq shpesh apo të shikojnë një shfaqje televizive së bashku.

Alternativ, duke marrë jashtë dhe duke qenë aktiv është një aktivitet i mirë lidhjes, si edhe një përfitim për shëndetin tuaj të përgjithshëm- duke parë si dietën tuaj përbëhet nga sheqer dhe kafeinë. Shkoni për shëtitje të shkurtër në mes sesioneve cramming dhe përçartje për stresin e jetës së arsimit të lartë. Ajrit të freskët do të mbajnë trurin tuaj të freskët.

Nëse jeta e tij e shkurtër biseda mbi Skype, biseduar në telefon vetëm për të dëgjuar zërin e tyre, vonë seanca përqafoj natën ose fle-overs, sigurohuni që ju të mbajë një ekuilibër midis punës dhe të luajë.

Ora Festimi.

Këtë e dikujt goxha të vetë-shpjegues. Mos harroni të festuar një herë provimet tuaja janë pushtuar! Planifikoni diçka fun që të dy prej jush mund të bëni për të festuar fitoren e figurë të gjitha provimet tuaja dhe për të rekindle lidhjen tuaj. Nëse ju jeni një kastor etur dhe planifikoni diçka në paraprakisht atëherë kjo do t'ju japë diçka për të pres.

Këto 3 këshilla do t'ju ndihmojë të mbani lart zjarrin në jetën tuaj të dashurisë gjatë periudhës plot tension e provimit. Duke studiuar këto tidbits të dijes së bashku me kurset tuaja të panumërta, ju do të jetë në gjendje të triumfojë mbi provimet tuaja, si dhe jetën tuaj takim.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio