3 Këshilla për të Bëni Ju Perfect Chick Magnet!

Rifreskimi i fundit: korrik. 08 2020 | 2 min lexuar

Ka burra që bëjnë absolutisht asgjë, por ende përfundojnë duke vëmendje më shumë femra se ata në fakt mund të trajtojë. Ka edhe të tjerë too që përpiqen të gjitha gjërat e mundshme për të qenë njeri një zonjë, por të luftojnë për të përpiqem të fitoj edhe një grua të vetme. Më poshtë janë disa këshilla për burrat që i përkasin kategorisë së dytë; ndjekur këto këshilla do të ndihmojë ata të kuptojnë se çfarë saktësisht burrat duhet të bëjë që të jetë një magnet zogth.

Mësoni si të bëni kontaktin me sy

Nëse ju nuk jeni një magnet zogth natyror, ju nuk mund të presin për të parë çdo palë sy mëposhtme ju. Kështu, si ju të hyjë në një dhomë të mbushur me një grup njerëzish, ju duhet së pari të skanoni atë për të gjetur se si shumë vëmendje fillestare natyrale jeni duke marrë.

Mos u mundoni të bëni ndonjë gjë pa kuptim për të rrëmbyer të tjerët’ vëmendje; mos harroni ju jeni këtu për të bllokoj shikimet me gratë tërheqëse dhe jo për të paraqitur veten si një klloun. Si ju scan dhomë, ju duhet të gjeni të paktën një parti që tregon interes në ju; në qoftë se ju të shihni të saj vetullat ngritur dhe i qeshur në ju, përgjigjet me një buzëqeshje dhe të përpiqen për të arritur atë që të ketë një lloj komunikimi.

A ju pyesin se çfarë nëse ju nuk vijnë të gjithë askënd mbyllje shikimin tuaj ose të qeshur në ju? Kjo është gjasa të ndodhë në qoftë se ju shkoni për një hetim të ngadalshëm të matur. Shumica e grave (veçanërisht ato që e gjejnë njerëzit tashmë e pranishme në dhomë të mërzitshëm) të mbajtur në kërkim rreth instinktivisht për të gjetur nëse njeriu që sapo hyri në dhomë është i denjë të mjaftueshme; kështu, një hetim i ngadaltë do të ju lejojnë të bëni kontaktin me sy me të paktën një prej tyre.

Get it, nuk i japin atë

Kjo është e provuar dhe testuar metodë; vrasësit më të mëdha lady në botë të bërë atë dhe për të marrë rezultate të mëdha. Për të marrë vëmendjen femërore, ju do të duhet të mësojnë për të injorojë ato. Për shembull, në qoftë se ju doni gruaja më tërheqëse në një grup prej katër ose pesë për të treguar interes në ju, vetëm ecin të grupit dhe të bisedoni me të gjitha vajzat përveç asaj që ju doni të tërheq.

Femrat, pa marrë parasysh sa tërheqës apo besim ata janë, vetëm urrej që të injorohen. Duke u dhënë atyre zero vëmendje do të thotë se ata do të fillojnë të bëjnë gjëra për të fituar vlerësimin tuaj.

Jenë të gatshëm për të bërë pyetje

Kur ju i përmbushni një grua për herë të parë, në vend që të flasim për veten tuaj, bëjnë pyetje të saj. Gratë pavarësisht nga mosha e tyre, background akademik dhe profesion vetëm dashuri duke folur për veten e tyre. Kështu, ata vetëm duan faktin kur ata takohen dikë i cili është një dëgjues i mirë; magnet zogë janë zakonisht dëgjuesit më të mira në botë.

Pyetni për hobi e saj, ëndrrat e saj, dhe jeta e saj si një e tërë; ajo do të flasim, flasim dhe flasim. Sigurohuni që ju të dëgjoni çfarëdo ajo është duke thënë me kujdes si ajo mund të jetë e turpshme nëse ajo kërkon një sugjerim dhe ju nuk mund të ofrojë si ju ishin në të vërtetë nuk dëgjonin të saj.

Sugjerimet e mësipërme tregojnë se për të qenë një magnet zogth një duhet të bëjë më shumë se vetëm duke kërkuar dhe që mban erë të mirë. Për të marrë femra djema vëmendje duhet së pari të ketë një personalitet tërheqës; të gjitha cilësitë tjera të ardhur tjetër.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio